Enka
02.05.05,08:59
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
Prosím o radu zamestnávame príležitosne na dohodu o vykonaní práce. Podľa informácie zo Soc.poisťovne musím dopredu nahlasovať týchto dohodárov. V skutočnosti to nie je niekedy reálne, pretože nám nemusí nastúpiť. Máte s týmto problémom skúsenosti? Ďakujem
Janca
02.05.05,07:01
Keď Ti nenastúpi, budeš asi musieť urobiť krok 2. "Urobiť odhlášku". Zatiaľ je to takto podľa mojich vedomostí, ale určite sa ešte niekto vyjadrí.
Ala
02.05.05,07:43
Vypísať nie odhlašku, ale storno prihlášky.
DanielaSL
02.05.05,18:35
Vypísať nie odhlašku, ale storno prihlášky.
Súhlasím s Alou , majú na to špeciálne storno tlačivá, povedali mi na našej pobočke , že sú vraj tieto tlačivá aj na internete.
Ivenka
02.05.05,18:36
Suhlasim so znalcom, storno prihlašky.
Denka
04.05.05,07:37
Posielam ti tlačivo ktoré so našla na stránke Sociálnej poisťovne
anka
04.05.05,07:45
Ak som to dobre pochopila, tak prihlasovat zamestnancov faxom je možne na základe priložených tlačív a do 3 dní poslať do SP normálnu prihášku?
bea
05.05.05,12:13
Áno a toto nazýva SP "Zjednodušená rýchla registrácia ...". Je k tomu popis na tomto linku:

http://www.socpoist.sk/index/podstranka.php3?id=276&aid=159
nikulik
06.05.05,03:57
Ak som to dobre pochopila, tak prihlasovat zamestnancov faxom je možne na základe priložených tlačív a do 3 dní poslať do SP normálnu prihášku?
ano anka, je to tak ako si napisala, mne tiez trvalo kym som to pochopila, je to zlozite,ale v podstate je to podla mna lepsie,lebo im to posles faxom alebo mailom,a mas 3 dni na to aby si tam sla osobne.
andrej_rv
06.05.05,17:31
Na stránke Soc. poisťovne bolo zverejnené tlačivo pre rýchle prihlásenia a odhlásenie pracovníkov na dohodu formou emailu alebo faxu:
http://www.socpoist.sk/files/reglistfo/prihlasenie_odhlasenie_zamestnanca.doc
Má sa odoslať ako príloha e-mailom na adresu praca@socpoist.sk (praca@socpoist.sk) alebo faxom na čísla +421 2 59248865, +421 2 59248723. Tlačivo sa použije buď iba na prihlásenie, alebo iba na odhlásenie zamestnanca. Údaje je potrebné najneskôr do troch dní potvrdiť v miestne príslušnej pobočke.
Richard
06.05.05,18:04
Tlačivo na prihlasovanie cez mail, resp. fax ma riadne "nepotešilo".
Sociálka zasa vymyslela ako nebude SR zaostávať za TOP byrokraciami sveta....

1. najprv prosím vyplňte tlačivo na "elektronické" prihlasovanie!
2. potom vyplňte NOVÉ tlačivo, REGISTRAČNÝ LIST!!!!!... a DO TROCH DNÍ nám ho doručte

Gratulujem Sociálnej poisťovni za neskonalý dôkaz efektívnosti jej práce a úspešného zhodnocovania dôchodkových fondov!!!!!!!

Poraďákom sa ospravedlňujem za ironický tón tohoto príspevku!



Poznámka: Odošlite ako prílohu e-mailom na adresu praca@socpoist.sk (praca@socpoist.sk) alebo faxom na čísla +421 2 59248865, +421 2 59248723. V prípade vyššieho počtu zamestnancov použite ďalšiu stranu. Tlačivo sa použije buď iba na prihlásenie, alebo iba na odhlásenie zamestnanca. Údaje je potrebné najneskôr do troch dní potvrdiť v miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne predložením riadne vyplneného a potvrdeného tlačiva „Registračný list FO“! Pokiaľ k vzniku poistenia vôbec nedošlo (odstúpenie od zmluvy) použite tlačivo „Zrušenie prihlásenia zamestnanca“.
Jozef Mihál
08.05.05,10:33
Richard, niet sa začo ospravedlňovať.

