BEBANT
29.08.08,21:26
Dobrý deň, možno že takáto téma na porade existuje, ale možno čast témy na jednom mieste a časť inde...samozrejme som aj hladala cez vyhladávač, ale vela som toho nenašla,možno som zadala nespravne klučove slova, neviem. Rada by som sa spytala, dostala som ponuku spracovávat mzdy externe v spoločnosti, ktorá sa zaoberá vlastne pomocou zahraničným podnikatelom, ktorí chcú zalozit spoločnost na Slovensku. Teda ak takito podnikatelia, resp. spoločnosti budu mat zamestnancov, tak takisto zahraničnych, teda bud s trvalym pobytom v zahraniči, alebo si vybavia občiansky preukaz tu na Slovensku a budu mat trvaly pobyt na Slovensku. Rada by som sa informovala, čo vlastne tato praca obnaša. Ja ako mzdová učtovnička /ale tiež sa mozem mylit, pretože som s tym prisla do styku naposledy pred dvoma rokmi/by som zahraničnych zamestnancov mala normalne prihlasit aj do socialnej, aj zdravotnej poistovne. V jednej z nich sa danou poistovnou vygeneruje niečo podobne rodnemu čislu, čo sa potom pouziva pri styku s danou poistovnou, ale neviem, či so socialnou, alebo so zdravotnou. /vlastne vidno, že aj v tomto mam nedostatky, teda by som to rada uviedla na spravnu mieru/. Ale myslim, že prijatie zahraničneho zamestnanca obnaša ešte aj vyplnenie Informačnej karty /tak som bola narychlo informovana byvalou kolegynou/, mimo unie sa VRAJ takato karta nevypisuje...neviem či je to tak...a určite samotne prihlasenie spoločnosti tiez predpoklada vyplnenie a vybavenie nejakych formularov..rada by som o tom vedela čo najviac vlastne od začiatku, akonahle sa spoločnost chce etablovat aj na Slovensku, čo všetko musi mat a čo musi vybavit za seba a za svojich bud slovenskych alebo zahraničnych zamestnancov. Dakujem velmi pekne ak mi odpiše čo najviac ludi, pripadne ak pošlete nejaky link, kde by som sa tieto veci dočitala...napriklad aj o vypisovani vyhlaseni, danovych bonusoch, o registracii samotnej spoločnosti a podobne. Myslim že samotne spracovanie miezd sa potom už dost podoba spracovaniu miezd pre slovenskych zamestnancov. Dakujem velmi pekne za každu odpoved a prajem krasny večer.

Andy
BEBANT
30.08.08,11:39
Dakujem moc za tip...pojdem si to pozriet...ale ak by dakto chcel k teme niečo napisat, rada si to prečitam :-)
Velmi dakujem endrju :-)