roman.disko
27.08.08,20:37
Dna 23.7.2008 som si zriadil bezny ucet v TatraBanke
pri tej prilezitosti som si dal aj Investicne zivotne poistenie pri platbe 1000,-sk
mesacne od 1.10.2008
naskytla sa lepsia prilezitost a poistovatel mi povedal ze do 2 mesiacov od uzavretia zmluvy mam narok na zrusenie bez udania dovodu...
chcem sa spytat ci je to pravda aby som tam nebol za debila..samozrejme im to donesiem v pisomnej forme ziadost o zrusenie zmluvy c. .....
dakujem za odpoved prosim co najskor!!! diky moc... Roman
Katy a R
27.08.08,18:58
... úplne stačí, keď si prečítaš všeobecné poistné podmienky - určite to tam nájdeš :);)
roman.disko
27.08.08,19:07
ok v tom strese som to tam nenasiel ale teraz uz ano...takze uplne staci ked tam prinesiem papier kde stoji:
Vec: Zrušenie zmluvy



Žiadam Vás o zrušenie zmluvy č.xyz pri platbe 1000 ,- sk mesačne.
lebo som amateeer :D ale dik za radu
Chobot
27.08.08,19:29
Dna 23.7.2008 som si zriadil bezny ucet v TatraBanke
pri tej prilezitosti som si dal aj Investicne zivotne poistenie pri platbe 1000,-sk
mesacne od 1.10.2008
naskytla sa lepsia prilezitost a poistovatel mi povedal ze do 2 mesiacov od uzavretia zmluvy mam narok na zrusenie bez udania dovodu...
chcem sa spytat ci je to pravda aby som tam nebol za debila..samozrejme im to donesiem v pisomnej forme ziadost o zrusenie zmluvy c. .....
dakujem za odpoved prosim co najskor!!! diky moc... Roman

Obč. zákonník umožňuje dohodnúť sa, že obe strany môžu zrušiť poistnú zmluvu do 2 mesiacov bez uvedenia dôvodu. Teda ty, ako poistený môžeš zrušiť poistnú zmluvu kedykoľvek a bez uvedenia dôvodu, ale ak tak urobíš po 2 mesiacoch od uzatvorenia zmluvy, tak je to pre teba nevýhodnejšie, pretože po 2 mesiacoch máš nárok už len na vyplatenie odkupnej hodnoty a výpovedná lehota je 6 týždňov. A ak zmluva nemá odkupnú hodnotu (a v prvom roku nemá určite), tak by si nič nedostal.

Pokiaľ zrušíš do 2 mesiacov, tak sa ti zo zaplateného poistného strhne poplatok za uzatvorenie zmluvy (cca 500-1000 SKK) a spotrebované poistné. Treba však dať pozor, lebo výpovedná lehota pre výpoveď poistenia do 2 mesiacov je 8 dní, takže lepšie je doručiť výpoveď poisťovni aspoň tak 10 dní pred uplynutím tých 2 mesiacov od dátumu uzatvorenia zmluvy. Takže 2 mesiace uplynú (podľa tvojich údajov) 23.9.

Ubezpeč sa, že tvoja výpoveď bude doručená do poisťovne v uvedenej lehote. Lebo Tatrabanka nie je tvoja poisťovňa, oni sú len sprostredkovatelia. A stáva sa, že klient podá výpoveď u sprostredkovateľa a tomu trvá aj 2-3 týždne, kým poistku doručí do poisťovne. A doručením sa považuje doručenie do poisťovne, nie odovzdanie sprostredkovateľovi.
roman.disko
27.08.08,19:50
takze by som to mal radsej postou poslat na adresu poistovne ?..
a neviete mi poradit nejaku predlohu podla coho to mam napisat ?:) lebo sa nevyznam do takychto uradnych veci a ta ziadost co som napisal ja ma 1 vetu :)
Žiadam Vás o zrušenie zmluvy č.9040004386 pri platbe 1000 ,- sk mesačne.

ci to staci alebo neviem potom...dakujem este raz za rady :)
Chobot
27.08.08,20:26
takze by som to mal radsej postou poslat na adresu poistovne ?..
a neviete mi poradit nejaku predlohu podla coho to mam napisat ?:) lebo sa nevyznam do takychto uradnych veci a ta ziadost co som napisal ja ma 1 vetu :)
Žiadam Vás o zrušenie zmluvy č.9040004386 pri platbe 1000 ,- sk mesačne.

ci to staci alebo neviem potom...dakujem este raz za rady :)

Pokiaľ to poistné podmienky nevylučujú - podanie výpovede priamo do poisťovne, tak to tam pošli. Pozri ale v poistných podmienkach, či náhodou poisťovňa nevyžaduje overenie podpisu na výpovedi.