adina123
26.08.08,17:05
Dobry den, som novacik v Omege, rada by som sa spytala ako prebieha mesacna zavierka, mozte mi niekto presne poradit ako to prebieha u vas v s.r.o. mame uzavierku vzdy 9teho, iba spustite uzavierku uctovnictva B a D, potom sa uctovnictvo uzatvori a uz nieje mozne uctovat dany mesiac? co ak vam pride nejaky doklad po uzavierke?
liba2
26.08.08,18:31
Dobry den, som novacik v Omege, rada by som sa spytala ako prebieha mesacna zavierka, mozte mi niekto presne poradit ako to prebieha u vas v s.r.o. mame uzavierku vzdy 9teho, iba spustite uzavierku uctovnictva B a D, potom sa uctovnictvo uzatvori a uz nieje mozne uctovat dany mesiac? co ak vam pride nejaky doklad po uzavierke?
1. odporúčam absolvovať aspoň jedno školenie pre Omegu.:)
2. odporúčam obstarať si Užívateľskú príručku pre Omegu - práve vyšlo jej novelizované vydanie. :)
3. odporúčam používať help, ktorý je priamo v programe. :)

Z hľadiska zákona o účtovníctve, mesačná uzávierka sa nevyžaduje; účtovným obdobím je kalendárny rok (alebo hospodársky rok), preto tá skutočná uzávierka je len po skončení roka.
Uzávierka B a D v Omege slúži pre platiteľov DPH za účelom vytvorenia daňového priznania k DPH (podrobnosti viď užívateľská príručka). Túto uzávierku je možné vykonať aj za viac účtovných období - napr. u štvrťročného platiteľa za 3 mesiace. Túto uzávierku je možné opäť zrušiť - opraviť čo treba - a znovu urobiť.
Ja mám klientov platiteľov DPH, uzávierku B a D urobím, všetko pre DPH vytlačím a uzávierku zruším (aby som mohla v dokladne opraviť prípadné texty alebo iné účtovanie). Ak treba opraviť aj účtovné zápisy týkajúce sa DPH, znamená to aj opravu daňového priznania DPH....
a takto by som mohla pokračovať ..... :D preto odporúčam školenie, príručku, help :) :) :) , treba si to viackrát prečítať.
adina123
26.08.08,21:29
Dakujem za odpoved, nenasiel by sa predsa len niekto kto robi pevnu mesacnu uzavierku cize bez zrusenia uzavierky B a D. Potrebujem vysledky z mesacnej uzavierky uzavriet a poskytnut info pre zahr. matersku spolocnost tak neviem ci mozem rusit uzavierku podla mna by mala byt uzavreta. vopred dakujem za info
LubenaK
01.09.08,18:46
Uzávierku A možno robiť samostatne, bez uzávierky B a D. Nie je ich treba robiť, nakoľlko sa uzatrvárajú doklady bez DPH. Aj bez uzávierky sú všetky doklady vo Výkaze ziskov a strát i v súvahe.