ajula1
29.04.05,13:53
chcem sa spýtať ak vykupujem telefón na súčiastky stačí k tomu len VPD?
a ako by ste to zaúčtovali? JÚ neplatca DPH
Manual
29.04.05,13:55
chcem sa spýtať ak vykupujem telefón na súčiastky stačí k tomu len VPD?
a ako by ste to zaúčtovali? JÚ neplatca DPHZáleží či v predmete podnikania máš takú činnosť. Ak áno ja by som k tomu vystavil len VPD - pretože to je pravdepodobne od občanov.
Ak to máš v predmete podnikania, tak do členenia tovar ...? Čo robíš s tými súčiastkami predávaš ? Ak ich predávaš tak predávaš to ako tovar a ak na opravu tak by to mal byť tiež tovar. Môj názor.
Pekný deň...
ondrejvla
29.04.05,14:52
Súhlasím s Manuálom, ak je to na sklad, tak by som si vypracovala v exceli nejakú tabuľku, a k VPD by som priložila rozpis, aké náhr.diely kupujem a zaradila do skladu, lebo na konci roku sa nevymotáš, čo máš na skladových zásobách. No a samozrejme, na VPD nielen meno, ale aj adresu a prípadne ČOP.
Johanka
29.04.05,15:03
Mám s týmto skúsenosť. Podnikateľ, ktorý vykupoval, mal veľmi jednoduchý formulár, do ktorého dopisoval meno, priezvisko, adresu a rodné číslo, názov - čo nakúpil, cenu a dátum. K tomu VPD a kontrolóri boli spokojní.
ondrejvla
29.04.05,15:10
Mám s týmto skúsenosť. Podnikateľ, ktorý vykupoval, mal veľmi jednoduchý formulár, do ktorého dopisoval meno, priezvisko, adresu a rodné číslo, názov - čo nakúpil, cenu a dátum. K tomu VPD a kontrolóri boli spokojní.
Áno Johanka, presne toto som tou mojou odpoveďou pod číslom 3 chcela povedať.
Vlasta
adam
29.04.05,19:13
Niečo podobné sme rozoberali v téme "second hand":)
ajula1
02.05.05,08:35
Manual!
väčšinou sa tie súčiastky použijú na opravu dalšieho telefónu. tak som si skôr myslela že je to materiál?
ale kupujeme aj telefóny do bazáru. takže ich vykúpime a potom ked sa predá dotyčný dostane peniaze. a ako toto účtovať? samozrejme berieme províziu za predaj...???
ajula1
02.05.05,11:13
neprispeje mi nikto svojou múdrosťou!??
Zita5
02.05.05,11:22
Manual!
väčšinou sa tie súčiastky použijú na opravu dalšieho telefónu. tak som si skôr myslela že je to materiál?
ale kupujeme aj telefóny do bazáru. takže ich vykúpime a potom ked sa predá dotyčný dostane peniaze. a ako toto účtovať? samozrejme berieme províziu za predaj...???

Môj názor na vec je nasledovný :
súčiastky , ktoré sa použijú na opravu telefónu/ich nákup/ účtovať VOZD-materiál
telefóny do bazáru /nákup / - VOZD tovar
Príjem za predaj telefónu/bazárový/ - príjem OVZD tovar .
ajula1
02.05.05,11:30
dakujem zita5 ty mi vždy dobre poradíš...
Zita5
02.05.05,11:38
Ajula ale aj predchádzajúci Ti dobre radili , len trošku som nemohla súhlasiť s Manuálom , pretože ak nakúpim súčiastky ktoré použijem na opravu - je to podľa mňa materiál , ktorý príjmem na sklad a postupne na základe objednávok na opravu ho odpisujem výdajkou zo skladu .

Pokiaľ budem kupovať súčiastky a tieto predávať /bez akejkoľvek práce/ s rabatom - tak prosím potom je to tovar .

Čo sa týka ŽL súhlasím , že uvedená činnosť musí byť aj v uvedenom ŽL .
ajula1
02.05.05,12:06
ked spomínaš ten sklad tak sa spýtam musím viesť takúto presnú evidenciu skladu ? však vediem JÚ a neplatca DPH.?nestačí len na koci roka inventúra..
takto to viesť je u nás fakt problém lebo som tu s dvoma chlapmi s nimi sa to takto detailne moc nedá oni mi na to kašlú a ja potom vôbec neviem veľakrát kde čo zobrali a kde to použili..je to proste hrúza
a tento materiál v podstate vždy hned použijú a tovar čo nakúpime ide zas hned na predajňu.sme v podstate malá predajňa...
Zita5
02.05.05,12:12
Ajula aj já mám chlapov , čo na to kašlú , kopu skladových kariet , keď idem odpisovať materiál zo skladu na základe fa a dodacích listov, ide ma skoro šľaktrafiť .:D Tiež majú kopu materiálu , ktorý používajú na opravu strojov , niekedy fakt vyložené prkotiny , ale rozlišujem , až také drobnosti nedám na sklad to dám do spotreby , ale ak z niečoho objednajú viac kusov a použijú z toho len jeden tak áno . Každým rokom sa snimi vadím ako peso a neposlúchnu a neposlúchnu .
ajula1
02.05.05,12:17
tak to teda poznáš je to fakt horor...
ale mi fakt z ničoho ani viac kusov neobjednávame ak hej tak iba preto že vždy sa to hned potrebuje.neni sú nikdy na to prachy aby sme niečo objednali navyše na tan sklad...tak fakt neviem...
Zita5
02.05.05,12:25
Tak v tomto Ti už inak neviem poradiť , len tak aby si sa rozhodla sama . Vieš raz som robila účto pre second hand , majiteľ firmy nijako nechcel súhlasiť so skladovými kartami , tak som mu ich v tuške spravila a povedala som mu , že keď príde daňová kontrola a nebude ich pýtať ,tak nech ich ani neukazuje , ale ak ich pýtať bude , tak nech ich predloží . Po kontrole sa pekne poďakoval a pracovníci DÚ povedali , že ak by ich nemal tak pokuta 5 000,- Sk . To je moja osobná skúsenosť