pepsikova
30.08.08,07:16
..a načítavanie trvá niekedy aj pol hodinu..mám asi chybu ja v počítači,lebo keď prispejem a posielam príspevok,pri odoslaní vyskočí okno "načítava sa" a trvá to veľmi dlho a zvyčajne je už príspevok dávno uverejnený a moje okno ešte stále načítava.. mávam preto napr. Poradu otvorenú vo dvoch oknách,lebo načítava aj pol hodinu a keď vidím príspevok tak to načítavanie vypnem,len neviem,prečo to robí...poraďte prosím,kde je chyba a čo s tým treba urobiť..ďakujem a fajn deň..
hanelie
30.08.08,06:48
kedy si naposledy čistila /upratovala / disk? / defragmentácia /
pepsikova
30.08.08,07:29
..ahojky ti..čistím pravidelne každú druhú sobotu a defragmentujem,keď ukáže,že treba..




..Rozárka,mám Spybot,aj Ad-aware,,prosím ťa,ako hľadať vírusy?...
Rozalka
30.08.08,08:50
... a čo takto vírusy pohľadať? nechcem strašiť, ale občas aj to býva.
Dav
30.08.08,09:27
Okrem toho, čo Ti už poradili, to môže byť v pripojení k internetu - výpadok, alebo pokles signálu operátora.
geronimo13
30.08.08,09:30
no aby si nebola sama, ja mám ten istý problém, používam firefox 2.0.0.16 a určite to nič nemá spoločné s defragmentáciou alebo s vírusmi - pridám príspevok a stránka sa načítava a načítava a načítava, zvykol som to hneď zrušiť, lebo príspevok mi hneď pridá a ak to niekto už vyriešil, mohol by poradiť, čo s tým, lebo naozaj nemám čas hľadať príčinu problému
Fero11
30.08.08,10:47
Mam FF 3.0.1 robi to aj mne, ale len ked davam rychlu odpoved. ak, citujem, alebo editujem, tak je vsetko OK.
A co treba spravit ? Zatial som na to neprisiel, ale staci refresh (respektive Ctrl+F5)
Stevo5
30.08.08,11:41
Aj mne to robilo - keď som chvíľu používal FF 3.01. Potom som vyskúšal Operu a tam je všetko v poriadku.
geronimo13
30.08.08,11:49
ešte skúsenosti používateľov IE, ale takto vyzerá, že chyba môže byť u samotných tvorcov stránok a nie "100%" kompatibilitou porady.sk s Firefoxom ...
Stevo5
30.08.08,11:57
Tak aby to bolo komplet - v IE7 je to u mňa tiež v poriadku. Načítava ako má.
Stefan2005
30.08.08,12:51
Môže to byť kvôli samotným problémom počítača, ale nemusí. Stačí sa pozrieť do témy "čo sa dialo dnes s poradou" a zistíme, že viacerí užívatelia mávajú takého problémy...
Niekedy je to tým, že je veľa návštevníkov súčasne na porade (teraz cez dovolenkové obdobie to asi ale nehrozí), alebo že Richard zvykne robiť "údržbu", resp. niekedy je to na strane tretieho :o: pomaly sa načítajú stránky, s ktorými je Porada "prepojená". Aj u mňa bolo badateľné spomalenie, a vtedy sa mi v spodnej stavovej lište neustále bežali rôzne procesy, napr. načítava sa google-statistics, načítava sa sirmi.cz, idot.cz, a pod.
Richardova odpoveď je tu: http://www.porada.sk/578188-post96.html
Fero11
30.08.08,13:28
Tak samozrejme na tomto fore je par obrazkov, nejaky flashik (nie fedor :) :) ) a tak ked sem pride naraz nejakych 500-1000 ludi tak musi kazdemu komplet stranku nacitat. Predpokladam, ze s trafficom by problem nemal byt. A mne to napr uz dlhsiu dobu nenacita prispevok az po refreshi okamzite. Teraz pisem cez Operu, tak uvidim ....
Fero11
30.08.08,13:29
Opera 9.22 OK
pepsikova
30.08.08,14:50
Mam FF 3.0.1 robi to aj mne, ale len ked davam rychlu odpoved. ak, citujem, alebo editujem, tak je vsetko OK.
A co treba spravit ? Zatial som na to neprisiel, ale staci refresh (respektive Ctrl+F5)...


