sonja25
29.08.08,14:53
Dobry den vsetci,

obraciam sa Vas so ziadostou o radu. Prave ma kontaktoval znamy z Rakuska, kde vlastni prosperujucu firmu. Na Slovensku si chce zalozit pobocku tejto firmy s tym, ze firma v Rakusu sa rusit nebude. Moze niekto poradit ako postupovat pri zalozeni pobocky uz existujucej zahranicnej firmy na Slovensku?

Ako je to so sidlom firmy? Poziadal ma, ci by to nemohol uviest ako sidlo firmy moju adresu:eek: Sme sice kamarati uz dlhsi cas, no ja som na taketo veci v celku opatrna. Ake "nebezpecie mi hrozi" v pripade jeho "neuspechu" ?

Dakujem za rady
KEJKA
29.08.08,13:04
sídlo pobočky je nutné a je k tomu nutné uviesť súhlas vlastníka.
Na tú adresu bude chodiť minimálne korešpondencia.
Pobočka - ujasni si, či pojde o organizačnú zložku alebo o sro s kapitálovým vstupom rak.firmy.
zalobaba
29.08.08,13:15
Dobry den vsetci,

obraciam sa Vas so ziadostou o radu. Prave ma kontaktoval znamy z Rakuska, kde vlastni prosperujucu firmu. Na Slovensku si chce zalozit pobocku tejto firmy s tym, ze firma v Rakusu sa rusit nebude. Moze niekto poradit ako postupovat pri zalozeni pobocky uz existujucej zahranicnej firmy na Slovensku?

Ako je to so sidlom firmy? Poziadal ma, ci by to nemohol uviest ako sidlo firmy moju adresu:eek: Sme sice kamarati uz dlhsi cas, no ja som na taketo veci v celku opatrna. Ake "nebezpecie mi hrozi" v pripade jeho "neuspechu" ?

Dakujem za rady

osobne by som odporúčala skôr SRO než organizačnú zložku, nakoľko nám to naše úrade zase raz "zjednodušili"....... ak by bola vedúcim organizačnej zložky osoba s inou štátnou príslušnosťou, treba mu medziiným vybaviť aj pobyt v SR. Zdá sa mi to zdĺhavé, drahé a zbytočné.
sonja25
29.08.08,13:17
Momentalne neviem na 100% odpovedat,ale podla mojich informacii zo zaciatku nechce otvarat sro.

Sidlo pobocky - Byvam v rod. dome a vlastnikom su moji rodicia. Mozno by s tym suhlasili ale ziadnemu pripadnemu riziku by som ich vystavit nechcela. Hlavne o to sa mi jedna.

Pozerala som na intrenete firmy ktore poskytuju sidla firmam za mesacne poplatky. Mozno toto by bola moznost.
zalobaba
29.08.08,13:24
Momentalne neviem na 100% odpovedat,ale podla mojich informacii zo zaciatku nechce otvarat sro.

Sidlo pobocky - Byvam v rod. dome a vlastnikom su moji rodicia. Mozno by s tym suhlasili ale ziadnemu pripadnemu riziku by som ich vystavit nechcela. Hlavne o to sa mi jedna.

Pozerala som na intrenete firmy ktore poskytuju sidla firmam za mesacne poplatky. Mozno toto by bola moznost.

Možno by ešte bolo dobre, keby si uviedla, či uvažuješ o tzv. virtuálnom sídle spoločnosti alebo chceš priestory aj fyzicky užívať. V tom je totiž veľký rozdiel. Taktiež treba vedieť, že založenie organizačnej zložky zahraničnej spoločnosti sa poplatkami zjednotila so založením SRO, v niektorých prípadoch to môže byť aj drahšie, vzhľadom k tomu, že naše úrady budú žiadať rôzne doklady v cudzom jazyku úradne preložené a pod.
sonja25
29.08.08,13:24
SRO ? Nemam vobec ziadne skusenosti, len to co som si stihla teraz precitat na porade:) Nemam ani tusenie ake su vstupne naklady SRO v porovnani s org. zlozkou.

No vybavovat pobyt v SR, tak to sa aj mne zda zdlhave hlavne pri jeho pracovnom vytazeni.
sonja25
29.08.08,13:26
Ano jedna sa o virtualne sidlo, fyzicky ich pouzivat nebude.
KEJKA
29.08.08,16:43
Ano jedna sa o virtualne sidlo, fyzicky ich pouzivat nebude.
som presvedčena, že nehrozí riziko pre tvojich rodičov. Stačí súhlas vlastníka, nerobte žiadnu nájomnú zmluvu..... nkto nemôže tvrdiť, že máte príjem z prenájmu. To je celé.
SRO je oveľa jednoduchšie založiť, neskor prípadne zlikvidovať ako riešiť zakladanie a rušenie org.zl.
Spoločníkom bude zahr.firma, konateľom môžeš byť ty.........