pipula
30.08.08,17:07
Má niekto skúsenosti so zlým spánkom? Trpím týmto asi tri roky. Večer zaspím, ale v noci sa budím, najčastejšie okolo pol jednej a nezaspím až nad ránom. Nefajčím, nepijem alkohol, snažím sa stravovať striedmo a hlavne večer už nejedávam. Pila som bylinkové čaje na kľudný spánok, ale nepomohlo to. Ak má niekto podobné ťažkosti, a vie poradiť čo s tým, prosím o recept. Vopred ďakujem!
maca.tt
30.08.08,15:26
Má niekto skúsenosti so zlým spánkom? Trpím týmto asi tri roky. Večer zaspím, ale v noci sa budím, najčastejšie okolo pol jednej a nezaspím až nad ránom. Nefajčím, nepijem alkohol, snažím sa stravovať striedmo a hlavne večer už nejedávam. Pila som bylinkové čaje na kľudný spánok, ale nepomohlo to. Ak má niekto podobné ťažkosti, a vie poradiť čo s tým, prosím o recept. Vopred ďakujem!


Od 23 do 1 hodiny v noci pracuje žlčník asi by som sa zamerala na prečistenie žlčníka-pestrec mariánsky.Na spanie je PERSEN bylinkové tablety majú v lekárni.
kačer
30.08.08,18:16
Ja taktiež zle spávam už skoro 20 rokov. Vyskúšala som všeličo, od mlieka s medom, cez rôzne bylinkové čaje na spanie, homeopatické lieky a vôbec nič nepomáha. Spím tak cca od 22,30 do 01 hod, niekedy o niečo dlhšie a trápim sa až do rána. Keď už nemôžem obležať idem do práce. Cez víkend mám už o 8,00 navarené, nakúpené. Najhoršie sú dovolenky, ked všetci ráno spia a ja "čučím" v posteli.
Naučila som sa s tým žiť.
zuhl
30.08.08,19:00
Môže to byť aj dedičné. Moja mama spí 5 hodín a hotovo a brat to zdedil po nej. Ale spia naozaj tvrdo, takže im to nechýba a nie sú unavení. Ale ak to nie je ani to, tak treba navštíviť spánkové centrum, mojej známej tam pomohli.
Leila2006
30.08.08,19:21
Často je na príčine geopatogénna zóna, na ktorej je posteľ. NIekto je na to viac vnímavejší, iný menej. Niekedy stačí premiestniť posteľ. Ale nie je s tým sranda, ak takýto stav trvá viac rokov, môže viesť k vážnym zdravotným problémom.
Nika
30.08.08,20:12
Ja spím od asi od 23,00 do 5,00. Ak idem spať pred 23,00 mám problémy. Zobudím sa okolo 3,00 a potom už neviem zaspať.
Bastian
30.08.08,20:18
Možno Ti chýba pohyb. Alebo viac práce :).