Osobne oceňujem "pekne ukikiríkanú" poznámku citovanú z webu SP - krásny príklad, ako sa to nemá robiť, dúfam, že to neinšpiruje niektorých našich členov.
Jara
23.06.05,05:34
Prosím poraďákov o pomoc:

Neviem ako vyriešiť problém ktorý nám vznikol vo firme:

01.03.2003 bola prijatá do PP zamestnankyňa čo bola sobota a prihláška do SP a ZP bola urobená s dátumom 03.03.2003 a pracovná zmluva kde je uvedený dátum nástupu 01.03.2003.
Na túto chybu sme prišli teraz, keď pracovníčka ukončila PP s našou firmou a šla sa zaevidovať na Úrad práce. Predtým bola SZČO a práve do obdobia 3 rokov jej spadá aj toto obdobie, kde ukončila podnikanie k poslednému februárovému dňu r. 2003 a tam jej chybajú tie 2 dni. Na Úrade práce jej povedali aby sme jej opravili na 01.03.2003 aby jej vznikol nárok na podporu v nezamestnanosti.
Iste má nárok na túto opravu, keď pracovná zmluva bola urobená od 01.03. a chyba nastala pri prihlasovaní. V odvodoch chyba nenastala nakoľko bolo v tomto mesiaci 21 pr. dní a celý VZ má ako základ na odvody.

Pýtam sa ale, či to nemôže robiť problém pri dôchodku, keďže ELDZ šiel v roku 2004 s dátumom 03.03.2003 a nie 01.03.2003.

Ako napraviť túto chybu firmy? Prosím poraďte, či len opraviť papiere na ÚP,alebo sa ísť radiť do SP a ZP ako to opraviť.... Ďakujem.
evina
23.06.05,05:39
Prosím poraďákov o pomoc:

Neviem ako vyriešiť problém ktorý nám vznikol vo firme:

01.03.2003 bola prijatá do PP zamestnankyňa čo bola sobota a prihláška do SP a ZP bola urobená s dátumom 03.03.2003 a pracovná zmluva kde je uvedený dátum nástupu 01.03.2003.
Na túto chybu sme prišli teraz, keď pracovníčka ukončila PP s našou firmou a šla sa zaevidovať na Úrad práce. Predtým bola SZČO a práve do obdobia 3 rokov jej spadá aj toto obdobie, kde ukončila podnikanie k poslednému februárovému dňu r. 2003 a tam jej chybajú tie 2 dni. Na Úrade práce jej povedali aby sme jej opravili na 01.03.2003 aby jej vznikol nárok na podporu v nezamestnanosti.
Iste má nárok na túto opravu, keď pracovná zmluva bola urobená od 01.03. a chyba nastala pri prihlasovaní. V odvodoch chyba nenastala nakoľko bolo v tomto mesiaci 21 pr. dní a celý VZ má ako základ na odvody.

Pýtam sa ale, či to nemôže robiť problém pri dôchodku, keďže ELDZ šiel v roku 2004 s dátumom 03.03.2003 a nie 01.03.2003.