..mne to robí v Mozille aj v Exploreri,ale tam sa niekedy podarí,že načíta okamžite,som to vyskúšala poobede...preto som myslela že je chyba v pc...ja väčšinou používam formátovanú odpoveď a dve karty..obrázky preberám z iných webov,ale v druhej karte načítava do aleluja a v prvej,teda v tej,odkiaľ som išla do témy(pravým klik-otvoriť na novej karte) sa príspevok už zobrazil..
Fero11
30.08.08,15:04
Pri formatovanej odpovedi to je vzdy OK, len pri rychlom odpisani je to na prd.
Skus operu, ta je aj pry rychlej odpovedi OK
pepsikova
30.08.08,15:08
Pri formatovanej odpovedi to je vzdy OK, len pri rychlom odpisani je to na prd.
Skus operu, ta je aj pry rychlej odpovedi OK..


..Operu nemôžem,vyhadzuje okno,vraj: ""chybová konzole""a tomu tiež nerozumiem ale jeduje ma,lebo Opera sa mi páčila...
Fero11
30.08.08,16:55
Neviem co je to za chybova hlaska (malo info) stahni http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/prohlizece_a_rozsireni/on-line/opera/ a nainstaluj
pepsikova
30.08.08,17:16
Neviem co je to za chybova hlaska (malo info) stahni http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/prohlizece_a_rozsireni/on-line/opera/ a nainstaluj..


veď som ju mala odtade a dala som ju preč,lebo nikto nevedel,čo to je,dokonca ani predajca pc a programu..jednoducho sa v strede obrazovky objavilo okno a v ňom táto hláška a keď som to okno otvorila,ukázalo stránky,na ktorých som bola..bolo to presne: ""chybová konzole"..teraz v Mozille a v IE mi to nerobí..to len pre info...fajn večer ti..

..a načítava a načítava..to bude tiež nejaký malý problém,len ako ho vyriešiť..odpratala som všetky majly,vyčistila,defragmentovala a furt je to tu..
Stevo5
31.08.08,09:36
..


veď som ju mala odtade a dala som ju preč,lebo nikto nevedel,čo to je,dokonca ani predajca pc a programu..jednoducho sa v strede obrazovky objavilo okno a v ňom táto hláška a keď som to okno otvorila,ukázalo stránky,na ktorých som bola..bolo to presne: ""chybová konzole"..teraz v Mozille a v IE mi to nerobí..to len pre info...fajn večer ti..

..a načítava a načítava..to bude tiež nejaký malý problém,len ako ho vyriešiť..odpratala som všetky majly,vyčistila,defragmentovala a furt je to tu..

Tipoval by som to na mierne poškodený systém, alebo konflikt s niektorým programom. Možno by pomohlo dať ho opraviť z inštalačného CD (nie preinštalovať, len opraviť).
Inak ak by sa takto správal u mňa niektorý program, je to dôvod na preinštaláciu systému.

P.S - Práve pre takéto prípady si vždy ak inštalujem systém + programy ktoré používam, tak hneď vytvorím zálohu partície C. A ak sa po čase prípadne systém začne správať neštandardne (viď chybová konzole) tak ho len "obnovím" zo zálohy a takmer vždy je to potom v poriadku. Overené, doporučujem. Vždy je to rýchlejšie ako hľadať kde v nastaveniach sa niečo pomenilo a aj tak mnohokrát sa to nepodarí obnoviť.
pepsikova
31.08.08,17:22
..Ahojky,Števo5,tak to by asi bolo treba opraviť,lenže ja som na to dosť tupá,aby som sa chytila na takúto vec a nikoho po ruke nemám,všetku údržbu si robím sama,neviem zálohovať súbory a ,no..Windows Home mi inštalovali pri kúpe,takže mám originálne cd,musím niečo o tom nájsť a prečítať,potom možno,ale hlavne,že ste mi pomohli a poradili..možno sa do toho pustím..ďakujem....



