damati
31.08.08,14:23
Ahojte,
rada by som poznala názory ostatných na nový zákaz používania mobilov v základných školách. Ja s tým nesúhlasím, neviem prečo by mali môjmu dieťaťu zakázať komunikovať s rodičmi cez prestávku, ak má všetko pripravené na vyučovanie.
Pridajte svoje názory.
m.hladka
31.08.08,12:36
Ja s tým súhlasím, len s malou zmenou, aby žiaci na začiatku vyučovania odovzdávali mobil triednej a po vyučovaní ich dostali späť.
Deti sú vynaliezavé a zneužívajú to, vyrušujú tým cez hodiny. A neviem, že keď si ty chodila do školy, či si potrebovala cez prestávku telefonovať s rodičmi, alebo si radšej pokecať so spolužiakmi?
Ajuška
31.08.08,12:39
...., aby žiaci na začiatku vyučovania odovzdávali mobil triednej a po vyučovaní ich dostali späť.


Prepáč... ale tou triednou by som nechcela byť...:rolleyes:... Myslím že by stačilo (ako kdekoľvek "u dospelákov" trebárs na prednáške, či porade) na začiatku vyučovania vyzvať žiakov, aby svoje mobily vypli...;)... by ich nevyrušovali pri práci...
tetrisss
31.08.08,12:40
Ja sice mam deti uz velke a do skoly uz nechodia, ale viem si predstavit nervy pani ucitelky, ked sa podchvilou ozve pipnutie SMS, alebo zvonenie, nevraviac o tom, ze na telefone su fajn hry, aj internet a kadeco ine, zaujimavejsie ako skola. Rozumiem tomuto zakonu. Ine by bolo, keby ho deti pouzivali iba cez prestavky, ale to je utopia.
Pepa
31.08.08,12:41
Súhlasím so zákazom - moje dieťa nosí mobil do školy, má ho vypnutý a použije len v "nutných" prípadoch - a to asi 2-3 krát do roka. A toto platí odkedy mobil začala používať - jednoducho v škole nie.
Darina1234
31.08.08,12:41
Ked som ja chodila do školy, neboli mobilne telefony, hadam, či moje dieťa ma mobil nerozhoduje o tom učiteľ, ale ja rodič. učitelia len nech dbaju, aby deti niečo naučili. Ked som porovnala poznamkový zošit môj z 8 triedy zo slov. jazyka a môjho syna, neporovnateľne. Z mojich poznamok sa da aj teraz po 25 - tich rokoch zistiť, čo konkretne sme preberali v ktorý deň.
damati
31.08.08,12:42
Ja sice mam deti uz velke a do skoly uz nechodia, ale viem si predstavit nervy pani ucitelky, ked sa podchvilou ozve pipnutie SMS, alebo zvonenie, nevraviac o tom, ze na telefone su fajn hry, aj internet a kadeco ine, zaujimavejsie ako skola. Rozumiem tomuto zakonu. Ine by bolo, keby ho deti pouzivali iba cez prestavky, ale to je utopia.
Ale niektoré deti ich použivajú len cez prestávky a okrem iného pani učiteľka bežne telefonuje cez hodinu a tvári sa že je to v poriadku, ale to je super príklad pre decká.
Jana2004
31.08.08,12:44
Prepáč... ale tou triednou by som nechcela byť...:rolleyes:... Myslím že by stačilo (ako kdekoľvek "u dospelákov" trebárs na prednáške, či porade) na začiatku vyučovania vyzvať žiakov, aby svoje mobily vypli...;)... by ich nevyrušovali pri práci...

