rohff11
31.08.08,10:33
Potrebujem zistiť kde pracuje dotyčná osoba, viem meno,trvalý pobyt, možno aj obč. a rodné č. Vedel by mi to niekto zistiť? Je tu niekto zo zdravotnej al. soc. poisťovne? kontaktujte ma na mail
Paula
31.08.08,08:36
:eek: .
veronikasad
31.08.08,08:49
Potrebujem zistiť kde pracuje dotyčná osoba, viem meno,trvalý pobyt, možno aj obč. a rodné č. Vedel by mi to niekto zistiť? Je tu niekto zo zdravotnej al. soc. poisťovne? kontaktujte ma na mail
ak máš voči dotyčnej osobe pohľadávky, ktoré nie je ochotná splácať, exekútor si to určite zistí.
Ostatné rady sú porušením zákona o ochrane osobných údajov ...
rohff11
31.08.08,08:59
ja potrebujem iba toto ja si viem zistiť aj rodné číslo aj číslo obč. aj telefon ( zisťoval som v O2) takže tak, mne jeho údaje netreba, čo by som s nimi robil:)?
veronikasad
31.08.08,09:01
ja potrebujem iba toto ja si viem zistiť aj rodné číslo aj číslo obč. aj telefon ( zisťoval som v O2) takže tak, mne jeho údaje netreba, čo by som s nimi robil:)?
načo to potrebuješ ?

Všetky údaje, ktoré o dotyčnej osobe máš z O2, patria pod "osobné údaje" a za ich poskytnutie by mohli mať v O2 poriadne problémy...
durisovad
31.08.08,09:01
Ak je to zavazna vec, bolo by dobre obratit sa na policiu. Tu asi radu takehoto charakteru neziskas.
rohff11
31.08.08,09:05
no možem podať naňho tr. oznámenie že som mu dal peniaze ale nevrátil mi ich, tel. sa mi vyhrážal fyz., všetky telefonáty sú určite uchovavané, a polícia no my Vám nepovieme kde býva,takže tak:( a ja mu xcem len pov. že viem kde pracuje, aby som ho trocha vytočil z omylu že si to nezistím, pov. že pracuje v CZ, ale potr. firmu a mesto!!!
rohff11
31.08.08,09:09
načo to potrebuješ ?

Všetky údaje, ktoré o dotyčnej osobe máš z O2, patria pod "osobné údaje" a za ich poskytnutie by mohli mať v O2 poriadne problémy...

z o2 mi len potvrdili jeho telefon number:)
Paula
31.08.08,09:13
Ak by som teoreticky bola zamestnaná v ZP alebo SP a poslala Ti mail, dala by som "do pľacu" ten svoj a bola by som identifikovateľná a raz by mi niekto porušenie zákona (podanie informácie) pekne zrátal...to Ťa nenapadlo?:cool:
rohff11
31.08.08,09:16
asi musím siahnúť po vlastných zdrojoch informáciií:) ja len potrebujem v akej firme pracuje, alebo mám kontaktovať každú slov. firmu a agentúru? heh:)
ajobs
31.08.08,11:59
asi musím siahnúť po vlastných zdrojoch informáciií:) ja len potrebujem v akej firme pracuje, alebo mám kontaktovať každú slov. firmu a agentúru? heh:)

...existujú na Slovensku detektívne agentúry, ktoré ti to zistia za určitú cenu. Ale ozaj ide o porušovanie osobnej slobody a nelegálne získavanie osobných údajov. Ak Ti dlhuje peniaze, treba sa obrátiť na súd so žalobou......
Chobot
31.08.08,12:16
asi musím siahnúť po vlastných zdrojoch informáciií:) ja len potrebujem v akej firme pracuje, alebo mám kontaktovať každú slov. firmu a agentúru? heh:)


Skús si najať súkromné očko - možno bude stačiť pár dní sledovania a zistí, kam chodí do práce.

Alebo skús cez internet vyhľadať jeho meno - možno sa objaví na stráne nejakej firmy v telef. zozname.
m.hladka
31.08.08,12:41
Potrebujem zistiť kde pracuje dotyčná osoba, viem meno,trvalý pobyt, možno aj obč. a rodné č. Vedel by mi to niekto zistiť? Je tu niekto zo zdravotnej al. soc. poisťovne? kontaktujte ma na mail
Ak vieš trvalý pobyt, tak sa tam niekde postav a sleduj jeho kroky!!!
Určite ťa dovedie do firmy.
Paula
31.08.08,12:59
alebo do najbližšej krčmy:rolleyes:
m.hladka
31.08.08,13:00
:D:D:D Tam by sa to dalo vyriešiť?!
arizona
31.08.08,13:06
alebo do najbližšej krčmy:rolleyes:


:D:D:D Tam by sa to dalo vyriešiť?!

:Dkrčmár a poštárka vždy vedia všetko:D
amazoncanka
13.09.08,06:55
Dostal si tu množstvo dobrých rád, ale aj vtipných. Chcem ti ešte povedať, že ak vieš meno a adresu tej dobrej duše čo ti dlhuje peniaze, tak by bolo najrozumnejšie postupovať zákonným spôsobom, či už pri zisťovaní jeho zamestnávateľa, alebo zháňania údajov o ňom, alebo vymáhania dlžoby, aby sa nestalo, že si vyrobíš nejaký problém naviac, teda aby ťa tá osôbka nenaťahovala neskôr po súdoch za porušovanie jeho práv, slobody pohybu, narušovania súkromia a pod... možností je neúrekom. Podstatné však je, či máš nejaký doklad o tom, že si mu peniaze požičal, alebo aspoň hodnoverného svedka. Ak nemáš ani jedno ani druhé, obávam sa, že si v prd....

Ak máš doklad o požičaní peňazí a vieš adresu dotyčného, skús mu poslať list - "Výzvu na vrátenie peňazí" doporučeným listom-do vlastných rúk (aby si mal doklad o prevzatí zásielky), v liste mu napíš čo od neho žiadaš - vrátenie dlžnej sumy, treba mu určiť lehotu na zaplatenie a ak sa nič do stanovenej lehoty neudeje a trváš na svojich nárokoch a právach, najlepšie bude obrátiť sa na odborníkov - najlepšie na nejakého dobrého právnika, aby spísal žalobu a najmä, aby sa tá žaloba podala na súd. ALE pozor na premlčacie lehoty.

Bola by to dlhá debata, ale keďže neviem podrobnosti, tak aspoň takto som ťa snáď trošku dostala do obrazu problematiky vymáhanai dlžôb.

A k tým údajom toľko. Skús si pozrieť stránku Ministerstva vnútra SR, pripájam link, tam by si sa mal dozvedieť aké máš možnosti zisťovania údajov o osobe a ber na vedomie aj porušovanie zákona pri nekalom a nezákonnom zisťovaní si informácií o osobách. A vôbec, pochybujem, že by si niekto zobral na triko a poskytol ti také dôverné informácie ako sú údaje o zamestnávateľovi. Ale ako hovorím, je to téma na veľmi dlhú debatu.

Každopádne ti držím palce, aby si dostal svoje peniaze späť. ;)

A tu je ten zabudnutý link:
http://www.civil.gov.sk/p07/p07.shtm