dhin
28.08.08,19:09
mam zaujem o podnikanie! bud vo vystaube rodinnych domov! na klucik! alebo chcem mat par ludi ktorych zamestnam v nemecku mal by som tam pracu pre ludi len treba kapital na ubytovanie a prepravu!
slabikar
29.08.08,13:44
podnikaj sam! vzdy by mal podnikat neparny pocet ludi a 3 je vela
dhin
30.08.08,15:24
no uz sme dvaja zatial sa dari a vidim ze ideme dobrym smerom
rickman
30.08.08,15:44
no uz sme dvaja zatial sa dari a vidim ze ideme dobrym smerom

Skor alebo neskor pridete na krizovatku, kde sa nezhodnete na smere..
slabikar
30.08.08,16:41
daj na radu a co najskor si ZMLUVNE rozdelte, co kto bude robit. dobre ti radim!
KEJKA
30.08.08,17:20
dvaja v sro?.....katastrofa.
alebo ide o združenie FO?.................detto
Zoltán Kovács
30.08.08,17:24
Ešte s.r.o. by mohlo byť, v prípade ak jeden má nadpolovičnú väčšinu. ;)
slabikar
30.08.08,20:14
Ešte s.r.o. by mohlo byť, v prípade ak jeden má nadpolovičnú väčšinu. ;)

ani keby mal pol percenta, vobec nemaju viac ako jeden v s.r.o. co hladat. jeden a s nikym sa o nic nedelit!
misomiso
30.08.08,20:31
ani keby mal pol percenta, vobec nemaju viac ako jeden v s.r.o. co hladat. jeden a s nikym sa o nic nedelit!

No pokial predavas zmrzlinu, tak to asi stihas aj sam. Ale su aj ine druhy biznisu, na ktore je treba viac sikovnych ludi, pripadne ludi z viacerych oblasti. Pritom je dolezite, aby tito ludia boli ako vlastnici majetkovo zaangazovani, zamestatnecky vztah je trocha o niecom inom a nie je vzdy vhodne ho pouzit.
slabikar
30.08.08,20:35
tu neide o predaj zmrzliny, staci ze jeden z tych dvoch alebo viacerych zacne byt lezerny a prestane sa starat o firmu. potom uz nenarobis nic a ked sa nechce dohodnut o kupe, predaji podielu, tak zle dopadnes...
chlap
31.08.08,16:24
No netreba zase malovať len na čierno - poznám kopec firiem, ktoré fungujú, aj keď majú viac ako 3 spoločníkov. DOkonca poznám jednu, ktorá má 22 spoločníkov.

V takýchto firmách je to ako v manželstve - aj manželia sa niekedy pohádajú. Ak sú ale rozumní, tak jeden druhému vyjdú v ústrety a spory sa zažehnajú.
misomiso
01.09.08,18:44
no uz sme dvaja zatial sa dari a vidim ze ideme dobrym smerom

Nuz mne tu ine nesedi. Keby sa vam darilo, tak nepotrebujes niekho, kto vam da peniaze na dopravu a ubytovanie robotnikov.
dhin
02.09.08,19:16
ano maspravdu lenten kapital bymi pomohol to trosku viac rozsirit!viac robotnikov viac aut a priestoru! mam 6 ludi a chcel by som mat aspon 20!
gobseh
05.09.08,13:49
Ja mam podobnu otazku a zaroven aj na teba. Kde budes mat sidlo spolocnosti? Ako s odvadzanim odvodov, stravne, cestovne? Vsetko im platis ty, ak si SK firma? Ci ani ty sam nevies? Dik, caf
Radolus
05.09.08,22:03
Ja zase hladám prácu v Nemecku na stavbe ak by si niečo mal,napíš a dohodneme sa.
dhin
07.09.08,05:37
mam ludi pod sebou ktory su na zivnost takze im neplatim nic! ubytovanie maju zadarmo a stravu si kupuju sami! som ako slovenska firma!zacinajuca
Marína
07.09.08,11:00
Asi ťažko máš tých ľudí "pod sebou", ak sú to samostatne zárobkovo činné osoby a nerozumiem, ak to nie sú tvoji zamestnanci, načo potrebuješ kapitál na ich prepravu a ubytovanie.
Radolus
07.09.08,14:36
Re: hladam spolocnika pre podnikanie
mam ludi pod sebou ktory su na zivnost takze im neplatim nic! ubytovanie maju zadarmo a stravu si kupuju sami! som ako slovenska firma!zacinajuca

Takže sú u Teba šťastný a sú radi,že pracujú v takej dobrej slovenskej firme.
To si akože sami dohadujú za koľko budú robyť?
endrju
07.09.08,15:19
mam ludi pod sebou ktory su na zivnost takze im neplatim nic! ubytovanie maju zadarmo a stravu si kupuju sami! som ako slovenska firma!zacinajuca

Asi ťažko máš tých ľudí "pod sebou", ak sú to samostatne zárobkovo činné osoby a nerozumiem, ak to nie sú tvoji zamestnanci, načo potrebuješ kapitál na ich prepravu a ubytovanie.
Hm, mne sa v tejto suvislosti v pamati vybavilo cosi o "pastieroch" pracovniciek vykonavajucich jedno z najstarsich remesiel tiez "na zivnost". :rolleyes:
zalobaba
07.09.08,19:59
Hm, mne sa v tejto suvislosti v pamati vybavilo cosi o "pastieroch" pracovniciek vykonavajucich jedno z najstarsich remesiel tiez "na zivnost". :rolleyes:

.... no veru..... tak ma napadlo, aj ja som kedysi počula niečo o erotickom chate, ktorý mal ako predmet podnikania zapísaný: "poskytovanie verejne dostupných informácií prostredníctvom internetu" hihihi :D
gobseh
08.09.08,12:37
Pre: Dhin
A to ako tvoji zamestnanci suhlasia s tym, ze budu mat zivnost? A ked ju nemali, tak si im navrhol, ze si ju spravia, a so vsetkym suhlasili? To asi nevedia, do coho isli,ci?
Ako napad z tvojej strany to nie je zly, ale vela ludi nesuhlasi s tym, aby si spravili zivnost.