Alebo sa skús večer pred spaním vonku trocha poprechádzať.
Manual
31.08.08,04:23
Má niekto skúsenosti so zlým spánkom? Trpím týmto asi tri roky. Večer zaspím, ale v noci sa budím, najčastejšie okolo pol jednej a nezaspím až nad ránom. Nefajčím, nepijem alkohol, snažím sa stravovať striedmo a hlavne večer už nejedávam. Pila som bylinkové čaje na kľudný spánok, ale nepomohlo to. Ak má niekto podobné ťažkosti, a vie poradiť čo s tým, prosím o recept. Vopred ďakujem!
A neťaží ťa nejaká psychická trauma ? Neublížila si niekomu a teraz to v sebe nosíš a dusí ťa to ? Alebo neublížil niekto tebe a nemôžeš to stráviť ? Máš s každým "vyrovnané" účty ? Skús sa uberať aj týmto smerom. Pretože niekto je taký, že problémy hodí za hlavu, otrasie sa a ide ďalej a druhý takéto veci prežíva oveľa intenzívnejšie s nepriaznivým dopadom na jeho zdravie.
Pekný deň...
pipula
01.09.08,14:26
Ja nemám pocit, že by som niekomu ublížila, aspon nie vedome. Myslím, že svedomie mám čisté, takže toto asi nebude príčina zlého spánku. Už som si kúpila čaj aj tabletky PERSEN podľa predchádzajúcej rady, dúfam, že zaberú. Ďakujem. Rada by som vedela, či už niekto vyskúšal a či zabrali.
Darina1234
01.09.08,14:30
najlepšie by bolo vyjadrenie lekara, čitala som, že aj zvýšený tep môže byť dôvodom, že od určitej hodiny v noci nespíš
branislavp
06.09.08,02:57
Doporučujem komplexné zdravotné vyšetrenie. Ak si neskúšala čaj z materinej dúšky, alebo z trezalky, vyskúšaj. Pri varení čaju dodržuj návody na krabici. Ešte sa idem pozrieť do múdrych knižiek.
branislavp
06.09.08,03:31
Z knižky som vyčítala, že anízové semienka podporujú spánok, pivo s medom, bazovo-povojový čaj, medovková kúra- čaje-kúpele, mlieko s medom a feniklom, prvosienkovo-chmeľový čaj atď. Ak máš záujem, skontaktuj sa so mnou.
branislavp
06.09.08,03:46
Ešte k tomu zlému spánku.
Skontroluj si svoj režim dňa. Či povinnosťami nie si preťažená, vyčerpaná. Ak áno, potom je nutné zmeniť spôsob života.
pipula
09.09.08,17:10
Bola som v auguste na preventívnej prehliadke, kde mi brali krv aj na pečeňové testy, bolo to všetko v poriadku, len som mala trošku zvýšený cholesterol. Bola som aj na sono pečene, lebo žlčník nemám už 18 rokov. Občas ma pobolieva pod pravým rebrovým oblúkom, ale tiež je to v poriadku. Už som začala užívať aj tabletky z "Porady" Persen a čaj Pestrec mariánsky. Beriem to už niečo vyše týždňa, ale zatiaľ nepociťujem žiadnu zmenu. Som z toho nešťastná, lebo ráno, keď mám vstávať do práce, tak vtedy príde na mňa únava a spánok.
peter mindzi
04.10.08,21:56
tak vezmi pred spanim asi 3 hod i tabletu ditiadenu,..alebo si nechaj predpisat tabletky,..ved nato su aby nam pomahali
ola
05.10.08,05:55
Bola som v auguste na preventívnej prehliadke, kde mi brali krv aj na pečeňové testy, bolo to všetko v poriadku, len som mala trošku zvýšený cholesterol. Bola som aj na sono pečene, lebo žlčník nemám už 18 rokov. Občas ma pobolieva pod pravým rebrovým oblúkom, ale tiež je to v poriadku. Už som začala užívať aj tabletky z "Porady" Persen a čaj Pestrec mariánsky. Beriem to už niečo vyše týždňa, ale zatiaľ nepociťujem žiadnu zmenu. Som z toho nešťastná, lebo ráno, keď mám vstávať do práce, tak vtedy príde na mňa únava a spánok.
hm... môže to mať predsa len príčinu v psychike. I keď si uviedla, že nemáš vedomosť nevyrovnaných účtov, zrejme ťa niečo v podvedomí ťaží, ale aj nadmerná prepracovanosť vedie k nespavosti. Píšeš, že si z toho nešťastná. Možno bude príčina aj tu: Ak ideš spať s vedomím: "och to zas bude, zas sa nevyspím, zasa sa zobudím",tak to tak aj bude. Silu vlastných myšlienok, si častokrát ani neuvedomujeme. Možno by pomohli nejaké relaxačné cvičenia pred spaním, celkové uvoľnenie napätia, naučiť sa autosugestívne odpútať od ťaživých myšlienok, vyhodiť z hlavy povinnosti, premietať si v hlave, ako sa fajn vyspíš až do rána, bez prebudenia. Skrátka, postupne sa programovať na vynikajúci, nerušený spánok. Je veľa techník, ako nato a mnohým ľuďom to pomohlo.
Skús si niečo pre začiatok pozrieť na nete, je tam mnoho stránok o relaxačných technikách.