Problém je v tom, že dieťa je dieťa, neposlúche ;) aj napriek dohováraniu (z vlastnej skúsenosti). Tiež sa mi zdá fajn nápad, keby mobil odovzdávali učiteľke na začiatku vyučovania, ale chápem, že je to nereálne, aby sa takým niečim zaťažovala a vlastne brala zodpovednosť za mobily. Nakoniec by prišla za dobrotu na žebrotu a vysoké účty by "šikovné deti" zvalili na pani učiteľku, ktorá volá z ich mobilov :)
m.hladka
31.08.08,12:48
Tie niektoré deti sú aj napr. moja dcéra, ale aj napriek tomu súhlasím so zákazom, aby deti nosili mobil do školy. Moja dcéra príde do školy, brkne nám, že je tam, že došla v poriadku. Keď skončí školu brkne nám, že ide domov.
Ale koľko deti je takých, že dodržiava školský poriadok? Nie som učiteľka, a ani by som nechcela byť, ale každému z rodičov by som priala jeden deň v škole, aby pochopil, aká je to ťažka práca s našimi milovanými deťmi.
Ajuška
31.08.08,12:50
Problém je v tom, že dieťa je dieťa, neposlúche ;) aj napriek dohováraniu (z vlastnej skúsenosti). Tiež sa mi zdá fajn nápad, keby mobil odovzdávali učiteľke na začiatku vyučovania, ale chápem, že je to nereálne, aby sa takým niečim zaťažovala a vlastne brala zodpovednosť za mobily. Nakoniec by prišla za dobrotu na žebrotu a vysoké účty by "šikovné deti" zvalili na pani učiteľku, ktorá volá z ich mobilov :)

Veď práve... obnáša to spústu súvislostí...
Že deti sú deti? Buďme radi ak nimi aj naďalej zostanú... Pretože detstvo im už nik nevráti...
Mám už dospelákov... ale stále zostáva vo mne presvedčenie že učiteľ nie je povolanie... ale poslanie. A taký ozaj nemá problém svojich žiakov na vyučovaní zaujať a zamestnať tak ako ozaj treba... Tam skutočne nie je čo riešiť... Fakt je, že za celé roky - kým boli (všetky:---) moje deti školopovinné, som takého zažila LEN jedného... pritom neupieram snahu ostatným...
Darina1234
31.08.08,12:54
Práca s deťmi bola a je naročna, ale nehľadajme chyby len na deťoch a učitelia su bez chyb. V každej praci sme museli prijať zmeny a prisposobiť sa im a nikto nas nelutoval, len učitelia teraz ked maju prijimať zmeny, akí su chudaci, musia pracovať aj cez prazdniny akto z nás má 2 mesiace volno?Ale asi zachadzam mimo temu, pardon
Paula
31.08.08,12:57
Kým neboli mobily , tiež to deti (v škole) prežili :)
Ajuška
31.08.08,13:00
Kým neboli mobily , tiež to deti (v škole) prežili :)

mimotemy...mohli by sme pokračovať... Aj my sme (nielen detstvo) prežili bez mobilov... Čo by sme stihli dnes???
arizona
31.08.08,13:21
Mobil je určite dobrá vec-ale v rukách zodpovednej osoby. Dieťa ho môže zneužívať,napr. na písomke atď.
Načo dieťa v škole potrebuje mobil? Jedine na na "blbotinky".;)
Nie je lepšie nech deti cez prestávku spolu šantia a komunikujú,ako keď je každý v lavici zhrbený nad svojim mobilom?

Niekedy mi pripadá nezmyselné, keď vidím krpca pred činžiakom ako telefonuje domov,nech mu z okna vyhodia loptu...:confused:
arizona
31.08.08,13:24
Práca s deťmi bola a je naročna, ale nehľadajme chyby len na deťoch a učitelia su bez chyb. V každej praci sme museli prijať zmeny a prisposobiť sa im a nikto nas nelutoval, len učitelia teraz ked maju prijimať zmeny, akí su chudaci, musia pracovať aj cez prazdniny akto z nás má 2 mesiace volno?Ale asi zachadzam mimo temu, pardon
:eek::eek::eek::confused:
lavi
31.08.08,15:26
tak pre opravu..ucitelia nemaju volno dva mesiace, ale podla toho kolko maju dovolenky, maximalne to vyjde 6 tyzdnov a niekto ma aj menej...mozno by chceli ist na dovolenku anpr. v marci, ale bohuzail, uz ju nedostatnu. To je jediny argument, ktory sa sustavne vytahuje ...dva mesiace volno...lepsi sa nenajde?
sorry sa odbehnutie temy

Zakaz mobilov je z nejakeho dovodu....a preto s nim suhlasim. Rodicia maju predsa kontakt na skolu, ucitelku, ak je nieco surne, skontaktovat sa mozu. Nepride mi normalne, aby ziaci cez prestavky volali domov. Troska samostatnosti by im nezaskodilo.
Zoltán Kovács
31.08.08,15:46
Ked som ja chodila do školy, neboli mobilne telefony, hadam, či moje dieťa ma mobil nerozhoduje o tom učiteľ, ale ja rodič. učitelia len nech dbaju, aby deti niečo naučili. Ked som porovnala poznamkový zošit môj z 8 triedy zo slov. jazyka a môjho syna, neporovnateľne. Z mojich poznamok sa da aj teraz po 25 - tich rokoch zistiť, čo konkretne sme preberali v ktorý deň.

