Janette
28.08.08,11:26
Dobrý deň,

začiatočník potrebuje zaúčtovať v OMEGE, kúpno predajnú zmluvu na zakúpený tovar. Ako sa zaúčtuje?
Ďakujem.
poisonkatka
28.08.08,09:30
to ako myslis normalne fakturu?

nahodis ju do evidencia-uctovne doklady-okruh DF
poisonkatka
28.08.08,09:32
fakturu? nahodis ju do evidencia-uctovne doklady-okruh DF, zauctujes 131, 343 (ak ste platci)/321
poisonkatka
28.08.08,09:33
sorry za zdvojenu odpoved, ale nejak mi to blbo, tak som myslela, ze mi to neodoslalo
Janette
28.08.08,10:33
Nie je to faktúra, je to kúpno predajná zmluva.
poisonkatka
28.08.08,10:39
tak to neviem..vsak nejaku podkladovu fakturu musis mat...s takymto pripadom som sa nestretla este...tak potom jedine cez ID by som to riesila..alebo pytala fakturu...preco mas iba kupnopredajnu zmluvu?
Janette
28.08.08,10:40
Lebo dotyčný nebol podnikateľ, ale súkromná osoba. Takže pôjdem cez ID? a kam to zaúčtujem? Ďakujem za rady.
Janette
28.08.08,10:57
Poradíte?
poisonkatka
28.08.08,13:57
tak chod cez ID a zauctuj to tak, ako som ti napisala vyssie...inak neviem ako by sa to dalo
Lucy
28.08.08,14:09
Kúpno predajnú zmluvu v prípade, keď nemáš vystavenú aj faktúru zaúčtuješ cez interné doklady. ;)
Ajuška
28.08.08,18:39
Kúpno predajnú zmluvu v prípade, keď nemáš vystavenú aj faktúru zaúčtuješ cez interné doklady. ;)

...neviem neviem... o čom to tu točíte...:rolleyes:... kúpno-predajnú zmluvu účtovať :confused: ...hádam príjem tovaru... úbytok financií... :cool: ... a podobné súvislosti vyplývajúce z daňového dokladu...
Lucy
28.08.08,19:33
...neviem neviem... o čom to tu točíte...:rolleyes:... kúpno-predajnú zmluvu účtovať :confused: ...hádam príjem tovaru... úbytok financií... :cool: ... a podobné súvislosti vyplývajúce z daňového dokladu...

Ospravedlňujem sa za nepresnú formuláciu, ale ja som sa snažila reagovať na otázku, ako som ju pochopila "......potrebuje zaúčtovať v OMEGE, kúpno predajnú zmluvu na zakúpený tovar. "
Teda som tým chcela povedať, kam má zaradiť zmluvu v OMEGE, ked nemá došlú faktúru.
Aká otázka, taká odpoveď.... Nechcela som nikoho popliesť
Ajuška
29.08.08,09:30
Ospravedlňujem sa ... Nechcela som nikoho popliesť

Lucy... nebolo to na Teba. Mne sa len ťažko čítajú formulácie - začiatočník - ako zaúčtovať...:rolleyes:... aj faktúra sama o sebe sa LEN eviduje v záväzkoch... účtuje sa účtovný prípad, ktorý tým nastal. Tiež nechcem popliesť, ale naopak troška usmerniť... nech sa začiatočník učí pozerať na jednotlivé doklady a účtovné prípady ako treba... už od začiatku... bude mu ľahšie neskôr...;)...
Janette
02.09.08,07:15
Ajuška, ďakujem za milé upozornenie, myslím, že keď budem mať skúsenosti ako Ty, tak určite na tom budem lepšie.

Ale predsa sa opýtam ako zaevidujem Kúpno predajnú zmluvu v omege, odpovie mi niekto?