Ozaj a keď sa v noci zobudíš, aká je tvoja prvá myšlienka?
pasuliatko
05.10.08,17:11
Ja mávam to isté, zistila som,že ak pozerám nejaky blbý film potom sa viem budiť a veľmi veľa robí aj dobrý matrac . Mám nový a od vtedy je to lepšie
Andulenka
07.10.08,05:08
Ahoj, najlepšie sa zrelaxuješ na cvičení jogy - to nie je o náboženstve, ale naučíš sa tam napínať a uvoľňovať svaly, aj mysel.Ide to pomaly, ale spávať by si mala lepšie- lebo nespíš vtedy, ak máš v sebe veľa napätia, tam sa ho naučíš uvoľňovať.Prihlás sa teraz, lebo sa práve rozbiehajú kurzy- najbližšie k domovu nájdeš na www.joga.sk.Tak držím palce.:)
draciezily
07.12.15,07:37
Na príčine môžu byť aj negatívne zóny, ktoré prebiehajú pod Vašou posteľou. Zvyknú sa tiež nazývať aj geoanomálie, geopatogénne zóny, alebo dračie žily. Častokrát pomôže presunutie postele na iné miesto, alebo do inej izby. Viac informácií o tejto problematike na www.dracie-zily.sk
korela
07.12.15,19:41
Nedá sa napísať komentár pod nick "dračie žily". Na každého môže pôsobiť aj nejaký žiarič. Takýto prípad opisoval v http://www.cadpress.sk/psychotronika_sk.htm MUDr. T. Rosinský, lekár, psychiater, psychotronik, liečil aj cez fotografie, nielen osobne. Stačí pred obytný dom nespiaceho postaviť nejakú skulptúru pozváranú z oceľových plechov, a určitá časť mieri priamo iba do jeho bytu. Ak si niekto spomína napr. na Trizuljakove zvárané sochy, okrem vojaka na Slavíne. Niektoré obrazy, maľby majú negatívny náboj v sebe. Pri kúpe obrazu ho treba precítiť, to nehrozí pri starých majstroch, skôr u umenia 20.st. Fotografie detto, umelecké. Stačí negatívny motív.
Rovnako si treba dávať pozor na to, pri dnešnej architektúre sa vytvárajú aj rohy budov v ostrom uhle. Čím je ostrejší, tým ide o väčší žiarič. Neísť tam bývať. Napr. budova prezývaná "loď" na konci na Malom Trhu pri Dunajskej ul. a pri SAD Nivy. Ako príklad, má trojuholníkový predĺžený pôdorys. http://sklady.etrend.sk/poradna/lod-ktora-priplavala-do-bratislavy
.
Nepostavili vám niekde v blízkosti na streche
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/tipy-a-triky/821807/vysielace-mobilneho-signalu-na-domoch-skodia-nasmu-zdraviu-
"Avšak existuje mnoho významných vedcov z celého sveta, ktorí tvrdia, že existujú biologické účinky toho žiarenia, čo vedie k viacerým negatívnym zdravotným účinkom na ľudí, zvieratá i rastliny. Ľudia bývajúci v blízkosti stožiarov často hovoria o silných bolestiach hlavy, poruchách spánku, krvácaní z nosa, srdcovej arytmii, zvýšenom KT, kožných problémoch, poruchách pamäte a pozornosti či zintenzívnení epileptických záchvatov. ".
Údajne je paradoxne žiarenie oveľa menšie na streche domu, ako v jeho okolí do cca 300 má najväčšiu intenzitu.
.
Pri ťažkostiach so spánkom je vhodné sa poobzerať, či vám v okolí nepribudol nejaký nový objekt, v spálni ozdobný predmet, obraz, výmena nábytku za nový, ev. presťahovanie sa do inej izby, bytu a pod.
buchač
07.12.15,20:38
Hm...

Neužitočné som síce nedal ja...ALE

1. Odsek o Rosinskom je ako keby o nejakom šarlatánovi
2. Fotky ? Ja im síce nejak nerozumiem, ale poniektoré majú schválne ten negatívny náboj, na ktorý chce práve autor upozorniť.
3. Archtektúra ? Veď to by teda pomaly nik nemal kde bývať...podľa tých rohov.
4. Žiarenie ? Na vedľajšom baráku je ten žiarič...a spím jak malé dojča...akurát pod nami sa nasťahovala mladá rodinka ...ešte som nevidel, ale malé teda plače, ako keby ho za to platili.
korela
07.12.15,21:50
Pozri sa, kto by mal záujem o informácie, tak si Rosinského prečíta, zistí kto to je. Neviem, čo ti evokuje šarlatána.
Fotky - umelecké nech sú nainštalované na výstavách, ale zavesiť do bytu, nevidím v tom význam, aby sa človek pozeral na hrôzy každý deň ešte i doma.
Citlivejší ľudia to jednoduho cítia, necítia sa pri nich komfortne, ale môžu človeka aj odsávať z energií.
Architektúra. Nie sú rohy ako rohy, písala som, že čím ostrejšie, tým horšie. O SRo Pyramíde je to všeobecne známe.
Vysielače GSM - škodlivé žiarenie nevyžaruje priamo v centre, ale o pár stoviek ďalej. Ak sa mýlim, nech ma opravia. Pred rokom dávali rodine priamo nad byt, viem ako panikárili.
Mínus ma ani v tomto hodnotení netrápi, pretože ho mohol udeliť iba človek nevedomý.
Poznám doslova éterických ľudí aj hrubokožcov, nemusím vysvetľovať, aký je medzi nimi rozdiel.
buchač
07.12.15,22:10
Mne je jedno..

1. Rosinský = liečil aj cez fotografie, nielen osobne...

2. Nepíš hrôzy, keď si spomínala negatíva...

3. GSM - spomenutý link vraví niečo o tom....že čím je vysielač bližšie, tým horšie...

4. Pyramídy ? Tie Egyptské a súviace info s nimi vravia, že majú liečivé účinky...

Takže teraz ako ???
korela
08.12.15,12:32
Ak máš dlhú chvíľu, choď sa baviť na pieskovisko. Ide hlavne o bod 4.
buchač
08.12.15,15:26
Ja sa málokedy nudím...a keď som na chalupe, ani nevravím....to len mimochodom.

Dnes som si dal tiež trochu zabrať..
Ale už som poslal Rosinskému fotografiu, snáď mi vylieči telesné boliestky....hlavu mám ešte stále v poriadku, na rozdiel od iných.