hugecova
28.08.08,22:09
Zdravím.
Poprosím o radu, kto vie nech radí. Budem mu vďačná. Tak idem na to: neviem či sa pametáte na kauzu z roku 2006, ked asi tretina Slovákov dostala listy od .. na zaplatenie koncesionarskych poplatkov za rozhlas. Aj my sme jednym z nich, vtedy prišlo niečo v tom zmysle, že ked nezaplatime tak dostaneme pokutu 50 tis., myslím že to bolo aj v telke, vtedy bolo povedané, že dlzne čiasty mame zaplatiť a vybavené. Zaplatili sme. Lenže po roku a pol, nam prišlo od istej spol. žaloba, na zaplatenie tejto čiastky, inac platobný rozkaz a tak. Dali sme si tu námahu a dostavili sme sa na súd, kde sme doložili doklady o zaplatení aj papier že aj zástupca tejto spol. bol oboznámení o tejto skutočnosti. Žaloba, ktorá nám bola doručená je s dátumom 23.3.06 a prezen. peč. súdu 24.8.2007. Napriek tomu, alebo skôr vďaka tomu, nám došlo uznesenie že súd rozhodol, že sa konanie zastavuje, ale sme povinný zaplatiť súdne trovy, s odôvodnením, že sme dlžnu čiastku zaplatili až po podaní žaloby (30.3.2006) a my sme zaplatili pohľadavku 23.4.2006. Tie súdne trovy nie su malé, a teraz mi ide o to, či máme vôbec nejakú šancu na odpustenie týchto trov pre zástupcu tejto spol. alebo nechať tak zaplatiť a ísť ďalej. Veľa píšem, ale to je preto, lebo sama som z toho bezradná. Dokázali sme, že sme uhradili (niektoré dokumenty majú úplne rozdielne dátumy)... Proste neviem čo ďalej, mám žiadať o prešetrenie, odpustenie dlhu alebo ....
Ďakujem za váš čas a keď niekto vie poradiť, radťe a keby ešte niekto poslal vzor odvolania na upustenie trov konania bolo by super, máme už iba 6 dní na odvolanie.