MILKA58
26.08.08,18:01
Mám živnosť na účtovníctvo. Dnes pri pohovore a dojednávaní práce mi bolo povedané, že lepšie by bolo, keby som mala okrúhlu a nie svoju klasickú obdĺžnikovu pečiatku. Priznám sa, že ešte som nepočula o tom, aby pre účtovníctvo mal niekto okrúhlu pečiatku. Tlmočníci,resp.prekladatelia, odborní revízni elektrotechnici, to viem, že musia mať. Vie mi niekto potvrdiť, a keď tak na základe čoho by sa mala používať okrúhla pečiatka pre účtovnícke práce. Ďakujem.
Zoltán Kovács
26.08.08,16:54
Ak dobre viem tak okruhlú pečiatku používajú audítori zapísaní v SKA. A to z toho dôvodu, že majú pridelené licenčné číslo.
Braňo
26.08.08,17:20
Aj daňoví poradcovia zapísaní v Komore daňových poradcov.
ekopo
26.08.08,17:26
Ak dobre viem tak okruhlú pečiatku používajú audítori zapísaní v SKA. A to z toho dôvodu, že majú pridelené licenčné číslo.
Nemyslím si, že dôvod na používanie okrúhlej pečiatky je pridelenie licenčného čísla. Nič mi nebráni tomu aby som aj ja (napr.ako účtovný poradca) používal okrúhlu, alebo trebárs trojuholníkovú pečiatku (dobrý nápad).
betka
26.08.08,17:30
Nemyslím si, že dôvod na používanie okrúhlej pečiatky je pridelenie licenčného čísla. Nič mi nebráni tomu aby som aj ja (napr.ako účtovný poradca) používal okrúhlu, alebo trebárs trojuholníkovú pečiatku (dobrý nápad).

Zaujíma ma to. :)
A čo potrebuješ splniť ako účt. poradca?
Stačí ak si v SKCU. Je potrebný až tretí certif- expert?
Poučte nás, čo máte vedomosti.
ekopo
26.08.08,17:33
Zaujíma ma to. :)
A čo potrebuješ splniť ako účt. poradca?
Stačí ak si v SKCU. Je potrebný až tretí certif- expert?
Poučte nás, čo máte vedomosti.
Dobre sa pamätáš, čo bolo potrebné splniť, teraz je potrebné splniť veľké ..... nič (spočítaj si počet bodiek)
MILKA58
26.08.08,18:38
Vďaka za odpovede. Takže to sú asi "rozmary" niektorých vedúcich neznalých problematiky a aby boli trochu zaujímavejší.
durisovad
26.08.08,20:09
Ak si zakaznici myslia, ze okruhla peciatka je zaruka kvality Tvojej prace, tak im vyhovej a daj si ju spravit. Ale este som nepocula, ze by ju niekto vyzadoval.
Paula
26.08.08,20:27
Ee, žiadne vyhovej , lebo zajtra budú pýtať vytlačené účty na kriedovom papieri a zviazané v pravej koži:cool:
liba2
27.08.08,02:34
Treba mať na pamäti, že okrúhla pečiatka nedáva žiadnu záruku na kvalitu vykonanej práce.
mudroš
03.09.08,11:55
Ak dobre viem tak okruhlú pečiatku používajú audítori zapísaní v SKA. A to z toho dôvodu, že majú pridelené licenčné číslo.
Aj audítori už nemusia používať okrúhlu pečiatku. Rozhodujúci je podpis a nie pečiatka.
Klienti ale stále radi vidia pečiatku, tak prečo im nevyhovieť?