To či má dieťa mobil alebo nemá samozrejme rozhoduje rodič. Ale to či ho má počas vyučovania zapnutý alebo nie už je na učiteľovi. Pýtam sa prečo akceptujeme my dospelí zákaz používania mobilov nemocniciach, v úradoch? A prečo ste pobúrení ak chce učiteľ bez vyrušovania odučiť svojich 45 min?
Zoltán Kovács
31.08.08,15:47
mimotemy...mohli by sme pokračovať... Aj my sme (nielen detstvo) prežili bez mobilov... Čo by sme stihli dnes???

Ver tomu, že veľmi veľa veci by sme stíhali aj bez mobilov, a možnože aj viac ako s mobilom.
Zoltán Kovács
31.08.08,15:49
Práca s deťmi bola a je naročna, ale nehľadajme chyby len na deťoch a učitelia su bez chyb. V každej praci sme museli prijať zmeny a prisposobiť sa im a nikto nas nelutoval, len učitelia teraz ked maju prijimať zmeny, akí su chudaci, musia pracovať aj cez prazdniny akto z nás má 2 mesiace volno?Ale asi zachadzam mimo temu, pardon

Prepáč, ale toto je typický názor rodiča, ktorý nemá ani páru o tom, čo všetko obnáša práca učiteľa.
Darina1234
31.08.08,15:53
Keď rozhodnem ako rodič, že dieťa má mobil od odchodu do školy, musí a je poučené, že počas vyučovania ho nepoužíva. Moje deti to dodržali a nevidím dôvod, prečo by mal byť mobil doma. Tak ako my dospelí veľa veci vybavujeme cez telefon, myslim, že aj deti.
Ajuška
31.08.08,16:01
Ver tomu, že veľmi veľa veci by sme stíhali aj bez mobilov, a možnože aj viac ako s mobilom.

Určite by sme si si inak stihli vážiť vzťahy na každej úrovni... o čase a tempe života už vôbec nemusíme... Vypichla som to len preto, že prijímame (aj) technické vymoženosti tak ako prichádzajú.
Som toho názoru, že vloženie mobilu do rúk dieťaťa (?) má obnášať aj dohodu rodiča s dieťaťom, kedy a na aký účel ho má vlastne použiť... S jasne vymedzenými pravidlami...
Darina1234
31.08.08,16:02
Nesúhlasím s tebou, jednoducho môj názor je takýto a nie je taký preto, že neviem nič o práci učiteľov.
Zoltán Kovács
31.08.08,16:07
Nesúhlasím s tebou, jednoducho môj názor je takýto a nie je taký preto, že neviem nič o práci učiteľov.

Skús potom objasniť prečo máš taký názor, prosím ťa.
Darina1234
31.08.08,16:16
Pretože som matkou dvoch synov, ktorí chodia do školy, jeden na ZŠ, druhí na SŠ. Je to nazor zo skúseností ako pristupuju učitelia ku študentovi. Keď som ja chodila na Gympel, nesmeli sme sa maľovať, nesmeli sme nosiť rifle, chalani museli byť vystrihaní, ale viesť dialog s učiteľmi sme smeli, samozrejme okrem politického. Dnes z mojej skusenosti viem, že študent musi držať hubu a krok, ak bezprostredne adekvátne k svojmu veku/17 rokov/ vyjadri svoj názor, tak nemá slušnu výchovu, je drzy a pod. darmo, že ja ako rodič som dieťa učila povedať svoj nazor a debatovať o ňom.
Zoltán Kovács
31.08.08,16:19
Pretože som matkou dvoch synov, ktorí chodia do školy, jeden na ZŠ, druhí na SŠ. Je to nazor zo skúseností ako pristupuju učitelia ku študentovi. Keď som ja chodila na Gympel, nesmeli sme sa maľovať, nesmeli sme nosiť rifle, chalani museli byť vystrihaní, ale viesť dialog s učiteľmi sme smeli, samozrejme okrem politického. Dnes z mojej skusenosti viem, že študent musi držať hubu a krok, ak bezprostredne adekvátne k svojmu veku/17 rokov/ vyjadri svoj názor, tak nemá slušnu výchovu, je drzy a pod. darmo, že ja ako rodič som dieťa učila povedať svoj nazor a debatovať o ňom.

