Viera J
27.08.08,13:32
Prosím Vás o radu:
Aký je postup pri premene hodnoty eminenta cenných papierov pre a.s.(oznámenie podľa zákona o eure do CDCP a do obchodného registra).
bea
11.11.08,13:16
Posúvam, keď nikto neodpovedal ....
Skúšam vyplniť Oznámenie, ale nedarí sa mi. Už to niekto robil?
Treba k Oznámeniu priložiť hneď aj výpis z OR s menovitou hodnotou akcií v euro, alebo to ešte má čas v r. 2009?
Ty si to Viera J už urobila?
bea
12.11.08,10:53
Posúvam ....
bea
12.11.08,13:03
Akciová spoločnosť má povinnosť oznámiť Centrálnemu depozitáru CP premenu menovitých hodnôt cenných papierov na euro. CDCP nám poslal formulár, ktorý treba vyplniť a doručiť aj výpis o OR v ktorom bude už zapísaná zmena. Len nejako neviem nikde nájsť, či ten výpis musí byť doručený súčasne s oznámením (to musí byť do 1.12.2008) alebo môže byť aj dodatočne. Nerobil to ešte nikto, my totiž asi ten register nestihneme...
Chobot
12.11.08,14:12
Akciová spoločnosť má povinnosť oznámiť Centrálnemu depozitáru CP premenu menovitých hodnôt cenných papierov na euro. CDCP nám poslal formulár, ktorý treba vyplniť a doručiť aj výpis o OR v ktorom bude už zapísaná zmena. Len nejako neviem nikde nájsť, či ten výpis musí byť doručený súčasne s oznámením (to musí byť do 1.12.2008) alebo môže byť aj dodatočne. Nerobil to ešte nikto, my totiž asi ten register nestihneme...

Oznámenie emitenta je potrebné zaslať do CDCP spolu s výpisom z OR, kde je zmena akcií na EUR. Termín na zaslanie je 1 rok po zavedení meny EUR.

Ten termín 1.12.2008 platí len pre dlhové cenné papiere (dlhopisy), podielové listy alebo družstevné podielnické listy - viď. § 13 ods. 3:

(3) Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty cenných papierov zo slovenskej meny na eurá možno za podmienok vymedzených týmto zákonom alebo osobitnými predpismi prijať najskôr v deň určenia konverzného kurzu, pričom toto rozhodnutie musí byť prijaté a všetky právne úkony38) emitenta, ktoré sú potrebné na uskutočnenie tohto rozhodnutia, musia byť vykonané najneskôr do jedného roka po dni zavedenia eura, ak tento alebo osobitný zákon neustanovuje inak; ak však ide o zaknihované dlhové cenné papiere, zaknihované podielové listy alebo zaknihované družstevné podielnické listy, rozhodnutie o premene ich menovitej hodnoty musí byť prijaté a všetky právne úkony38) emitenta, ktoré sú potrebné na uskutočnenie tohto rozhodnutia, musia byť vykonané najneskôr jeden mesiac predo dňom zavedenia eura. Pritom však premena menovitej hodnoty majetkových cenných papierov a aj premena menovitej hodnoty dlhových cenných papierov zo slovenskej meny na eurá podľa tohto zákona v rámci prechodu na euro môže nadobudnúť účinnosť najskôr v deň zavedenia eura.
bea
13.11.08,08:58
Ďakujem (bod sa nedá pridať,musela by som skôr inému). List, ktorý CDCP poslal ma úpne pomotal :-)
Chobot
13.11.08,09:45
Ďakujem (bod sa nedá pridať,musela by som skôr inému). List, ktorý CDCP poslal ma úpne pomotal :-)

V tom liste to je napísané, ale trochu zmätočne. Teda ten odsek, kde sa píše o termíne 1.12.2008 nie je jasné, či sa vzťahuje len na tie dlhopisy a družstevné pod. listy, alebo aj na ostatné CP. Tiež mi to chvíľu trvalo, kým som si to z iných zdrojov dal do poriadku.
zazuSA
28.09.09,05:32
Akciová spoločnosť má povinnosť oznámiť Centrálnemu depozitáru CP premenu menovitých hodnôt cenných papierov na euro. CDCP nám poslal formulár, ktorý treba vyplniť a doručiť aj výpis o OR v ktorom bude už zapísaná zmena.


a keď nám neposlal?? je na to nejaký formulár???

Ďakujem!
zazuSA
28.09.09,05:56
nik mi neporadí??????
Chobot
28.09.09,08:26
a keď nám neposlal?? je na to nejaký formulár???

Ďakujem!

AK ste ho nedostali, môžeš si ho predsa stiahnuť zo stránky CDCP. Je v časti EURO podzáložka Euro formuláre (http://www.cdcp.sk/euro/euroformulare.html).
zazuSA
07.10.09,07:30
Dobrý deň, poprosím o radu
ak firma zmenila sidlo spoločnosti je potrebné túto zmenu nahlásiť aj na CDCP??? aký je poplatok?? aké tlačivo treba vyplniť???

ĎAKUJEM
zazuSA
07.10.09,11:20
tak si odpovedám sama: ak ide o listinne CP tak je potrebné vyplniť prílohu č. 4 "Zmena týkajúca sa emitenta" zo zmluvy, poplatok je cca 99 eur (bude vystavena fa po vykonaní zmien)