dchmelova
27.08.08,13:08
Dobry den, chcela by som poradit. Mam velmi dobru kolegynu, ktora sa rozviedla a v roku 2000 brebrala na seba pozicku, ktoru splaca aj s dlhom. Prebrala ju na seba, ked ju nasli koli neplateniu. Teraz v oktobri jej strhnu poslednu splatku. Stalo sa to, ze zrejme banka v tej dobe nestiahla tu zalobu, a teraz jej doslo na plat exekucne na 120000 sk. Hoci uz ma splatenych celych 68000, zatial este bez 500sk. No ide o to, ze ju zavolala mzdarka, ze o tyzden jej berie plat koli exekucii. Uz su to dva mesiace/dva platy/, ma dve deti a nedostava ziadne peniaze. Bola hned za exekutorom, este pred strhnutim a brala mu papier z uctarne, ze vsetko ma vyrovnane a ze jej priamo z platu strhavaju. Nechcel s nou ani komunikovat, tak si nasla advokatku, kora povedala ze sa hned odvolaju. Doteraz sa jej ani ona neozvala a to uz presiel mesiac a pol od podania odvolania na pozastavenie, lepsie povedane otvorenie noveho exekucneho sudu. Ma vsetky doklady aj z banky aj z uctarne. Nevie co ma robit, blizi sa dalsia vyplata a ona ma strach, lebo nic sa nerobi. Poradte co ma robit , plati cely ten zivot a este nepravom ju oberu o peniaze. Prosim o radu. Dana
Zoltán Kovács
27.08.08,11:11
Dobry den, chcela by som poradit. Mam velmi dobru kolegynu, ktora sa rozviedla a v roku 2000 brebrala na seba pozicku, ktoru splaca aj s dlhom. Prebrala ju na seba, ked ju nasli koli neplateniu. Teraz v oktobri jej strhnu poslednu splatku. Stalo sa to, ze zrejme banka v tej dobe nestiahla tu zalobu, a teraz jej doslo na plat exekucne na 120000 sk. Hoci uz ma splatenych celych 68000, zatial este bez 500sk. No ide o to, ze ju zavolala mzdarka, ze o tyzden jej berie plat koli exekucii. Uz su to dva mesiace/dva platy/, ma dve deti a nedostava ziadne peniaze. Bola hned za exekutorom, este pred strhnutim a brala mu papier z uctarne, ze vsetko ma vyrovnane a ze jej priamo z platu strhavaju. Nechcel s nou ani komunikovat, tak si nasla advokatku, kora povedala ze sa hned odvolaju. Doteraz sa jej ani ona neozvala a to uz presiel mesiac a pol od podania odvolania na pozastavenie, lepsie povedane otvorenie noveho exekucneho sudu. Ma vsetky doklady aj z banky aj z uctarne. Nevie co ma robit, blizi sa dalsia vyplata a ona ma strach, lebo nic sa nerobi. Poradte co ma robit , plati cely ten zivot a este nepravom ju oberu o peniaze. Prosim o radu. Dana

Poradiť neviem, ale ak označené je pravdou, tak mzdárka urobila chybu. Pri exekúcii musí zamestnancovi ostat živ.minimum, a aj deti sa posudzujú ako vyživované osoby. Takže v prvom rade by som upozornil mzdárku, že nesprávne strháva exekúciu.

A čo tak skúsiť navštíviť banku, aby stiahli oni exekúciu?
hanelie
27.08.08,11:18
jednoznačne v prvom rade navštíviť banku /vziať so sebou všetky doklady o platení dlhu / , zistiť prečo posunuli vymáhanie exekútorovi
prípadne zažiadať príslušný súd o nahliadnutie do spisu

prvotne sa podávajú námietky proti exekúcii už v prvom upozornení o začatí exekúcie / upovedomenie o začatí exekúcie / vtedy sa nariadi konanie, kde sa prešetrujú okolnosti námietok, ak sa zistí, že nie sú dôvody na vykonanie exekúcie -toto konanie sa zastavuje
dchmelova
30.08.08,14:56
Dakujem za radu. Len ono to je tak. Prva cesta u nej bola do prislusnej banky a tam podalanieco akostaznost. Ma to dokladovane. Potom isla k exekutorovi a ukazala mu vypisy. Oni jej povedali, ze take vypisy zozenu hocikde. Tak sme jej poradili pravnicku, lebo pokial si obycajny clovek, tak nemas sancu. Pravnicka podala exekutorovi podnet na zastavenie exekucie a obnovenie ex. sudu. Uz uplinuli skoro dva mesiace a nic. Tak nevieme co dalej. Ona je bezradna.