..našla som tu v archíve príspevok a v ňom link na ""Bootvis"..program,ktorý uprace"",tak som ho vyskúšala a uvidíme...je to na "stahuj.cz..
pepsikova
01.09.08,16:50
Po 3-hodinách na pc zisťujem,že "Porada" ide o 100% lepšie,iné stránky sem-tam pomalšie...kukla som ešte na rýchlosť pripojenia,na vysokorýchlostný internet mám tieto dáta:
Rýchlosť pripojenia k internetu:1,037 mbit/s
Rýchlosť sťahovania dát:132,7/kbyte/s
Ping:priemer13,612
Neviem,aké sú správne a či tieto sú dobré.
Fero11
02.09.08,03:27
Podla toho aky mas NET ???
dufam, ze ten ping mas 13,612 ms, lebo ak to su sekundy, tak je to maximalne zle :)
Stevo5
02.09.08,14:39
pepsikova -
ahoj, bootvis som vyskúšal, je ok. Ale ak ti pomohol, tak myslím že komplexnejší program na údržbu systému je tento (tiež na STAHUJ):
http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=tuneup+utilities+2008

Je tam program a hneď si stiahni aj češtinu. Je síce platený ale na to jedno "upratanie" ti bude stačiť.
Ak sa rozhodneš ho použiť, tak takto:
Spusti program. Z menu vyber "údržba systému" a v novom okne dolu "opraviť problémy registru".
Nájde nepotrebné a chybné súbory, ktoré nie sú používané. Doporučí to vymazať, vymaž. Automaticky spraví z toho zálohu, ak by niečo kľudne to vrátiš (rescue center). Mne to ale nikdy nebolo treba. Nediv sa ak ti nájde na prvý krát niekoľko stoviek nepotrebných "smetí". Kontrolu je treba opakovať až kým nenapíše že už nič nenašiel.

V programe je aj mnoho ďalších volieb a nastavení Win, nedoporučujem sa do toho púšťať ak nevieš čo robíš. Len si daj do poriadku systém a odinštaluj to.
Ešte by snáď stálo za to vyskúšať z menu voľbu "uvolnení místa na disku". Po zvolení nechaj program vyhľadať, po skončení si vyber "nepotrebné súbory a zálohy". On to odstráni, chvíľu to trvá.
Nedivil by som sa ak by si po týchto procedúrach získala na disku niekoľko sto MB voľného miesta a rýchlejší a menej poruchový systém.
Len znovu opakujem - rob len to čomu rozumieš, preto je výhodná tá čeština.
mpca
02.09.08,14:50
mam FF3.1 a ties mi to robi pri odosielani postov.. :-/ ale neriesim to len refresnem (F5)..
pepsikova
05.09.08,01:23
Podla toho aky mas NET ???
dufam, ze ten ping mas 13,612 ms, lebo ak to su sekundy, tak je to maximalne zle :)..


..no,bolo tam ""m/s"...asi sú to sekundy...tak neviem...díky za pomoc,vyskúšam...fajn deň ti...
Fero11
05.09.08,02:40
To vyzera na metre za sekundu :D:D ale nie, su to ms
Maruška54
13.11.08,07:15
Ja nemám problém s Poradou, tam sa pohybujem celkom dobre aj v otváraní jednotlivých tém, odosielaním príspevkov a pod.. Akonáhle ale si chcem otvoriť nejaký zákon tak počítač začne štrajkovať, nie a nie sa pohnúť až musím poradu zatvoriť bez toho že by som sa niečo dozvedela. Mám predpalteného Draka a tam je to to isté. Vedel by mi niekto poradiť?
sthruska
13.11.08,10:38
Ak je možnosť, tak si ho daj uložiť na disk a až potom otvoriť.