lojzik19
31.08.08,07:00
Dobry den,chcem sa spytat ako mam zacat podnikat ,ked chcem prevadzkovat dicobar?? ma s tym niekto skusenosti?? a este ide o to ze ten bar by vlasnili 3 osoby.za odpovede dakujem
Paula
31.08.08,05:39
STALI
08.09.08,12:24
no ja mam uz teraz pochybnosti o fungovaní tohto podniku ked idete do toho 3 a neviete ako zacat, aby to nemalo rychlejsi koniec ako zaciatok..
lojzik19
08.09.08,16:00
no ja mam uz teraz pochybnosti o fungovaní tohto podniku ked idete do toho 3 a neviete ako zacat, aby to nemalo rychlejsi koniec ako zaciatok..


ja som sa pytal ci s tym niekto nema skusenosti?? nepotrebujem taketo mudre reci. skor ma zaujma aka je to forma podnikania atd.
Aendy
09.09.08,07:53
No ak ste 3 tak zrejme s.r.o zalozit,
1.prenajat priestory.
2.prerobit - upravit, kolaudovat a pod.
3.zohnat si vybavenie, zazmluvnit si dodavatelov = usetris peniaze a ak to nepojde proste to vratis a nezostane ti pressostroj za 140 000 Sk,
4. zohnat si DJs aparaturu a pod.
5. zohnat dalsich zamestnancov
6. zohnat nieco poriadne na zaciatok brutal disco, poriadna kampan, = otvorit
7. no a cakat co z toho bude
8. a po roku uvidis co z toho je
lojzik19
10.09.08,06:12
a nebola by lepsia V.O.S ako s.r.o?? alebo ta nemoze byt v tomto pripade vobec??
Aendy
16.09.08,07:25
osobne vos neodporucam, ani neviem ci je to mozne, ale ide celkom o rizikove podnikanie, neviete ci to pojde alebo nepojde a cista s.r.o. sa da zohnat za niekolko tisic, takze odporucam S.r.o. alebo v inom pripade zivnost ale to by iba jeden mohol byt konatelom
lojzik19
16.09.08,16:05
osobne vos neodporucam, ani neviem ci je to mozne, ale ide celkom o rizikove podnikanie, neviete ci to pojde alebo nepojde a cista s.r.o. sa da zohnat za niekolko tisic, takze odporucam S.r.o. alebo v inom pripade zivnost ale to by iba jeden mohol byt konatelom


ale ved zakladne imanie je pri s.r.o 200 000,nie???
Aendy
17.09.08,06:47
ale ved zakladne imanie je pri s.r.o 200 000,nie???
ano je to zakladne imanie ale na internete sa daju najst spolocnosti ktore ti predaju cistu s.r.o. za 30 000 Sk napriklad, treba si zistit, osobne nemam skusenosti s takymto kupovanim s.r.o. ale funguje to
lojzik19
17.09.08,16:13
ano je to zakladne imanie ale na internete sa daju najst spolocnosti ktore ti predaju cistu s.r.o. za 30 000 Sk napriklad, treba si zistit, osobne nemam skusenosti s takymto kupovanim s.r.o. ale funguje to


no hej,a ked si kupim takuto s.r.o tak potom musi sediet aj zameranie,alebo pocet majitelov,nazov atd.????
Lenka1979
17.09.08,16:21
no hej,a ked si kupim takuto s.r.o tak potom musi sediet aj zameranie,alebo pocet majitelov,nazov atd.????
... to všetko bude obsahovať spoločenská zmluva, ak sa rozhodnete pre s.r.o.
... áno základné imanie je minimálne 200000,-- Sk
lojzik19
17.09.08,16:35
... to všetko bude obsahovať spoločenská zmluva, ak sa rozhodnete pre s.r.o.
... áno základné imanie je minimálne 200000,-- Sk