Ako napraviť túto chybu firmy? Prosím poraďte, či len opraviť papiere na ÚP,alebo sa ísť radiť do SP a ZP ako to opraviť.... Ďakujem.
Opravila by som to aj v SP, lebo naozaj jej tie dva dni môžu v budúcnosti chýbať a bolo to pochybenie zo strany firmy.
Jara
23.06.05,05:59
Aj môj názor je taký len neviem ako... V počítači to už nedám do poriadku, agendy sú uzatvorené, PP ukončený, takže ma nepustí program... No a ELDZ už išiel do Blavy veď je to rok 2003, tak neviem či len nejakou žiadosťou zo strany firmy...
Aj kontrolu sme mali a si to nevšimla, až teraz nakoľko na podporu počítajú tie 3 roky...No hádam sa pridá viac poradcov, veď každý problém musí mať riešenie...
Zatiaľ ďakujem Evka.
Jara
23.06.05,06:09
Halóóóó... Kto sa pridá, prosím o pomoc.... To naozaj nikto nič nové nevydumá?
evina
23.06.05,06:13
Aj môj názor je taký len neviem ako... V počítači to už nedám do poriadku, agendy sú uzatvorené, PP ukončený, takže ma nepustí program... No a ELDZ už išiel do Blavy veď je to rok 2003, tak neviem či len nejakou žiadosťou zo strany firmy...
Aj kontrolu sme mali a si to nevšimla, až teraz nakoľko na podporu počítajú tie 3 roky...No hádam sa pridá viac poradcov, veď každý problém musí mať riešenie...
Zatiaľ ďakujem Evka.
Opravila by som to všetko ručne,v poznámkach všade poriuadne vysvetlila, hlavne ELDZ a poslala do SP s listom s vysvetlením čo sa stalo a žiadosťou o dodatočné zaradenie tých dvoch dní. Oni musia na to zareagovať a určiť event. ďalší postup
Denda
23.06.05,06:40
Nepíšeš ako si vyriešila prihlášku do SP a ZP. Nám úž takto opravili spätne prihlásenie zamestnanca, ale nebola takáto dlhá doba. Najprv choď do SP a ZP na evidenciu zamestnancov kde ti zmenia prihlásenie zamestnanca. Potom na evidenciu dôchodkového a tam im povedz čo sa stalo. Oni ti povedia ako máš postupovaťm myslím , že sa to dá riešiť cez opravný dôchodkový list, ale to už vybavuje pobočka s ústredím.
Jara
23.06.05,07:19
Denda, ja som ešte nič neriešila, len viem o tej chybe a zistila som, že zamestnanec má pravdu a je nutné opraviť tie papiere na Úrad práce no a radím sa s poraďakmi čo a ako ďalej a jasné, že v konečnom dôsledku pôjdem na SP a ZP. Len si myslím, že viac hláv viac rozumu, že niekto poradí niečo rozumné a schodné, aby boli obe strany v poriadku.
Jara
23.06.05,07:21
Evina, čo by si všetko opravila ručne. Myslím, že len v osobných dokladoch v jej spise bude možné doložiť nejaké žiadosti o opravy, ale inak v evidencii počítača už nemožno urobiť nič, nakoľko je to uzatvorený zamestnanec a SW ma nepustí do r. 2003, ani nijako inak do osobných dokladov...
Denda
23.06.05,07:28
Do počítača nemusíš vstupovať. Hovoríš v konečnom dôsledku, že pôjdeš na SP a ZP. Asi by si mala ísť v prvom kroku. Oni ti tam dajú potvrdenie o oprave prihlášky, ktorú doložíš do osobného spisu zamestnanca. Zamestnancovi opravíš zápočtový list, ktorý mu bol vystavený a ELDZ riešiš súčinne s pomocou SP.
Jara
23.06.05,07:47
S tým súhlasím. No a ten zápočtový list už tiež musím urobiť len ručne alebo dodatkom k pôvodnému.

Ďakujem, Ahojček.
Denda
23.06.05,07:52
S tým súhlasím. No a ten zápočtový list už tiež musím urobiť len ručne alebo dodatkom k pôvodnému.

Ďakujem, Ahojček.Vystav mu úplne nový s tým , že si daj potvrdiť od neho, že dostal nový.
Do spisu poznač, z akého dôvodu mu bol nový zápočtový list vystavený. Ak by náhodou ten zamestnanec mal tvoj pôvodný / to je málo kedy/ mohol by ti ho vrátiť.
Držím ti palce ešte s ELDZ.
Jara
23.06.05,08:31
Ďakujem, Denda.
Má ešte ten pôvodný, pretože ukončenie PP bolo len teraz k 31.5.2005, takže zápočtový list nedokladala nikde len ho má doma. Zistilo sa to po vyplnení tlačív na Úrad práce a len včera mi to volala.Preto rozmýšľam ako to vyriešiť k obojstrannej spokojnosti a keďže dnes nie je úradný deň na SP tak tam zájdem zajtra a uvidíme ako ďalej. Potom sa ozvem ako som dopadla, ahojček a pekný deň.
Jara
24.06.05,05:53
Denda a Evina, ahojček...

ozývam sa lebo som sľúbila že sa ozvem ako to bude poriešené.Takže celkom v pohode, tetušky boli zlaté, že je to OK, že to opravíme a to tak, že najprv dám žiadosť kde napíšem čo a ako sa stalo a čo žiadam zmeniť a zároveň vystavím opravný registračný list kde vyznačím zmenu nástupu a len budem žiadať o zmenu. Oni mi dajú súhlas a na ELDZ tetuška povedala, že nech prídem s tým súhlasom z registra a pečiatkou a ona to opraví, že nič sa nedeje, tak idem písať tu žiadosť.

Ďakujem Vám za ochotu a pekný deň...
evina
24.06.05,05:58
Denda a Evina, ahojček...

ozývam sa lebo som sľúbila že sa ozvem ako to bude poriešené.Takže celkom v pohode, tetušky boli zlaté, že je to OK, že to opravíme a to tak, že najprv dám žiadosť kde napíšem čo a ako sa stalo a čo žiadam zmeniť a zároveň vystavím opravný registračný list kde vyznačím zmenu nástupu a len budem žiadať o zmenu. Oni mi dajú súhlas a na ELDZ tetuška povedala, že nech prídem s tým súhlasom z registra a pečiatkou a ona to opraví, že nič sa nedeje, tak idem písať tu žiadosť.

Ďakujem Vám za ochotu a pekný deň...
Som rada, ja verím, že vždy sa dá všetko vyriešiť:)