Yvvetta
30.04.05,14:15
Za rok 2003 sme prvykrát mali povinnosť overiť účtov. záv. auditorom. Tú sme aj overili. Do zbierky listín som poslala súvahu, výkaz ziskov a strát, správu auditora, poznámky, rozhodnutie jediného spoločníka o rozdelení zisku. Ale vôbec som nemyslela na výročnú správu. Neposlala som ju a ani ju nemáme.

Čo sa môže stať ?
Jedna známa ma postrašila, že ak nemáme v zbierke listín uložené všetko čo predpisuje zákon, môže hocikto dať podnet na súd, aby firmu vylúčil z podnikania.

Naozaj by sa to mohlo stať ? Môžem teraz dodatočne poslať výročnú správu ? Je za to pokuta ?

Neviete náhodou ako to je ?
laur12
30.04.05,18:54
Na zaklade akej zmeny vam vznikla povinnost auditu?

Nie, nezrusia vas, ale mozu vam dat pokutu, a tak to tam rychlo posli alebo odnes.
aidalen
02.05.05,10:57
Co vsetko vlasne musi posielat sro-cka zo zakona do zbierky listin?
allround
02.05.05,11:31
1. zápis z VZ ktoré schvaľuje prevod , vzdanie sa funkcie konateľa a vymenovanie nového
2. zmluva o prevode obchodného podielu
3. listina ktorou sa konateľ vzdáva funkcie
4. vzorový podpis konateľa
5. vyhlásenie jedniného spoločníka že nie je jediným vo viac ako troch
6. rozhodnutie jediného spoločníka o schválení dodatku k spoločenskej zmluve
7. dodatok s spoločenskej zmluve
8. úplné znenie spoločenskej zmluvy (podpísané konateľom ) resp. pri zakladaní podpísané spoločníkmi
9. Vyhlásenie správcu vkladu - tiež pri zakladaní


zabudol som ešte niečo?
Vevey
04.05.05,10:18
Tak toto si dam zaramovat nad postel:-)).

Ako mam zistit, co vsetko tam maju a co im chyba? V nejakom prispevku tu spominali, ze ich pani pri odovzdavani novej spolocenskej zmluvy upozornila na chybajuce doklady, nas nie.

Vyrocna a auditorska sprava tam nemusi byt?

Moze byt bod 9 nahradeny vypisom z banky?
allround
06.05.05,05:34
2 vevey:
1. Moze byt bod 9 nahradeny vypisom z banky?

Neviem, asi nie, len vyhlásenie doplnené výpisom z banky. Ale je to podla mna dalsia zbytočnosť aj ked spraví efekt

2 yvvetta
2. Môžem teraz dodatočne poslať výročnú správu ?
radšej neskoro ako nikdy. Takže pošli aj dodatočne
Majka
04.04.06,10:02
vyrocnu spravu robia iba firmy kt. maju povinnost auditu?
Kobra
04.04.06,10:40
Yvvetta, skús sa obrátiť aj na vášho auditora. Vo výročnej správe by mal byť aj výrok auditora, ktorý ale zvykne byť iný, ako je výrok o účtovnej závierke. Nám sa osobitnú výročnú správu nikdy nechcelo robiť a riešili sme to pred dvoma rokmi tým, že sme napísali "podnikateľský zámer, plán a stručné zhodnotenie" a pridali skopírované výkazy závierky. Auditor nebol veľmi nadšený (nemali sme v pláne použiť výročnú správu na marketing), ale pridal tam svoj výrok a to sme zviazali a odoslali do zbierky.
brdolo
09.12.06,20:48
potrebujem v zapoctovom t. odovzdat vyrocnu spravu. je jedno od akej spolocnosti a aky datum. podstatne je aby to bolo po slovensky. nepomoze mi neikto? ak by sa to dalo poslat tak na adresu r.krkoska@zoznam.sk