Veronika Vojtusova
31.08.08,12:40
Dobry den,som slobodna mamicka a zijem s partnerom som este na materskej chcela by som sa informovat ze ake prispevky si mozem uplatnovat ako slobodna mamicka nieco som sa docitala ze mam pravo na niaky prispevok mesacne 3300sk pre jednotlivca s dietatom a prispevok na byvanie kedze byvam v podnajme u svojich rodicov v sume okolo 2000sk ale moc sa v tymto veciam nerozumiem,preto by som bola rada keby mi niekto poradil,pomohol kedze som na materskej tak to neni bohvie co.dakujem
veronikasad
31.08.08,11:58
Dobry den,som slobodna mamicka a zijem s partnerom som este na materskej chcela by som sa informovat ze ake prispevky si mozem uplatnovat ako slobodna mamicka nieco som sa docitala ze mam pravo na niaky prispevok mesacne 3300sk pre jednotlivca s dietatom a prispevok na byvanie kedze byvam v podnajme u svojich rodicov v sume okolo 2000sk ale moc sa v tymto veciam nerozumiem,preto by som bola rada keby mi niekto poradil,pomohol kedze som na materskej tak to neni bohvie co.dakujem
pozri tu :
http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B6286CB7FB0B017AC1257115004E3F63?OpenDocument
Veronika Vojtusova
31.08.08,12:24
dakujem,ale mozem ziadat o prispevok aj ked som na materskej?
veronikasad
31.08.08,15:26
dakujem,ale mozem ziadat o prispevok aj ked som na materskej?

Prečítala si si pozorne príspevok zo stránky MPSVaR ? Na dávky v hmotnej núdzi máš nárok, ak tvoj príjem nedosahuje požadovanú výšku. Nepoznám výšku materského, výživného na dieťa, pokial bývaš u rodičov, príspevok na bývanie bude tiež otázny. A do príjmu sa započítava - pokial žijete v spoločnej domácnosti, aj príjem tvojho priatela, aj keď si slobodná matka.

Pre vysvetlenie : Podnájom u rodičov by pre priznanie príspevku znamenalo : Nájomná zmluva s rodičmi, ich registrácia na daňovom úrade a následné platenie dane z prenájmu.