Myslím si, že zo skúsenosti s jedným konkrétnym účiteľom ešte sa nedajú učitelia zovšeobecňovať. To by bolo dosť biedne.
Darina1234
31.08.08,16:35
Suhlasim s tebou, ale tu na porade sa už o skole a učiteľoch pisalo, myslim, že to bol problem s telocvikom a veľa rodičov sa vyjadrilo podobne. Ja len chcem povedať, že deti dnes nie su zle, samozrejme su ovplyvnene dobou, su ine ako sme boli my, ale aj my sme boli iní ako naši rodičia.
dnes ked prideš na rodičovské, prvé čo triedna povie je správanie, ale povedz mi ako môžu 17 roční chalani byť počas prestávok slušní. každý malý priestupok, i keď žiakmi myslení ako žart, riešia zapisom do triednej knihy. My sme už na ZŠ natreli celu stoličku kriedou, a čo sa stalo, samozrejme sme neboli pochválení, ale rodičov nevolali do školy. Alebo napríklad, kto dnes skontroluje a donuti žiakov, mať uhľadný zošit s poznámkami, my sme boli hodnoteni aj za upravu, dnes je to tvoja vec
Nechcem, ale povedať, že práca učiteľa je ľahká, ale pracuju s detmi, ktore sa ešte formuju a musia brať do uvahy aj ich nazory aj ked s nimi nesuhlasia
takže preto taký nazor, lebo sa momentalne tyka mna a mojich deti
Zoltán Kovács
31.08.08,16:47
Keď rozhodnem ako rodič, že dieťa má mobil od odchodu do školy, musí a je poučené, že počas vyučovania ho nepoužíva. Moje deti to dodržali a nevidím dôvod, prečo by mal byť mobil doma. Tak ako my dospelí veľa veci vybavujeme cez telefon, myslim, že aj deti.

Neviem si predstaviť čo dieťa má cez mobil také dôležité vybavovať cez mobil počas vyučovania.
Zoltán Kovács
31.08.08,16:50
Suhlasim s tebou, ale tu na porade sa už o skole a učiteľoch pisalo, myslim, že to bol problem s telocvikom a veľa rodičov sa vyjadrilo podobne. Ja len chcem povedať, že deti dnes nie su zle, samozrejme su ovplyvnene dobou, su ine ako sme boli my, ale aj my sme boli iní ako naši rodičia.
dnes ked prideš na rodičovské, prvé čo triedna povie je správanie, ale povedz mi ako môžu 17 roční chalani byť počas prestávok slušní. každý malý priestupok, i keď žiakmi myslení ako žart, riešia zapisom do triednej knihy. My sme už na ZŠ natreli celu stoličku kriedou, a čo sa stalo, samozrejme sme neboli pochválení, ale rodičov nevolali do školy. Alebo napríklad, kto dnes skontroluje a donuti žiakov, mať uhľadný zošit s poznámkami, my sme boli hodnoteni aj za upravu, dnes je to tvoja vec
Nechcem, ale povedať, že práca učiteľa je ľahká, ale pracuju s detmi, ktore sa ešte formuju a musia brať do uvahy aj ich nazory aj ked s nimi nesuhlasia
takže preto taký nazor, lebo sa momentalne tyka mna a mojich deti


Záleží na tom, že či ten kto bol cielom toho žartu to chápe rovnako ako žart.