no ved ked sa rozhodnem pre cistu s.r.o tak tam musi byt v nasom pripade ako predmet napisane PREVADZKOVANIE DISCOBARU,alebo sa to da zmenit??ako myslim ci mozem kupit s.r.o aj od niekho kto vyrabal trezory:) a ja si to potom zmenim na to co potrebujem
Lenka1979
17.09.08,16:46
no ved ked sa rozhodnem pre cistu s.r.o tak tam musi byt v nasom pripade ako predmet napisane PREVADZKOVANIE DISCOBARU,alebo sa to da zmenit??ako myslim ci mozem kupit s.r.o aj od niekho kto vyrabal trezory:) a ja si to potom zmenim na to co potrebujem


... no veď keď otvoríte "čistú" s.r.o., tak na výpise z OR budete mať ako činnosť: prevádzkovanie discobaru (alebo podľa živnost.zákona, neviem presne ako sa takáto činnosť uvádza). Okrem toho, môžete mať viac činností, okrem tejto. Na každú však potrebujete živnostenský list.
S takými "kupovanými "s.r.o. nemám bohužiaľ skúsenosti. Trošičku sa komplikovane pýtaš, neviem konkrétne o čo máš záujem, či o zriadenie s.r.o-čky alebo niečoho iného. Ako fyzická osoba to nechceš alebo nemôžeš vykonávať?
lojzik19
17.09.08,16:51
... no veď keď otvoríte "čistú" s.r.o., tak na výpise z OR budete mať ako činnosť: prevádzkovanie discobaru (alebo podľa živnost.zákona, neviem presne ako sa takáto činnosť uvádza). Okrem toho, môžete mať viac činností, okrem tejto. Na každú však potrebujete živnostenský list.
S takými "kupovanými "s.r.o. nemám bohužiaľ skúsenosti. Trošičku sa komplikovane pýtaš, neviem konkrétne o čo máš záujem, či o zriadenie s.r.o-čky alebo niečoho iného. Ako fyzická osoba to nechceš alebo nemôžeš vykonávať?

no ide len o to ze my sme tam 3 majitelia,a chceme prevadzkovat disco bar,a nechceme zakladat novu s.r.o ,ale kupit cistu,ta sa da ze vraj kupit okolo 30-40 tisic,a ja chcem len vediet ze ked ju od niekoho kupim tak ci tam mozem zmenit predmet podnikania ,alebo doplnit este nejaku cinost.dik za odpoved
Lenka1979
17.09.08,16:54
no ide len o to ze my sme tam 3 majitelia,a chceme prevadzkovat disco bar,a nechceme zakladat novu s.r.o ,ale kupit cistu,ta sa da ze vraj kupit okolo 30-40 tisic,a ja chcem len vediet ze ked ju od niekoho kupim tak ci tam mozem zmenit predmet podnikania ,alebo doplnit este nejaku cinost.dik za odpoved
... tak toto Ti neviem povedať, počkaj kým sa vyjadrí niekto, kto s tým mal skúsenosti. Alebo skús vo vyhľadávači tu na porade, či niečo nenájdeš. Budem hľadať aj ja, ak nájdem, pošlem Ti link.
Pekný večer.
Lenka:)
lojzik19
17.09.08,16:56
... tak toto Ti neviem povedať, počkaj kým sa vyjadrí niekto, kto s tým mal skúsenosti. Alebo skús vo vyhľadávači tu na porade, či niečo nenájdeš. Budem hľadať aj ja, ak nájdem, pošlem Ti link.
Pekný večer.
Lenka:)