Ďakujem za ochotu všetkým.
Ajuška
02.09.08,07:25
Ajuška, ďakujem za milé upozornenie, myslím, že keď budem mať skúsenosti ako Ty, tak určite na tom budem lepšie.
Ale predsa sa opýtam ako zaevidujem Kúpno predajnú zmluvu v omege, odpovie mi niekto? Ďakujem za ochotu všetkým.

mimotemy ...to bolo bez ataku (odomňa)... Pôvodný dotaz - ako zaúčtujem sa zmenil - ako zaevidujem...:---... a už sa lepšie chápeme...
Ak vychádzam z Tvojho zadania, že je to doklad o kúpe materiálu od nepodnikateľa, zaevidovala by som ho do záväzkov (omega Ti inú možnosť nedá než ju zaradiť medzi došlé faktúry a priradiť jej číslo z tohto radu - v skutočnosti Ti vlastne aj nahrádza faktúru)... a účtuješ o nej všetko tak, ako o DF...
Janette
02.09.08,07:29
Ďakujem
Modroocko
25.09.08,12:46
mimotemy ...to bolo bez ataku (odomňa)... Pôvodný dotaz - ako zaúčtujem sa zmenil - ako zaevidujem...:---... a už sa lepšie chápeme...
Ak vychádzam z Tvojho zadania, že je to doklad o kúpe materiálu od nepodnikateľa, zaevidovala by som ho do záväzkov (omega Ti inú možnosť nedá než ju zaradiť medzi došlé faktúry a priradiť jej číslo z tohto radu - v skutočnosti Ti vlastne aj nahrádza faktúru)... a účtuješ o nej všetko tak, ako o DF...

No neviem, kto drží kúpno-predajné, nájomné a podobné iné zmluvy spolu pokope v šanóne s došlými faktúrami. Ja teda nie. Zmluvy majú svoje vlastné "škatuľky" a nazývať ich faktúrami mi príde čudné.
Ja všetky zmluvy účtujem cez interné doklady. V rámci radu ID som si urobila podskupiny: Interné doklady - záväzky (zmluvné, daňové, legislatívne), Interné doklady - pohľadávky (tam sú hlavne pohľadávky voči poisťovniam), Interné doklady - cestovné vyúčtovania, ID - strediskové, ID - majetok, ID - časové rozlíšenie. Ty si urob podľa svojho uváženia.
To, že zmluvy neúčtuješ cez rad DF má svoje opodstatnenie pri tvorbe vzorov. Rad došlých faktúr sa bude odvolávať na účet 321 a tam sa zmluvy neúčtujú. Takže, ak si utvoríš rad Interných dokladov na záväzkové zmluvy, tejto skupine priradíš účet 325 a na ten sa ti potom budú odvolávať aj všetky vytvorené vzory účtovania, ktoré si následne môžeš vytvoriť. A účtovať už potom bude jedna radosť.

To, že ti OMEGA nedá inú možnosť než zaradiť zmluvu medzi faktúry je scestné tvrdenie. Vôbec to nie je pravda. Myslím, že toto nemôže povedať človek, ktorý s týmto programom vie pracovať. Prepáč.
Ajuška
25.09.08,17:03
...To, že ti OMEGA nedá inú možnosť než zaradiť zmluvu medzi faktúry je scestné tvrdenie. Vôbec to nie je pravda. Myslím, že toto nemôže povedať človek, ktorý s týmto programom vie pracovať. Prepáč.

Noo... naložila si mi... len čo je pravda...:rolleyes:... Aj takto môžu vyzerať vety vytrhnuté z kontextu. Omega dáva takmer neobmedzené možnosti, to je fakt. Len závisia od úrovne užívateľa. To je tiež fakt...:---... Začiatočník má čo robiť, kým si osvojí základné nastavenia, tobôž kým sa prepracuje k vytváraniu vlastných vzorov a pod... Vychádzala som z toho, ako som vnímala pýtajúceho sa.
A zakladanie dokumentácie je skôr "vkusom" každého z nás... vychádza z vlastného ponímania prehľadnosti...:rolleyes:... Toť vsjo čo som k tomu chcela... hoci som nemusela...;)...