Norushka
29.08.08,09:21
Je povolená cestovať vo vlaku so psom?? Čo všetko sa musí dodržať, aby sa mohlo cestovať so šťeňaťom?
Dav
29.08.08,08:07
Je povolená cestovať vo vlaku so psom?? Čo všetko sa musí dodržať, aby sa mohlo cestovať so šťeňaťom?

http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-zvierat
Podmienky prepravy a cenník máš v pripojenom linku.
Podľa toho, aké veľké to šteňa je, či bude v prepravke, alebo "volne ložené", a aká dlhá bude cesta, zober vodu - v každom prípade, hygienické vreckovky, sáčok - "od strýčka Príhodu" - mláčka, nevoľnosť, kôpka, a dečku, uterák -kde by si prípadne mohlo šteňa urobiť pohodlie. Na dlhšie cesty jedlo, obľúbenú hračku. Košík, vodidlo, očkovací preukaz.
A v každom prípade sa najprv informuj na stanici, či ti do konkrétneho vlaku havka zoberú.
Norushka
29.08.08,08:11
takze staci, ak psik bude v nejakom kosiku, bude mat pohodlie (hadam bude spať celu cestu :D), tak by to malo byt zadarmo a bez nejakych pokut, ak tomu dobre rozumiem.
Eulalia
29.08.08,08:47
Pozor, ak sa to nezmenilo, pred pár rokmi bolo na vnútroštátnych linkách IC zakázané prepravovať zvieratá.
misomiso
30.08.08,07:54
Ja som od pociatku prilis nechapal, preco su na Porade tie rozne funcie Svetlo - Tma a pod (asi podla marketingoveho sloganu Fordu - vsetko co robime, riadite vy).

Teraz mi ostava rozum stat. Niekto sa opyta, ako cestovat so psom vo vlaku, a dvaja k tomu nieco napisu a treti (prispevok c. 4) napise, ze pozor, treba si to vopred overit, pretoze pred par okmi bol vstup do niektorych vlakov zakazany.

Nasledne 3 ludia (slovom: traja) clenovia poslu tento prispevok do tmy...


Co si mam o tom mysliet?
Dav
30.08.08,09:32
Ja som od pociatku prilis nechapal, preco su na Porade tie rozne funcie Svetlo - Tma a pod (asi podla marketingoveho sloganu Fordu - vsetko co robime, riadite vy).

Teraz mi ostava rozum stat. Niekto sa opyta, ako cestovat so psom vo vlaku, a dvaja k tomu nieco napisu a treti (prispevok c. 4) napise, ze pozor, treba si to vopred overit, pretoze pred par okmi bol vstup do niektorych vlakov zakazany.

Nasledne 3 ludia (slovom: traja) clenovia poslu tento prispevok do tmy...


Co si mam o tom mysliet?
Omyl, boli 4, slovom štyria, ale jedno mínusko som už svojím zeleným tlačidlom zrušila.
V slušnej publikovateľnej slovenčine sa dá tento jav vysvetliť tým, že niekto sa rozhodol škodiť Porade a anonymne posiela príspevky ním vyvolených členov Porady do tmy. Tak musíme počkať, kedy sa prejaví tak, že bude možné ho identifikovať, vrátane jeho klonov.
Eulalia
30.08.08,15:58
Ja som od pociatku prilis nechapal, preco su na Porade tie rozne funcie Svetlo - Tma a pod (asi podla marketingoveho sloganu Fordu - vsetko co robime, riadite vy).

Teraz mi ostava rozum stat. Niekto sa opyta, ako cestovat so psom vo vlaku, a dvaja k tomu nieco napisu a treti (prispevok c. 4) napise, ze pozor, treba si to vopred overit, pretoze pred par okmi bol vstup do niektorych vlakov zakazany.

Nasledne 3 ludia (slovom: traja) clenovia poslu tento prispevok do tmy...


Co si mam o tom mysliet?


Omyl, boli 4, slovom štyria, ale jedno mínusko som už svojím zeleným tlačidlom zrušila.
V slušnej publikovateľnej slovenčine sa dá tento jav vysvetliť tým, že niekto sa rozhodol škodiť Porade a anonymne posiela príspevky ním vyvolených členov Porady do tmy. Tak musíme počkať, kedy sa prejaví tak, že bude možné ho identifikovať, vrátane jeho klonov.