dik moc ,aj tebe pekny vecer
STALI
22.09.08,12:15
ked kupis cistu s.r.o tak tam mozes menit ako aj nazov, cinnosti, konatelov, imanie a ja neviem co este..len vsetko nieco stoji..
corally
24.09.08,09:39
napriklad: spolocnostionline.sk potom si zmenis zameranie - zivnost , a aj ine veci.
ale ak to neponahla a nepotrebujes tu spolocnost hned zajtra, tak tu je lacnejsia varianta: uin.sk spravia ti s.r.o. do 1mesiaca a bude to stat cca 18tis sk, nepotrebujes mat ani zakladne imanie
BXLmiami
24.09.08,09:54
Nezabudni sa ešte pre prerábkami informovať na hygiene,čo tam potrebujú mať,lebo hygiena Ti môže hodne znepríjemniť život.
Aendy
24.09.08,15:45
Tak vidis Lojziku da sa mat sro aj za par kaciek :)
lojzik19
25.09.08,17:27
Tak vidis Lojziku da sa mat sro aj za par kaciek :)

no a potom preco sa uvadza pri s.r o zakladne imanie 200 000???ked sa to da vybavit za par korun. dik za odpovede:)
acho
25.09.08,17:42
no a potom preco sa uvadza pri s.r o zakladne imanie 200 000???ked sa to da vybavit za par korun. dik za odpovede:)
Lebo pokial podpises vyhlasenie ako spravca vkladu, ze mas 200.000,-Sk ako zakladne imanie, tak to dalej nikto neskuma.

Firmy ktore predavaju readymade spolocnosti ti za sumu realne vyplatenych cca.30-40tis.Sk predaju spolocnost ktora ma zakladne imanie 200 tis. V zmluve o prevode obchodneho poddielu ti vsak uvedu cenu 230-240tis.Sk. Rozdiel medzi sumou zaplatenou podla zmluvy a tebou realne vyplatenou je zakladne imanie spolocnosti, ktore vsak v pokladni spolocnosti chyba - ty vsak ako novy spravca vkladu za neho rucis. Ak ti to este neni jasne napis co konkretne ta zaujima.
blavaciko
25.09.08,18:04
ano, zakladne imanie je 200 000, ale myslim ze to neznamena, ze s tymi peniazmi nemozes hybat. Ved tie peniaze mozes pouzit napr. na nakup zariadenia, alebo nie?
lojzik19
25.09.08,18:18
Lebo pokial podpises vyhlasenie ako spravca vkladu, ze mas 200.000,-Sk ako zakladne imanie, tak to dalej nikto neskuma.

Firmy ktore predavaju readymade spolocnosti ti za sumu realne vyplatenych cca.30-40tis.Sk predaju spolocnost ktora ma zakladne imanie 200 tis. V zmluve o prevode obchodneho poddielu ti vsak uvedu cenu 230-240tis.Sk. Rozdiel medzi sumou zaplatenou podla zmluvy a tebou realne vyplatenou je zakladne imanie spolocnosti, ktore vsak v pokladni spolocnosti chyba - ty vsak ako novy spravca vkladu za neho rucis. Ak ti to este neni jasne napis co konkretne ta zaujima.

dobre a ked si sam zalozim s.r.o, tak co je vlasne to zakladne imanie??su to peniaze ktore mozem pouzit na nakup zariadenia... alebo ich musim mat stale odlozene??dik
acho
25.09.08,18:35
dobre a ked si sam zalozim s.r.o, tak co je vlasne to zakladne imanie??su to peniaze ktore mozem pouzit na nakup zariadenia... alebo ich musim mat stale odlozene??dik
V prvom rade ti chcem vysvetlit ze zakonom pozadovane zakladne imanie vo vyske 200tis.Sk realne nepotrebujes. Staci ak napises cestne vyhlasenie ako spravca vkladu ze tie peniaze mas a vkladas ich do pokladne spolocnosti.

