anjelik1112
31.08.08,11:26
Prosím o radu. Zamestnávateľ mi pri skončení pracovného pomeru nevyplatil mzdu , táto mzda bola navyše aj zle vypočítaná . Výplatná páska obsahuje odpracované hodiny, ale uvedená čiastka na páske nezodpovedá ani minimálnej mzde - minimálnemu mzdovému nároku. Preto by som chcela vedieť, či v platobnom rozkaze môžem uviesť skutočne dlžnú sumu, alebo len sumu uvedenú na výplatnej páske, aj keď nezodpovedá skutočnému nároku. Taktiež by ma zaujímalo, či do platobného rozkazu v tomto prípade, keď sa má jednať o inú čiastku mám uvádzať prepočítanú mzdu s odvodmi alebo bez nich, nakoľko ich zamestnávateľ uhrádzal s úplne inými údajmi.

Navyše, som zamestnávateľovi poukázala na účet čiastku, ktorú mal vyúčtovať za prevzaté stravné lístky + list s upozornením na poukázanie tejto čiastky. Túto moju pohľadávku zamestnávateľ akceptoval, ale zúčtoval ju skôr, v skoršej výplate, ale samozrejme neskoro vyplatenej, takže som o tom nevedela- nemala som k dispozícií ani výplatné pásky. Súhlas o zúčtovaní stravných lístkov z výplaty som mu nedala.

Chcela by som teda vedieť, či môžem v jednom podaní uvádzať obe tieto pohľadávky, a či mám nejako vyčísliť aj percentá - úroky.

Bola by som vďačná aj za nejaký konkrétny vzor platobného rozkazu týkajúceho sa mzdy.