NONAME
27.08.08,12:47
Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť na tému patenty.tento krát to nebude otázka čo je to patent(patentový zákon 435/2001 som uz ZHLTOL!)..Potreboval by som informáciu,resp,sposob ako patent obísť.Týka sa to konkrétne jedného výrobku ktorý už existuje krátku dobu a je naň patent!chcel by som ho uviesť do výroby v SR!.....Chcem sa kompetentných opýtať či stačí zmenit vzhľad,tvar,a pod. stým že funkcia výrobku bude stále rovnaká?..je to postihnutelné?...ak áno..existuje aj iný sposob?...ak áno aký?
ďakujem!
Zoltán Kovács
27.08.08,10:49
http://www.porada.sk/t89105-ako-obist-patent.html
http://www.porada.sk/t89108-ako-obist-patent.html

Načo je dobré tému zaradiť 3x?


Podľa mňa by to bolo porušenie patentového zákona. OSobne si myslím, že patent nechráni vzhľad ale práve funkčné riešenie. A preto odpoveď z Etikety porady:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
Martin Mocko
27.08.08,10:50
Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť na tému patenty.tento krát to nebude otázka čo je to patent(patentový zákon 435/2001 som uz ZHLTOL!)..Potreboval by som informáciu,resp,sposob ako patent obísť.Týka sa to konkrétne jedného výrobku ktorý už existuje krátku dobu a je naň patent!chcel by som ho uviesť do výroby v SR!.....Chcem sa kompetentných opýtať či stačí zmenit vzhľad,tvar,a pod. stým že funkcia výrobku bude stále rovnaká?..je to postihnutelné?...ak áno..existuje aj iný sposob?...ak áno aký?
ďakujem!

Ak je to výnosná vec a tým, že už patentovaná je..určite hej - predpokladám s najväčšou pravdepodobnosťou príde k súdnemu konaniu. Pokiaľ viem, celosvetový patent je veľmi nákladná záležitosť. Takže ti zostáva iba nájsť krajinu, kde výrobok patentovaný nie je a začať...
rickman
27.08.08,16:24
Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť na tému patenty.tento krát to nebude otázka čo je to patent(patentový zákon 435/2001 som uz ZHLTOL!)..Potreboval by som informáciu,resp,sposob ako patent obísť.Týka sa to konkrétne jedného výrobku ktorý už existuje krátku dobu a je naň patent!chcel by som ho uviesť do výroby v SR!.....Chcem sa kompetentných opýtať či stačí zmenit vzhľad,tvar,a pod. stým že funkcia výrobku bude stále rovnaká?..je to postihnutelné?...ak áno..existuje aj iný sposob?...ak áno aký?
ďakujem!

Spýtaj sa Číňanov, oni už budú vedieť...
feron
28.08.08,06:53
čo tak vážiť si duševné vlastnícto...?
bepo
28.08.08,07:17
Spýtaj sa Číňanov, oni už budú vedieť...
Číňania mali zlého prekladateľa ktorý pojem "copyright" vysvetlil ako "right to copy everything" a odvtedy sa tak správajú :)
Paula
28.08.08,07:31
Číňania mali zlého prekladateľa ktorý pojem "copyright" vysvetlil ako "right to copy everything" a odvtedy sa tak správajú :)


:D .
rickman
28.08.08,13:44
Číňania mali zlého prekladateľa ktorý pojem "copyright" vysvetlil ako "right to copy everything" a odvtedy sa tak správajú :)

:D