Už sa tu prejavil v niekoľkých nickoch a do tmy posiela príspevky ľudí, čo mu za jeho výroky a spôsoby netlieskajú. Je jedno, čo ten príspevok obsahuje. Je to osobná pomsta. Ale ak mu to pomôže zdvihnúť sebavedomie, nech si poslúži.:D:---
Ajuška
30.08.08,16:06
Už sa tu prejavil v niekoľkých nickoch a do tmy posiela príspevky ľudí, čo mu za jeho výroky a spôsoby netlieskajú. Je jedno, čo ten príspevok obsahuje. Je to osobná pomsta. Ale ak mu to pomôže zdvihnúť sebavedomie, nech si poslúži.:D:---

Tak som si Ťa mínusla aj ja... na svetielko...;)... keď sa hráme, naach sa hráme...
misomiso
30.08.08,17:14
Tak som si Ťa mínusla aj ja... na svetielko...;)... keď sa hráme, naach sa hráme...

Su to dost cudne hry, ked musia slusni ludla nejakym klikanim kompenzovat niekoho komplexy. Ja by som to hranie sa na svetlo a tmu celkom zrusil. Ale to je iba moj nazor, nechcem sa tu hrat na policajta.

...okerm toho - nezda sa mi, ze by to mohol robit jednotlivec, tie minusove body za prispevok, ktory bol uplne k veci boli tri.
Zoltán Kovács
30.08.08,17:35
...okerm toho - nezda sa mi, ze by to mohol robit jednotlivec, tie minusove body za prispevok, ktory bol uplne k veci boli tri.

ALe môže byť aj jednotlivec, ak sa prihlasuje pod rôznymi nick.
Ajuška
30.08.08,19:24
ALe môže byť aj jednotlivec, ak sa prihlasuje pod rôznymi nick.

...evidentne má chuť sa dnes večer hrať... tak sa s ním preklikávam...;)... keďže to verejne priznávam - môžme spočítať, koľkokrát mi to následne vráti...
misomiso
30.08.08,19:48
No ved prave. Ja som myslel, ze Porada je o dobrovolnom poradenstve, nie o preklikavani...
Ajuška
30.08.08,19:53
No ved prave. Ja som myslel, ze Porada je o dobrovolnom poradenstve, nie o preklikavani...

Na absurdnosti občas reagujem "detinsky"... Neverila som vlastným očiam (a to som sem išla znova z iného dôvodu) keď som videla pri každom (i Tvojom) príspevku mínusový bod... hoci ma inak tieto kozmetické úpravy nezaujímajú...
Eulalia
31.08.08,03:56
ALe môže byť aj jednotlivec, ak sa prihlasuje pod rôznymi nick.
Presne toto je ten prípad:D Ale už sme boli dosť dlho mimotemy

Ešte mi zišli na um moje skúsenosti s cestovaním so psom autobusom - toto sa riadi vyslovene vnútorným rozhodnutím prepravcu. Pred pár rokmi - kým som ešte mala môjho miláčika - som veľa cestovala na trase Praha-Bratislava. Stalo sa mi, že ma sprievodca vyhodil z vlaku, aj keď som mala overené, že medzinárodné IC rýchliky berú zvieratá a mala som aj kúpený lístok. V ďalšom spoji to bolo úplne v pohode, len vtedy ešte chodiaci colníci kontrolovali očkovací preukaz. Ak cestujete autobusom, je dobre si vopred overiť, najlepšie telefonicky priamo na dispečingu, či berú zvieratá. Ja som mala vyhliadnutú jednu českú spoločnosť a chodila som len s ňou. A miestenka sa dala objednať telefonicky - a nielen pre mňa, ale aj pre môjho miláčika:---
Preto som upozorňovala, že si treba tieto veci overiť. Ak Vám napríklad v dopravnej kancelárii povedia, že do toho a toho vlaku psa môžete zobrať, tak kašlite na sprievodcu, aj keď Vám povie, že sa vlak nepohne, kým so psom nevystúpite - moja osobná skúsenosť:mee: Ale v dopravnej kancelárii som potom spustila taký krik a spravila taký bengál, že boli asi celý šťastní, keď som konečne vypadla:D