adamy
29.08.08,18:25
Dobrý deň,
vedel by mi niekto pomôcť ohľadom odmietnutia vykonania zápiosu s.r.o. z dôvodu, že spoločenská zmluva neobsahuje náležitosti podľa osobitného zákona č. 513/1991 Zb Obch. zákonník, konkrétne spoločenská zmluva neobsahuje výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť ( 110 ods. 1 písm. i) - neviem čo tam chýba konkrétne.
Ďalej by som chcel vedieť na základe akého predpisu obchodný register neuznáva originál výpisu zo živnostenského registra a žiada overené fotokópie živnostenských listov. - nie je to byrokracia a šikana štátneho úradníka???
Veľmi pekne vopred ďakujem
zalobaba
29.08.08,16:39
Dobrý deň,
vedel by mi niekto pomôcť ohľadom odmietnutia vykonania zápiosu s.r.o. z dôvodu, že spoločenská zmluva neobsahuje náležitosti podľa osobitného zákona č. 513/1991 Zb Obch. zákonník, konkrétne spoločenská zmluva neobsahuje výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť ( 110 ods. 1 písm. i) - neviem čo tam chýba konkrétne.
Ďalej by som chcel vedieť na základe akého predpisu obchodný register neuznáva originál výpisu zo živnostenského registra a žiada overené fotokópie živnostenských listov. - nie je to byrokracia a šikana štátneho úradníka???
Veľmi pekne vopred ďakujem

adamy-adamy, myslím, že bolo od teba veľmi trúfalé, uviesť si v profile "právnik" a pýtať sa - dokonca v dvoch témach - na veci, ktoré vyplývajú zo znenia Obchodného zákonníka (http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html).....:D
skaspa
29.08.08,17:24
Dobrý deň,
vedel by mi niekto pomôcť ohľadom odmietnutia vykonania zápiosu s.r.o. z dôvodu, že spoločenská zmluva neobsahuje náležitosti podľa osobitného zákona č. 513/1991 Zb Obch. zákonník, konkrétne spoločenská zmluva neobsahuje výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť ( 110 ods. 1 písm. i) - neviem čo tam chýba konkrétne.

žeby nejaká takáto veta: "Zakladateľovi podieľajúcemu sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť nebudú patriť z tohto dôvodu žiadny výhody."



Ďalej by som chcel vedieť na základe akého predpisu obchodný register neuznáva originál výpisu zo živnostenského registra a žiada overené fotokópie živnostenských listov. - nie je to byrokracia a šikana štátneho úradníka???
Veľmi pekne vopred ďakujem
je na výpise zo živnostenského registra uvedené nadobudnutie právoplatnosti? lebo na živnostenských listoch je
betka
29.08.08,17:54
Ďalej by som chcel vedieť na základe akého predpisu obchodný register neuznáva originál výpisu zo živnostenského registra a žiada overené fotokópie živnostenských listov. - nie je to byrokracia a šikana štátneho úradníka???
Veľmi pekne vopred ďakujem

Originál Ti register nevezme, potrebuje ho predsa Ty.
Kopia sa zakladá do zložky PO.