hanma
27.08.08,09:52
Dobry den, prosim o radu tykajucu sa mojej sestry. Minuly rok (2007) ukoncila vysokoskolske studium. Hned na to odcestovala za pracou do Irska, kde bola asi rok. Isla tam kvoli jazyku, nebola to kvalifikovana praca z jej odboru. Z tohoto dovodu na uradoch bola vedena ako dobrovolne nezamestnana, cize si platila odvody. Teraz vyhrala konkurz do jednej firmy v CR - jej kvalifikacia - cize chce sa prihlasit na uradoch ako pracujuca v zahranici. Prosim Vas o radu, moze sa este prihlasit do 2. piliera dochodkoveho sporenia?? Co jej popripade treba vsetko vybavit??? Dakujem krasne za odpovede!!!!!
ivka70
27.08.08,08:11
prihlasit sa moze, ale musi byt bud zamestnana na SR, alebo sa dobrovolne poistit /a zaplatit/ , prihlasit sa do II.piliera /uzavriet zmluvu s nejakou DDS/ a potom sa z dobrovolneho poistenia odhlasit.
hanma
27.08.08,08:55
ak tomu dobre rozumiem, tak urcita lehota (asi 30 dni od nastupenia do prveho zamestnania) sa tyka iba prace v SR?? Neviem, ci som to spravne pochopila, ma teda uzavriet zmluvu s nejakou DDS a potom si platit sama do druheho piliera?
ivka70
30.08.08,17:11
ak tomu dobre rozumiem, tak urcita lehota (asi 30 dni od nastupenia do prveho zamestnania) sa tyka iba prace v SR?? Neviem, ci som to spravne pochopila, ma teda uzavriet zmluvu s nejakou DDS a potom si platit sama do druheho piliera?
to moze urobit, ale nemusi

ak sa niekedy v buducnosti zamestna na Slovensku, prihlasi sa potom

teraz bude dochodkovo poistena v CR