Ale asi sme odbočili od témy.
Darina1234
31.08.08,16:58
Celkom som odbočila od temy, ale rozpisala som sa i napriek tomu, že som piekla eskimo rezy z receptu z porady, už su hotove a napadali ma stale nove a nove myšlienky, napriklad ako som musela vysvetlovat synovi, prečo niekto / dieťa vplyvneho rodiča alebo tzv. sponzora školy/ nemusi nič dodržiavať a všetko je v poriadku, ver, že učiteľ u takeho žiaka nevidi nič, no a teraz ako rodič, vysvetľuj. Alebo ako sa syn zastal fyzicky slabšieho spolužiaka na telesnej a od vtedy, už hodiny telocviku nezáša ani môj syn a mysliš, že zmením synov nazor na telocvikara, uť je proste somár alebo ešte niečo horšie v slovniku 17 ročneho. takže sa ospravedlnujem za mimo temu, ale stalo sa
zuhl
31.08.08,16:59
Ja schvaľujem nepoužívanie mobilov v škole. A na čo im je? Veď na začiatku školského roku vypisujeme papier, kde sú tel. čísla oboch rodičov, ak by sa niečo stalo. Na iné ho nepotrebujú. Poznám aj prípady, kde si 17-roční cez vyučovanie objednali pizzu, na to majú ten telefón? A ten učiteľ sa potom môže aj roztrhať.
Darina1234
31.08.08,17:03
Ja som sa už vyjadrila, že keď ako rodič dám mobil dietatu do školy, vie kedy ho môže použiť.
Hádam len tu pizzu nejedli cez hodinu?
zuhl
31.08.08,17:06
Presne tak, jedli ju cez hodinu a keď ich učiteľ napomenul, ešte ho aj niekam poslali....Myslím si, že za našich mladých čias to určite nebolo.
Darina1234
31.08.08,17:10
Nebolo, nemali sme tie možnosti, ale ver tomu, že neboli by sme ani trochu iní ako ony dnes. To je práve tá mladosť a nedospelosť, ale nikto by nechcel aby mal ešte raz 17 a rozum 40 - tnika. Nebol by to ono.
Nika
31.08.08,17:13
Ja som sa už vyjadrila, že keď ako rodič dám mobil dietatu do školy, vie kedy ho môže použiť.
Hádam len tu pizzu nejedli cez hodinu?

O tom kedy bude dieťa používať mobil môžeš rozhodovať doma. Škola má určité pravidlá, ktoré musia deti dodržiavať. Ale asi ich nebudú keď ich rodičia podporujú v ich porušovaní.......Ale súhlasím s tebou v tom, že deti vplyvných rodičov nemusia nič dodržiavať, práve naopak vytvárajú si svoje vlastné pravidlá. Učitelia sa ich aj dosť boja. Dcéra mala na ZŠ spolužiaka, ktorý šikanoval celú triedu a jeho otec sa jej vyhrážal, keď ho na to upozoňovala. Ale to je už iný problém.
Darina1234
31.08.08,17:19
Ja som napisala môj nazor, ktory vyplyva z mojej skusenosti, neznamena to však, že pripad, ktory si napisala ty, nie je pravdivý. A o tom, kedy dieťa bude mať mobil pri sebe rozhodujem ja a nie škola. Je to moje dieťa a o požívaní mobilu je poučene a dodržiava pravidla, pretože je to moje dieťa.
lavi
31.08.08,17:38
vy v praci nemate pravidla, ktore musite respektovat???
skola ma zodpovednost za bezpecnost deti a ma pravo urcit pravidla, ktore bud schvali rada rodicov, alebo v tomto pripade urcuje zakon alebo vyhlaska.
To, ze je tvoje dieta o pouzivani mobilu poucene, to je fajn, ale tento zakon je tu hlavne na ochranu a ucitel naozaj nema cas zistovat, kto je ako pouceny o pouzivani mobilu. A to by si sa velmi cudovala, ako sa deti spravaju v skole...a hlavne ti rodicia, ktori hovoria "moje dieta nikdy!" byvaju najviac sokovani.
lavi
31.08.08,17:41
samozrejme pokial rodic nevidi vyznam tohto opatrenia, tak sa bude burit, tak by mozno pomohla diskusia skola vs. rodicia, aby kazda strana povedala svoj nazor a pohlad.
arizona
31.08.08,17:42
... A o tom, kedy dieťa bude mať mobil pri sebe rozhodujem ja a nie škola. Je to moje dieťa a o požívaní mobilu je poučene a dodržiava pravidla, pretože je to moje dieťa.
Takéto názory ma vedia nahnevať! "je to moje dieťa a ja rozhodujem!!!!"
Riaditeľ školy povie:" je to moja škola a ja rozhodujem!"
Dieťa je v rozpakoch koho poslúchnuť a samozrejme si vyberie to,čo mu lepšie vyhovuje...
Škola a učiteľ má podrytú autoritu,rodič je spokojný,lebo "on dovolil" a žiak je tiež spokojný,lebo má niekoho,kto si ho zastal. A vie ,že si môže dovoliť!