Co sa tyka realneho vyuzitia skutocne vlozenych vkladov ako zakladneho imania, tak ich mozes pouzit na nakup technologii alebo inych veci. Treba si vsak uvedomit, ze ako spravca vkladu rucis za to, ze hodnota zakladneho imania neklesne pod zakonom urcenu hranicu bez ohladu na formu v akej sa peniaze zo zakladneho imania nachadzaju (hotovost v pokladni, vklad v banke, hodnota technologii ktore si zakupil, ...)
lojzik19
25.09.08,18:40
V prvom rade ti chcem vysvetlit ze zakonom pozadovane zakladne imanie vo vyske 200tis.Sk realne nepotrebujes. Staci ak napises cestne vyhlasenie ako spravca vkladu ze tie peniaze mas a vkladas ich do pokladne spolocnosti.

Co sa tyka realneho vyuzitia skutocne vlozenych vkladov ako zakladneho imania, tak ich mozes pouzit na nakup technologii alebo inych veci. Treba si vsak uvedomit, ze ako spravca vkladu rucis za to, ze hodnota zakladneho imania neklesne pod zakonom urcenu hranicu bez ohladu na formu v akej sa peniaze zo zakladneho imania nachadzaju (hotovost v pokladni, vklad v banke, hodnota technologii ktore si zakupil, ...)

a mozem to vyuzit aj na kupenie zmluvy o prenajme priestoru?? ako ked niekto chce odstupit od zmluvy a ja tu zmluvu od neho chcem kupit ci na to mozem pouzit tie peniaze??dik za info
acho
25.09.08,18:56
nooo to je uz trochu komplikovanejsie, nakolko v podstate chces zaplatit za "odstupenie najomnej zmluvy". Tazko si viem predstavit, ze v pripade upadku spolocnosti by si dokazal takto "investovane" peniaze dostat spat do spolocnosti na krytie pripadnych zavazkov. Podla mojho nazoru vsak tieto peniaze mozes pouzit akokolvek, no ruciz za "financnu hodnotu" tejto investicie. Pozor na toto rucenie, nakolko ako spravca vkladu rucis svojim majetkom ak fyzicka osoba az do vysky ZI. /proste ak ti to cele krachne a ty nebudes schpny spenazit tuto najomnu zmluvu dalsim odstupenim niekomu inemu, rucis za schodok ktory tym vznikol az do vysky zakladneho imania/
lojzik19
01.10.08,09:24
no a mam este jednu otazku. mozem si zalozit s.r.o aj ked este nemam tych 200 tisic??? ako myslim to tak ze ich nadobudnem az po zalozeni spolocnosti(pozicka).
blavaciko
01.10.08,18:24
mozes si zobrat uver na rozbehnutie podnikania, napr. v slov. zar. a rozv. banke tusim alebo pripadne niekde inde
ono v podstate fyzicky tych 200 tisic az tak velmi nepotrebujes
veronika0810
31.05.10,17:45
PROSIM VAS, NEROBTE TO. SPOLKY K NICOMU NEVEDU. VRAVIM Z VLASTNEJ SKUSENNOSTI. TAKTIEZ SME TRAJA A NIE SA DOHODNUT. TAKZE DISCO BAR A HERNU NEDOKAZEME ROZBEHNUT LEN PRETO, ZE KAZDY MA INY NAZOR, INE PREDSTAVY A KAZDY KAZDEHO KONTROLUJE.... SICE SME OTVORILI PRED 2 MESIACMI, JE TO LEPSIE AKO NA ZACIATKU, ALE UZ NAS VSETKYCH PRECHADZA CHUT V TOM POKRACOVAT. POROZMYSLAJTE O TOM ,CI BY STE TO NEJAKO NEVYRIESILI NEJAKO INAKO AKO BYT TRAJA.
tetrisss
31.05.10,17:57
Veronika, za dva roky uz aj oni zistili, ze spolky su nanic.:---
orientmonkey
16.06.10,13:12
tu trojku by som este modifikoval - nieco malo o tom viem a ked si zazmluvnis dodavatela, tak konkretne pri kavach maju rozne poziadavky typu, ze budes od nich dva roky brat tovar minimalne tolko a tolko mesacne - na to bacha poznam par ludi, ktorym to nevyslo a riesili taketo sprostosti potom