calimero1
28.08.08,21:07
Dobrý deň.
V rámci podnikania niekedy dostanem z Číny malú zásielku, zhruba v cene 100 USD. Zaplatené vopred z účtu (platobnou kartou), v balíčku tovar s faktúrou, poslané klasickou poštou. Doručí mi to Slovenská pošta, no nechce odo mňa uhradiť clo ani DPH. Na balíčku je len razítko vyclievacej pošty.
Mám s tým ešte niečo robiť, alebo to mám zaúčtovať bez cla? A čo DPH?
Vopred ďakujem.
Salvia
15.10.08,06:03
Všimla som si tento príspevok až teraz takže moja odpoveď je už možno zbytočná, možno to už vieš : Z tovaru, z ktorého nie je odvedené clo a DPH tak si nemôžeš dať do účtovníctva ( môžeš, ale pri colnej kontrole máš problém ako delo ) . Všetko čo je dovezené a nie je riadne preclené, hoci aj z 5 USD tak nemôže ísť do účtovníctva.

Pri tejto príležitosti mám ja otázku : koľko kg môže mať tá zásielka aby sa považovala za drobnú ?
Excise Duty
15.10.08,08:00
Všimla som si tento príspevok až teraz takže moja odpoveď je už možno zbytočná, možno to už vieš : Z tovaru, z ktorého nie je odvedené clo a DPH tak si nemôžeš dať do účtovníctva ( môžeš, ale pri colnej kontrole máš problém ako delo ) . Všetko čo je dovezené a nie je riadne preclené, hoci aj z 5 USD tak nemôže ísť do účtovníctva.

Pri tejto príležitosti mám ja otázku : koľko kg môže mať tá zásielka aby sa považovala za drobnú ?
"Drobná zásielka" je v súlade legislatívou tovarom nepatrnej hodnoty a nie je závislá od hmotnosti ale od hodnoty, tá nesmie prekročiť hodnotu 22 €.
calimero1
15.10.08,08:26
Presne tak, tých 100 USD som radšej do účtovníctva nedal.

Tu je niečo o vyclievaní je na stránke Slovenskej pošty v časti Prebrať zásielku zo zahraničia.
jelalim
02.11.08,14:36
Na zasielke z Ciny (vsetko co je trocha hrubsie ako bezny list, pohladnica) musi byt colne vyhlasenie od odosielatela - vacsinou ma format malej zelenej samolepky oznacena je CN22. Do nej sa perom napise co obsahuje zasielka a hodnota zasielky. Co tam napisal Vas odosielatel? Nenapisal tam hodnotu pod 45Eur?