Takýmito postojmi nejedného rodiča sa potom znevažuje práca učiteľov
Mnoho kvalitných učiteľov zo školstva odchádza ,lebo ich nebaví donekonečna sa dohadovať s rodičmi a deťmi,ktorí si myslia,že sú v práve a nechcú rešpektovať zákony školy.
Nakoniec zostanú len tí, ktorí nemajú inú možnosť obživy, alebo tí,ktorí síce majú radi svoju prácu,ale zostanú apatickí voči všetkému.
A keď zbadajú fajčiacich,či sfetovaných "študentov",radšej sa otočia opačným smerom,aby sa náhodou "nedotklli študentových,alebo rodičových práv...
Ajuška
31.08.08,17:46
Len či sa nepriete zbytočne... Mobil mať pri sebe je jedna vec a jeho používanie počas vyučovania druhá...
lavi
31.08.08,17:48
arizona...naprosty suhlas
Darina1234
31.08.08,17:51
Aha, sama si napisala, aki učitelia zostali v školach, hadam tým nechceš povedať, že odišli k vôli rodičom, to by bolo smiešne, to, že tu debatujem asi znamená, že mladež ako taka mi nie je ľahostajna, a že súhlasim s fajčiacimi či sfetovanými študentami. Zatiaľ, počas školy mojich synov som stretla JEDNU PANI učiteľku, a iba DETI ju udržali vškole, lebo jej kolegovia ju za jej nazory vylučili s kolektivu.
Petra Nová
31.08.08,17:53
.....A o tom, kedy dieťa bude mať mobil pri sebe rozhodujem ja a nie škola. Je to moje dieťa a o požívaní mobilu je poučene a dodržiava pravidla, pretože je to moje dieťa.
Tak toto je skutočne najpresvedčivejšia argumentácia.
lavi
31.08.08,17:56
ja predpokladam, ze takto argumentuje kazdy rodic...tak potom...kto vlastne zneuziva mobilne telefony v skole, ked su vsetci pouceni :-)
Darina1234
31.08.08,17:59
Každy rodič je zodpovedný za svoje dieťa a osobný priestupok v škole rieši s ním.
lavi
31.08.08,18:02
tak pozor...v skole je zodpovedna aj skola, takze si urci svoje pravidla, aby tu bezpecnost pre VSETKY deti zabezpecila.
Darina1234
31.08.08,18:03
To by sa učiteľom pačilo, aby žiaci boli tichi, poslušní, suhlasil s nimi vo všetkom, ved to budu potrebovať v živote, ved podobne je to aj v práci, ked suhlasiš , ked šef povie, že vajce je čierne, si najlepší, takže takto pristupujme k výchove detí bez možnosti vyjadriť svoj nazor.
lavi
31.08.08,18:04
a bezpecnost znamena aj neruseny priebeh vyucovania. Zazili sme v Skole v prirode, ze ziak pri futbale zranil prst, nikomu nic nepovedal, len potom ucitelka mala hystericky hovor rodicov, ze maly ma zlomenu nohu(zavolam najskor im a ucitelom nic nepovedal). Maly nemal zlomenu nohu ani prst, len trosku narazeny a na druhy den bol fit. Potvrdilo sa nam, ze zaici, ktori nemali so sebou mobil zvladali aj odlucenie rodicov lepsie.
lavi
31.08.08,18:09
tak to o tom vobec nie je aby boli tichi a poslusni, tiez nesuhlasim s tym, aby deti nemali moznost vyjadrit svoj nazor, ale dolezita je FORMA akou sa presadzuju a bohuzial deti dnes stale apeluju na prava, ale zabudaju na povinnosti. Forma, akou niekedy presadzuju svoje nazory je aroganta.
Ale dost zalezi aj ako komunikuju v rodine. Ak ma skola a ucitel doveru, komunikacia je na vybornej urovni.



