zankazu
28.08.08,20:02
živnosť a podnikateľský účet
Ahojte,
trapi ma jedna otazocka, prosim Vas, hlavne tych kompetentnych,nech mi skusia odpovedat.
Zalozila som si zivnost od 2.9.08 ale kedze som student VS a pouzivat studentsky ucet,tak neviem ci si mam zalozit podnikatelsky???
Budem si uplatnovat pausalne vydavky je i v tomto pripade potrebny podnikatelsky ucet, alebo mozem pouzivat svoj studentsky ucet??,hm???
Diky, diky, diky
Daska
28.08.08,18:36
Nikdy sa ma nikto nepytal aky mam ucet ci podnikatelsky alebo aky. a pri pausalnych vydavkoch to ani nikto skumat nebude. Len si odkladaj vsetky vypisy z uctov, aj tie kde nemas prijem z podnikania a cislo toho uctu nahlas na DU
datacon
28.08.08,19:47
nenechaj sa zdierať bankami....kľudne používaj osobný účet. Ale pokiaľ podnikanie prerastie určitú mieru, povedzme že by si mal mesačne nad 100 pohybov podnikateľských na účte osobnom, doporučujem do toho účtu zainvestovať, už to bude asi jedno. Pokiaľ máš pár faktúr tak kľudne používaj osobný účet...
betka
29.08.08,10:20
Správa daní a poplatkov:

31/(5) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt, ktorým je

a) fyzická osoba, povinný oznámiť meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, miesto podnikania, rodné číslo, identifikačné číslo organizácie, ak mu bolo pridelené, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti, údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhy daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať; ak uvedie okrem miesta podnikania aj miesto, kde vykonáva podnikateľskú činnosť, vyznačí, kam sa majú doručovať písomnosti, ak sa miesto vykonávania podnikateľskej činnosti líši od miesta podnikania,

- sústredené PP môžu byť na akomkoľvek účte
zankazu
31.08.08,19:12
from:zankazu
to:Ajuska:dakujem ti velmi pekne dobra vila, :o)
padro
31.08.08,19:47
ja by som urcite riesil podnikanie zvlast uctom, zase ten poplatok nie je az taky strasny za vedenie uctu. Ides podnikat tak ratas snad so ziskom:) nejaky poplatok prezijes a mas vo financiach poriadok.
padro
31.08.08,19:54
teraz citam aj inu temu od teba, tak ked ides robit fin. poradenstvo tam asi vela pohybov nebude, tak ti staci aj osobny ucet, myslel som ze to bude ine podnikanie... PS: dufam ze nejdes do OVB .. velmi zle skusenosti s nimi :eek:
Lienkovo
05.09.08,13:51
Dnes mi povedali v banke, ze na podnikatelsky ucet potrebujem overenu kopiu zivnostenskeho listu. Mam sto chuti si ho ani neotvorit, ale otvorit novy osobny ucet, aby som mala oddelene firemne platby od sukromnych platieb.
Myslite, ze ak tam na vypise z toho uctu nebude dodatok obchodneho mena, tak to bude problem v uctovnictve? Ci sa toho niekto moze chytit.
Zoltán Kovács
05.09.08,15:24
Dnes mi povedali v banke, ze na podnikatelsky ucet potrebujem overenu kopiu zivnostenskeho listu. Mam sto chuti si ho ani neotvorit, ale otvorit novy osobny ucet, aby som mala oddelene firemne platby od sukromnych platieb.
Myslite, ze ak tam na vypise z toho uctu nebude dodatok obchodneho mena, tak to bude problem v uctovnictve? Ci sa toho niekto moze chytit.

Kľudne môžeš mať osobný účet na účely podnikania. Os.účet znie na meno občana, a fyzická osoba - szčo podniká vo svojom mene, takže žiadny problém. Je to lacnejší účet ako podnikateľský. len nemiešaj súkromné platby s podnikateľskými.
Príbuzné linky:
http://www.porada.sk/t88457-osobny-alebo-podnik-ucet-v-banke.html
http://www.porada.sk/t68461-podnikatelsky-ucet-zivnost.html
http://www.porada.sk/t76122-osobny-alebo-podnikatelsky-ucet.html
Lienkovo
05.09.08,15:30
dakujem :)
padro
08.09.08,06:11
Dnes mi povedali v banke, ze na podnikatelsky ucet potrebujem overenu kopiu zivnostenskeho listu. Mam sto chuti si ho ani neotvorit, ale otvorit novy osobny ucet, aby som mala oddelene firemne platby od sukromnych platieb.
Myslite, ze ak tam na vypise z toho uctu nebude dodatok obchodneho mena, tak to bude problem v uctovnictve? Ci sa toho niekto moze chytit.


Neviem co to bolo za banku, ale pokial viem staci len priniest original ZL.
Lienkovo
08.09.08,06:25
Sporitelna. Teta chcela overenu kopiu na zalozenie. Este mi nezabudla zdoraznit ze nie starsiu ako 3 mesiace.
A nevedela mi povedat ani, ze kolko su bankove poplatky pri uhrade do zahra v ramci EU :confused:. Neverila som vlastnym usiam. Nikdy som tam nemala problem dostat nejake info, ale toto je uz dost.
ffarina
08.09.08,07:51
sporitelňa, hm....najväčšie poplatky....osobný-podnikateľský...aj ja sim SZČO, ale keď mám teraz aj podnikateľský účet(osvedčila sa mi UnCrB, aj keď som pomýšľala nad TtrB a z CSOB som odišla) je to lepšie, lebo si z neho môžem zaslať peniaze(akože výplatu)na osobný účet a obyčajné nákupy robím potom z osobného...viem koľko môžem minúť a zapisovanie v účtovníctve je potom tiež jednoduchšie....v podnikateľskom mám len položky na podnikanie a nepletú sa mi do toho nákupy z obchodov cez platobnú kartu, osobné výbery atď.. a že zaplatím o jeden mesačný poplatok za vedenie účtu naviac? to miniem aj na iné blbosti.