12spidy
27.08.08,06:21
Ahojte poradaci chcel by som sa spýtať, prerábali sme strechu na starom domčeku kde je ešte stará pôvodná povala palach dosky trámy a opäť dosky a na to som teraz dal deku. Pri vímene strechy nám napršalo a navlhli vnútorné múry. Teraz aj po vysušení a namaľovaní máme v izbe potuchlinový zápach. Neviete mi poradiť ako sa ho zbaviť akým prípravkom?
evka-janekova
27.08.08,04:33
ja nie som stavbárka, ale to ste dali na palach deku??? no neviem, nemalo by to byt tak, že sa palach vymení za deku?

S tým zápachom by som si poradila tak, že by som to nastriekala niecim, co ten zápach prerazí... ved ked sú steny suché, nemalo by to smrdiet.

Ja by som si zavolala odborníka, co vysušujú steny bez stavebného zásahu, on by to mal navrtať a zistí ci sú dobre suché aj vnútri...
blcha
27.08.08,06:15
Pravdepodobne smrdí zvlhnuté drevo, ktoré napadli huby. Tým, že ste dali deku ste vlastne zabránili jeho sušeniu. Radím aj ja odborníka, môže to byť zdravotne závadné.
bupi
27.08.08,19:31
Niekde som citala,ze si dali vysusovat miestnosti odvlhcovacom s velkym vykonom za par dni bolo suche , da sa pozicat, netusim kde.Podla mna zapachaju tehly, kedze namoklo murivo.Samovolne susenie moze trvat dlhoooo aj rok pri intenzivnom vetrani, a ide jesen, vlhke obdobie.