ivanho
28.08.08,18:11
Ahojte, mam nasledovne otazky,poradte prosim.

Dennu uzavierku na pokladni robim len ak je v danom dni zisk, zevraj pri nulovom zisku ju robit nemusim.

Dnes som sa pomylil a urobil som uz mesacnu uzavierku. Co teraz? Mam urobit dalsiu 31ho alebo az septembrovu?

Ked mi prehadzovali pokladnu na euro neupozornili ma ze mi ju vybulovali a urobili uzavierku mesacnu tak ja som urobil dalsiu a mam na jedne mesiac jul az dve a jednu nulovu s poradovym cislom tri ktoru som vyhodil, takze augustova ma cislo 4, takze 3 mi chyba. Vadi to?

Dakujem
Zoltán Kovács
28.08.08,17:15
Ahojte, mam nasledovne otazky,poradte prosim.

Dennu uzavierku na pokladni robim len ak je v danom dni zisk, zevraj pri nulovom zisku ju robit nemusim. Nie pri nulovom zisku, ale nulovej tržbe sa nemusí robiť.

Dnes som sa pomylil a urobil som uz mesacnu uzavierku. Co teraz? Mam urobit dalsiu 31ho alebo az septembrovu? Urob ešte jednu k 31.08.

Ked mi prehadzovali pokladnu na euro neupozornili ma ze mi ju vybulovali a urobili uzavierku mesacnu tak ja som urobil dalsiu a mam na jedne mesiac jul az dve a jednu nulovu s poradovym cislom tri ktoru som vyhodil, takze augustova ma cislo 4, takze 3 mi chyba. Vadi to? Vadí, poradové čísla uzávierok musia byť za sebou.

Dakujem


V citáte.
Melnick
28.08.08,17:54
Ahojte, mam nasledovne otazky,poradte prosim.

Dennu uzavierku na pokladni robim len ak je v danom dni zisk, zevraj pri nulovom zisku ju robit nemusim.

Dnes som sa pomylil a urobil som uz mesacnu uzavierku. Co teraz? Mam urobit dalsiu 31ho alebo az septembrovu?

Ked mi prehadzovali pokladnu na euro neupozornili ma ze mi ju vybulovali a urobili uzavierku mesacnu tak ja som urobil dalsiu a mam na jedne mesiac jul az dve a jednu nulovu s poradovym cislom tri ktoru som vyhodil,:eek: takze augustova ma cislo 4, takze 3 mi chyba. Vadi to?

Dakujem

Môj zlatý a to Ty ešte nevieš ,že to čo "vypľuje" ERP sa nikdy nevyhadzuje???? Odkladáme všetko aj refundácie.:):):):)
cloe
28.08.08,18:04
Teda musím povedať, že v mesiaci júl som mala u troch klientov po 2 mesačné uzávierky. Jednu v priebehu mesiaca a jednu k 31.7. Keď som ich sčítala, tak mi dávali súčet denných tržieb. Tiež to bolo z dôvodu zavádzania kurzu EUR. Denné pásky po vytlačení mesačnej uzávierky /ktorá bola napr. 17.7.,/ však začínajú od nuly. Je to problém?
Zoltán Kovács
28.08.08,18:12
Teda musím povedať, že v mesiaci júl som mala u troch klientov po 2 mesačné uzávierky. Jednu v priebehu mesiaca a jednu k 31.7. Keď som ich sčítala, tak mi dávali súčet denných tržieb. Tiež to bolo z dôvodu zavádzania kurzu EUR. Denné pásky po vytlačení mesačnej uzávierky /ktorá bola napr. 17.7.,/ však začínajú od nuly. Je to problém?

Mám to tak isto u klientov. Servisák to vysvetloval tým, že sa nulovalo počítadlo denných uzávierok.
Daska
28.08.08,18:26
....... Ked mi prehadzovali pokladnu na euro neupozornili ma ze mi ju vybulovali a urobili uzavierku mesacnu tak ja som urobil dalsiu a mam na jedne mesiac jul az dve a jednu nulovu s poradovym cislom tri ktoru som vyhodil, takze augustova ma cislo 4, takze 3 mi chyba. Vadi to? Dakujem

Je to dost velky problem, ale vyriesila by som to tak, ze by som urobila zapisnicu, v ktorej uvediem, ze paska c. 3 sa stratila, s upozornenim, ze bola nulova. vsak Cisla budu sediet...
Zoltán Kovács
28.08.08,18:28
Je to dost velky problem, ale vyriesila by som to tak, ze by som urobila zapisnicu, v ktorej uvediem, ze paska c. 3 sa stratila, s upozornenim, ze bola nulova. vsak Cisla budu sediet...

A niektoré pokladne tlačia na 1+1 pásku, teda robia aj kópiu hneď.
betka
28.08.08,18:44
Vyhláška ERP:

(4) Dennú uzávierku vyhotovuje subjekt len za tie dni, v ktorých mal príjem; v prípade nočných a nepretržitých prevádzok subjekt vyhotovuje dennú uzávierku po skončení alebo po striedaní zmien. Mesačnú uzávierku vyhotovuje subjekt raz za mesiac, a to najneskôr k prvému dňu nasledujúceho mesiaca. K tomuto dňu subjekt do výkazu pripevní pásky denných uzávierok a pásku mesačnej uzávierky. Po vyhotovení uzávierky k 31.decembru príslušného roku môže subjekt pokračovať v evidencii tržieb na pokladnici bez vynulovania kumulatívnych obratov (grandtotálov) alebo po vynulovaní kumulatívnych obratov (grandtotálov), ktoré môže vykonať len servisný technik; tento úkon zaznačí v knihe pokladnice v časti Servisný záznam.

O pokutách vyhláška nič nehovorí, preto je potrebný zákon o správe daní a poplatkov:

35/7/(10) Ak správca dane, ktorým je daňový úrad, zistí, že daňový subjekt nevedie evidenciu tržieb v súlade s osobitným predpisom, 11c) uloží mu pokutu od 5 000 Sk do 100 000 Sk. Pri každom ďalšom zistení správca dane, ktorým je daňový úrad, uloží pokutu od 20 000 Sk do 200 000 Sk.

Odvolávka.11c) sa odvoláva i na par. 3 vyhlášky, kt. hovorí o denných a mes. uzávierkach.
ivanho
28.08.08,19:12
ok, ta vyhodena uzavierka bola nulova, takze sumy sedia, ale aj keby kopiu mam, kedze mam pokladnu aj s kopiovym kotucikom. Ide mi hlavne o terajsiu uzavierku. Mam urobit druhu teda k 31.8 a teda prilepim do knihy obe, do jedneho riadku vpisem po dve hodnoty?
Zoltán Kovács
29.08.08,05:49
ok, ta vyhodena uzavierka bola nulova, takze sumy sedia, ale aj keby kopiu mam, kedze mam pokladnu aj s kopiovym kotucikom. Ide mi hlavne o terajsiu uzavierku. Mam urobit druhu teda k 31.8 a teda prilepim do knihy obe, do jedneho riadku vpisem po dve hodnoty?

Urob ešte jednu k 31.08, ale do knihy ich budeš zapisovať samostatne, nakoľko budú mať rôzne čísla.
ivanho
29.08.08,17:17
no ale ved to sa neda. Koloniek na mesacne uzavierky v pokl.knihe je 12.
ivanho
29.08.08,17:21
Ale ved to sa neda. Koloniek na mesacne uzavierky v pokl.knihe je len 12.
Daska
29.08.08,18:44
No mesacnu za august poratas dokopy a dopises do 8. riadku