pillot
30.08.08,22:42
Chcem vás poprosiť o radu!
Som SZČO, mám starší počítač, ktorý nemám v nákladoch, kupoval som ho keď som ešte nepodnikal, po dnešný deň ho ale používam a aj na pracovné záležitosti. Teraz som si kúpil novú klávesnicu k nemu. Môžem si ju dať do nákladov? V podstate táto otázka by sa týkala aj tonerov atď...
Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Anja111
31.08.08,03:36
Chcem vás poprosiť o radu!
Som SZČO, mám starší počítač, ktorý nemám v nákladoch, kupoval som ho keď som ešte nepodnikal, po dnešný deň ho ale používam a aj na pracovné záležitosti. Teraz som si kúpil novú klávesnicu k nemu. Môžem si ju dať do nákladov? V podstate táto otázka by sa týkala aj tonerov atď...
Za všetky odpovede vopred ďakujem.
PC s tlačiarňou môžeš zaradiť do majetku v nulovej hodnote, (vystavíš kartu DHM), a potom zaúčtuješ klávesnicu alebo toner do VOZD...
pillot
31.08.08,19:09
Ďakujem,
DHM je dlhodobý majetok, a VOZD?
lenkak
31.08.08,19:12
DHM - dlhodobý hmotný majetok.
VOZD - výdavok ovplyvňujúci základ dane.
pillot
31.08.08,19:29
Ďakujem a zapísať do DHM aj keď kompletná zostava pred 3 rokmi nestála ani 30 tis.?
Anja111
01.09.08,04:33
Ďakujem a zapísať do DHM aj keď kompletná zostava pred 3 rokmi nestála ani 30 tis.?
Áno. Keď ju zaradíš v nulovej hodnote, tak nadobúdaciu cenu nebudeš už nikomu dokladovať... Potrebuješ mať PC iba v evidencii, aby si si mohol naň uplatňovať zdaniteľné výdavky.