LillySK
31.08.08,10:05
holky, prosim o pomoc, na balkone sa mi na listoch objavilo ochorenie- vyzera to ako male pavucinky a ked sa pozriem blizsie,su tam malilinke pavuciky..co by to mohlo byt?a ako to mam znicit?nejaky "domaci"recept,lebo do Baumaxu sa mi dnes nechce bezat.. je to na Oleandri, aj na cinskej ruzi, na anj.trube.. proste napadlo to vsetko,co mam na balkone :mee: poradte..ale ryyyyyyyyychlo,nech to cim skor znicim..
ZuzulaM
31.08.08,08:49
Pravdepodobne by to mohli byť roztoče, skús tie pavučinky trochu obrať a postriekať rastlinu Ciperom...
Možno to pomôže
wagner
24.09.08,18:11
Na listoch podslnečníka sa mi objavili lepkavé fľaky. Čo je to za škodca, ako to mám zlikvidovať. Pred dvomi rokmi som musela zlikvidovať celé kvety. Nerada by som o ne prišla, lebo sú nádherné a kvitnú stále. Kto mi vie poradiť?
aviator
25.09.08,05:49
Hodil by sa blizsi popis a foto. Lepkave flaky su casto medovica, ktoru vylucuju vosky.
wagner
25.09.08,18:53
Skúsim to zajtra odfotiť, ale nie sú tam vošky - teda aspoň ja ich nevidím.
wagner
26.09.08,16:29
Prikladám tie listy. Vidieť na nich iba biele fľaky a to sú v skutočnosti lepkavé časti listov. Asi podľa tohto na nič neprídete. Alebo možno niekto má takú skúsenosť.
Elena Navrátilová
26.09.08,16:32
holky, prosim o pomoc, na balkone sa mi na listoch objavilo ochorenie- vyzera to ako male pavucinky a ked sa pozriem blizsie,su tam malilinke pavuciky..co by to mohlo byt?a ako to mam znicit?nejaky "domaci"recept,lebo do Baumaxu sa mi dnes nechce bezat.. je to na Oleandri, aj na cinskej ruzi, na anj.trube.. proste napadlo to vsetko,co mam na balkone :mee: poradte..ale ryyyyyyyyychlo,nech to cim skor znicim..

Podľa mňa to sú červce... a tam pomôže jedine chémia. Takže treba ísť do záhradkárskych potrieb.
Elena Navrátilová
26.09.08,16:33
Prikladám tie listy. Vidieť na nich iba biele fľaky a to sú v skutočnosti lepkavé časti listov. Asi podľa tohto na nič neprídete. Alebo možno niekto má takú skúsenosť.

Zdenka a tie biele fľaký sú aj v skutočnosti alebo len na fotke?
wagner
26.09.08,17:01
Tie biele fľaky sú v skutočnosti lepkavé miesta, mobil to zobrazil ako biely fľak
aviator
26.09.08,19:42
Nieco tu lepkavu tekutinu musi produkovat. Treba pohladat v pazuchach a na spodnej strane listov. Aj ked tam nic nenajdes, oplati sa univerzalny postrek proti hmyzu. Drzim palce.
wagner
27.09.08,16:51
Pozerala som a nič, ale preventívne to postriekam. :)