AndreaSB
29.08.08,05:15
Som zamestnaná ako zdravotná sestra na ambulancii s uväzkom v pracovnej zmluve 60%.Nakoľko je lekár dlhodobejšie PN,máme zástup len na 40%,čo nesplňa môj uväzok.Zamestnávateľ mi hce znížiť pracovnú dobu zo 60% na 40%,s čím ja ale nie som spokojná.Poradí mi niekto,ako mám postupovať?
Llívia
29.08.08,05:46
Zníženie pracovného úväzku sa musí urobiť dodatkom k pracovnej zmluve, ktorý musia podpísať obe strany - zamestnávateľ aj zamestnanec. Samozrejme, keď s tým nesúhlasíš, tak to nepodpíšeš. Zamestnávateľ ti nemôže znížiť úväzok sám od seba.
AndreaSB
29.08.08,09:53
Zníženie pracovného úväzku sa musí urobiť dodatkom k pracovnej zmluve, ktorý musia podpísať obe strany - zamestnávateľ aj zamestnanec. Samozrejme, keď s tým nesúhlasíš, tak to nepodpíšeš. Zamestnávateľ ti nemôže znížiť úväzok sám od seba.
Ďakujem za pomoc,v tom by som mala ako tak jasno,no ak ten dodatok nepodpíšem,čo sa môže stať.Môže ma prepustiť?PN lekára podľa mňa nie je dôvod na zniženie uvazku,skor neschopnosť zamestnávateľa nájsť náhradu na stanovený úvezok,dokonca už teraz aj keď vlastne robíme len dva dni v týždni sa nám prac.doba predlžuje.Sme nezisková organizácia,no mám obavy že ak ten dodatok npodpíšem,nájde sa dôvod na výpoveď.