aprilowa
28.08.08,13:24
Dobry den, pracujem na dohodu a momentalne som evidovana na urade prace. Ak predlozim ku koncu mesiaca doklad o mojej mzde vyradia ma z evidencie. Je mozne ze by som si vypytala v praci doklad o prijme za dany mesiac nizsom ako je suma 3200 sk, s tym ze na vyplatnej paske by som mala riadnu mzdu? Ako kontroluje Urad prace tieto veci?
Paula
28.08.08,11:27
Takéto konanie by bolo nemorálne a nezákonné.
drobeceva
28.08.08,11:29
Dobry den, pracujem na dohodu a momentalne som evidovana na urade prace. Ak predlozim ku koncu mesiaca doklad o mojej mzde vyradia ma z evidencie. Je mozne ze by som si vypytala v praci doklad o prijme za dany mesiac nizsom ako je suma 3200 sk, s tym ze na vyplatnej paske by som mala riadnu mzdu? Ako kontroluje Urad prace tieto veci?
Už to bolo rozoberané - príjem už nie je 3200.- Sk , ale mzda nesmie prekročiť 65% život. minima.
Ináč, kto by si zobral na seba to, čo Ty požaduješ? Ja určite nie. Tebe sa trebárs polepší, ale uvedomuješ si, že komusi inému môžeš narobiť problémy. Súhlasím s PAULOU, je to nemorálne a nezákonne.
Paula
28.08.08,11:38
Akosi nechápem ten úrad práce, v profile máš "štuent" :confused:
aprilowa
28.08.08,11:40
som po bakalarovi takze cez prazdniny nie som student
aprilowa
28.08.08,11:48
no tieto prazdniny nie som student lebo som koncila v juli bakalarom
ErikaDP
28.08.08,11:51
Tiež suhlasim s Paulou.
Porada je super vec na pomoc , nasmerovanie pri riešení problemov rôzneho druhu. A prave za to, že je tu množstvo ľudí ktorí sú ochotní popri svojej časovo náročnej práci venovať zadarmo svoj čas a vedomosti iným, myslím si že je to urážajúce voči týmto ochotným ľuďom rozoberať otázky smerujúce k niečomu čo je evidentne nezákonné.
Ja síce chápem a samú ma to hnevá, že odvodové zaťaženie pri riadnom pracovnom pomere je tak veľmi vysoké a neadekvátne tomu čo človek na oplátku zo socialneho systému čerpá. ALE: keď by sme sa všetci zaevidovali na úrade práce, darmo by sme nadávali aký je systém zlý... Pripadá mi to tak trochu ako to, že nadávame aké je Slovenskko špinavé a potom stiahneme okienko na aute a veselo vyhodíme plastovú fľašku či ohorok. Každý musí začať sám od seba. A preto, hoci sa mi nepáči súčasný systém odvodov, nepáči sa mi ani jeho podvádzanie, lebo tým sa nič nevyrieši, iba si niekto utrhne ten svoj diel koláča.
veronikasad
28.08.08,16:20
som po bakalarovi takze cez prazdniny nie som student
ak budeš pokračovať v štúdiu, nemáš správne informácie . V zmysle § 4 odst. písm.d/ Zákona o prídavku na dieťa sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa tohto zákona je aj obdobie

d) po skončení vysokoškolského štúdia prvého stupňa, ktoré podľa študijného programu nepresiahlo štandartnú dlžku, do zápisu na vysokoškolské štúdium druhého stupňa vykonaného najneskôr v októbri bežného rok, v ktorom dieťa skončilo vysokoškolské štúdium prvého stupňa.

Takže cez prázdniny si kludne mohla pracovať na Dohodu o BPŠ, kde príjem nie je obmedzený, pretože máš štatút študenta.