Bianka1
28.08.08,06:36
Dobrý deň ,

poproslila by som Vás ak niekto má takúto zmluvu : medzi maželmi

sme manželia a máme byt v osobnom vlastnícte , ale manžel by sa nároku na byt vzdal a prenechal ho mne a ja by som ho mala vo vlastníctve , len sama , ale potrebujem takú zmluvu medzi manželmi aby mi ho previedli na katastri na mňa.

Ďakujem za pomoc
vieroslava
28.08.08,06:24
Také niečo sa dá urobiť jedine formou zrušenia BSM súdnou cestou a následne dohodou o vysporiadaní majetku medzi manželmi.
Alebo preveďte byt na spoľahlivého príbuzného a on ho spätne daruje-predá iba manželke.
Ale prikláňam sa k prvej možnosti, je to len medzi vami manželmi.
Bianka1
03.09.08,09:53
prosím Vás a ako sa ruší BSM
tuta
03.09.08,10:11
Musíš podať návrh na zrušenie BSM na súd. Najlepšie je poradiť sa s právnikom.
Bianka1
03.09.08,10:29
a nadá sa to nejako inak , že manžel sa bytu vzdá podpíše to pred notárom ?
Orim
03.09.08,18:15
Všetko sa dá :)
arizona
03.09.08,18:59
Poznám taký jeden prípad. Muž to riešil tak, že šiel na byt. družstvo a tam nahlásil a podpísal vyhlásenie, že sa vzdáva bytu v prospech manželky a detí. Tam ho prepísali na manželkino meno a hotovo.Nemali s tým viac žiaden problém.
Orim
03.09.08,19:03
Poznám taký jeden prípad. Muž to riešil tak, že šiel na byt. družstvo a tam nahlásil a podpísal vyhlásenie, že sa vzdáva bytu v prospech manželky a detí. Tam ho prepísali na manželkino meno a hotovo.Nemali s tým viac žiaden problém.
Prepáč ale takto to nejde. :)
arizona
03.09.08,19:14
Prepáč ale takto to nejde. :)
ja viem,že šlo:)
Aký "úrad"s tým má problém, ak sa niekto vzdá dobrovolne bytu a zdokladuje to písomne a osobne?
Orim
03.09.08,19:28
Napríklad kataster.

Možno to šlo na tom bytovom ešte pred prevedením do vlastníctva po odkúpení bytu, to ide ale potom nie.