vodnár
27.08.08,10:22
Pred mesiacom sme rekonštruovali byt. Stena medzi kúpelňou a kuchyňou je vymurovaná z Ytongu. Asi po 2 týždňoch vystierkovania a obkladu sme zavesili kuch. linku a po dalších 2 sme ju museli zvesiť , lebo nám to plesnie. Neviem čo s tým. Sušíme to ohrievačmi a stále je mokrá špárovačka. Viete mi poradiť?:mee: Budem vďačná....
Martin Mocko
27.08.08,12:02
Pred mesiacom sme rekonštruovali byt. Stena medzi kúpelňou a kuchyňou je vymurovaná z Ytongu. Asi po 2 týždňoch vystierkovania a obkladu sme zavesili kuch. linku a po dalších 2 sme ju museli zvesiť , lebo nám to plesnie. Neviem čo s tým. Sušíme to ohrievačmi a stále je mokrá špárovačka. Viete mi poradiť?:mee: Budem vďačná....

V kúpelni je sprchovací kút? Ak áno aký? Vystavaný? Alebo vanička so zástenou?
vodnár
27.08.08,12:20
V kúpelni je vaňa bez zásteny a dokonca ešte stále bez dverí. Dvere nám majú prísť montovať zajtra. Je pravda, že tam nie je priame vetranie, ale snažím sa mať otvorené aspoň ventilačky aj keď nie sme doma. Tiež sme prízemný byt. Tie ytongové steny sme doplňovali aj inde, no tam to nerobí, teda robí, ešte na jednej stene v kuchyni, ale tá sa nespája s touto. Poza linku dolu je vedená voda, ale nikde nič nepreteká. V kúpelni je bez plesne. Muž volal aj stolárovi, čo nám robil linku a ten mu povedal, že za jeho 18- ročnej existencie sme asi 3. , čo to majú.
Martin Mocko
27.08.08,12:24
Hm..videl som, že, niečo podobné robil sprchovací kút. Voda pretekala medzi vaničkou a stenou a zhromažďovala sa pod vaničkou. Podlaha i vedlajšia stena vodu nasávala a bola stále mokrá. Nemôže byť chyba v potrubí (vodovodné, odpad)? Zlý spoj alebo prasknutá rúra? Keď je vlhká stena, určite to nebude od zrážania vlhkosti...
Jozef16
27.08.08,12:38
nejde tadiaľ pripojka vody?
vodnár
27.08.08,12:44
No ja vlastne neviem, či je vlhká, ale akonáhle tom dáme linku, behom týždňa je tam pleseň. Už nás to nebaví stále skladať a nakladať. Ten stolár hovoril , že jeden z tých 3och nešťastníkov to tiež sušil ohrievačmi a potom mu to už nerobilo, ale neviem po akom dlhom čase. Tiež nám hovorili, že ten ypor musel niekde v skladoch dobre zmoknúť... Tá druhá stena v kuchyni je vlasne kolmica na túto, ale ten ypor je tam doložený tak, že sa nestýkajú. Dolkadali sme to tam preto, lebo tam bol komín a ten preklad robil na stene asi 10 cm. Tak , aby bola stena rovná a nekomplikovali sme výrobu linky, zarovnali sme to. Tam, kde je ten komín, čiže len ostierkovaná stena - tehlová, tam nič nie je. Nechápem...
vodnár
27.08.08,12:54
Vedie tam voda, ale všetko je nové, plastové obaľované v tých "fusakoch". Kúpelka susedí s WC a za nimi je kuchyňa. Ten asi 1m. kde je za WC kuchyňa, je v poriadku. Neviem, či podľa tých mojich opisov si to viete predstaviť, ale inakšie to vysvetliť neviem. Keď je linka zvesená , nič neplesnie. Známemu sa stalo niečo podobné, on prerábal v novembri, prišiel na to až vtedy, keď mal zadné steny na linke celé zhnité, čo ich až musel meniť, nechal linku zvesenú 3 dni, nahodil a pohode. My sa mordujeme už 2. krát a nezaberá.
misomiso
27.08.08,13:05
Ja uz som asi naozaj prepracovany. Ked som "zbačil" tuto temu, tak som ju narychlo precital ako "vlhke stehna" (v tom zozname naposledy aktualizovanych tem). Medzitym som klikol na inu temu, a kym to nacitalo, zazrel som tuto "o vlhkych stehnach". Lenze uz bolo kliknute, takze po per desatinach sec. sa stranka zmenila (poznate to) takze som sa musel vracat, lebo sa mi taka tema na Porade nezdala. Nasledne som zistil, ze niekomu zle urobili vodoinstalaciu v mure...
vodnár
27.08.08,13:18
Budem sa hadať , ale vodoinštalácia nie je zasekaná v múre, ale ide popri mure za kuch. linkou, čiže ja tie rúry , keď chcem, odokryjem a chytím a zistila som, že sú SUCHÉ...
vodnár
27.08.08,13:19
Ešte niečo... Pri tom všetkom si ma celkom príjemne pobavil.
robin78
27.08.08,13:35
Ja uz som asi naozaj prepracovany. Ked som "zbačil" tuto temu, tak som ju narychlo precital ako "vlhke stehna" (v tom zozname naposledy aktualizovanych tem). Medzitym som klikol na inu temu, a kym to nacitalo, zazrel som tuto "o vlhkych stehnach". Lenze uz bolo kliknute, takze po per desatinach sec. sa stranka zmenila (poznate to) takze som sa musel vracat, lebo sa mi taka tema na Porade nezdala. Nasledne som zistil, ze niekomu zle urobili vodoinstalaciu v mure...

ako sa hovori hladnemu sa o chlebe sniva :D
Tara1
28.06.10,17:26
Nenašla som žiadnu vhodnú otvorenú tému k môjmu problému, tak prepáčte, že je to o inom. Mám problém už asi týždeň so splachovacou nádržkou,alebo hadicou...neviem to pomenovať. Keď sa napúšťa voda a nádržka je už plná, začne čosi pískať, prenikavo..asi tak pol minúty a potom je kľud. Už som skúsila aj čosi naolejovať, ale márne. Píska to mám dojem stále silnejšie. Prosím, čo to je ? Plavák je nový, nič nepreteká, len to hrozné pískanie. Ďakujem.