darina strasne zovseobecnujes....zrejme mas mnozstvo negativnych skusensti zo skolskym systemom a preto si trosku zaujata.
Darina1234
31.08.08,18:12
To je jasne, že že za bezpečnosť je zodpovedna škola, ked je v škole, ale opakujem že JA rozhodnem, kedy a kde dám mobil dieťaťu. ke´d sa stal dieľaľu uraz v škole v prírode, celkom správne kontaktovalo svojich rodičov, lebo im dôveruje, a čo ak sa zľaklo a potrebovalo počut mamu, na to si nemyslela, na city detí učitelia nemyslia?
lavi
31.08.08,18:14
to si snad robis srandu??? tebe pride normalne, ze ziak na smrt vystrasi rodicov? Tu vobec nejde o city ucitelov ale o urcite pravidla. Prepac, ak nedoverujes ucitelom, nedavaj dieta do s koly v prirode, ak ho das, OK, ale hras podla pravidiel, na ktorych sme sa dohodli.
Darina1234
31.08.08,18:19
lavi, nemám až tolko negatívnych skusenosti so školou, len akosi nesuhlaim s tým, že len učiteľ má pravdu a nikto iný, a nepriamo som sa dala zviesť a pisať, ale musím konštatovať, že raz za čas je zdravá debata prínos, ešte raz si prezriem prispevky a budem uvažovať.
Doplnam, že prve, čo zaujima učiteľa, je platba v škole v prirode, nie škola, ale Ja platim poplatok a znovu, SUHLASIT a prisposobiť sa Vám.
arizona
31.08.08,18:19
arizona...naprosty suhlas
díky:)
lavi
31.08.08,18:35
darina....ja naprosto suhlasim, ze ucitel nie je ten, ktory ma vzdy vo vsetkom pravdu, ide len o to, aby sa deti, rodicia, aj samotni ucitela naucili asertivne komunikovat a nie agresivne.

Ak nejaku skolu v prirode robim, mam pravidla, lebo ak by si si zobrala so sebou na vikend 30 deti od svojich znamych, tak by si ich chcela vratit v povodnom stave...ze? a asi by si si stanovila nejake pravidla..ze? Asi doma tiez nejake mate...prisposobujes vsetko svojim detom...? to by asi bola anarchia....

...skratka zakaz mobilov sa bohuzial prijal na zaklade nejakych dovodov. Dotklo sa to vsetkych, tych co mobil na vyucovani zneuzivali, aj ti, ktori ho pouzivali tak, ako mali. Bud tie dovody ako rodic chapes a respektujes alebo nie.
lavi
31.08.08,18:37
..a co sa pravidiel tyka...u nas si ich stanovi ucitel so ziakmi v triede, prebehne diskusia, pravidla sa schvalia a potom DOSLEDNE dodrzuju...takze nie je to vsade tak, ze o vsetkom rozhoduje ucitel;-)
Darina1234
31.08.08,18:42
Teraz v dobrom, pousmiala som pri čítaní textu a to je pre mňa dobry signal, a vidim, že nám na deťoch rovnako zaleží. ešte som takto písomne nedebatovala, lepšie sa citim pri ustnej debate, ale aj tak to bolo fajn.
lavi
31.08.08,18:45
ono je to ...budem sa opakovat..vzdy o dovere...pokial ju tvoja skola a ucitelia nemaju...tak samozrejme ze ako rodic si nespokojna a nechapes vyznam opatreni....v nasom skolskom systeme este ubehne vela vody....kym spolupraca rodina a skola bude naozaj na urovni (skolstvo ma naozaj co dohanat).
lavi
31.08.08,18:47
u nas to fungovalo tak, ze pocas vyucka museli byt telefony vypnute a poobede, v druzine uz ich mohli zapnut. Ale my sme na 1.s tupni,takze sme to zneuzivanie az tak nepocitili...co som ale pocula co sa dialo na 2.s tupni..tak to nebolo nic moc.
melbak
31.08.08,19:09
mila darina, si mimo temy, ale aj mimo reality, totiz 2 mesiace prazdnin maju ziaci, ucitelia maju dovolenku tak, ako aj ini zamestnanci, s tym rozdielom, ze si ju mozu cerpat prave v obdobi, ked maju ziaci prazdniny,
ps.: este na upresnenie - prvy a posledny tyzden su v praci
jaros5
31.08.08,19:12
Takéto názory ma vedia nahnevať! "je to moje dieťa a ja rozhodujem!!!!"
Riaditeľ školy povie:" je to moja škola a ja rozhodujem!"
Dieťa je v rozpakoch koho poslúchnuť a samozrejme si vyberie to,čo mu lepšie vyhovuje...
Škola a učiteľ má podrytú autoritu,rodič je spokojný,lebo "on dovolil" a žiak je tiež spokojný,lebo má niekoho,kto si ho zastal. A vie ,že si môže dovoliť!

Takýmito postojmi nejedného rodiča sa potom znevažuje práca učiteľov
Mnoho kvalitných učiteľov zo školstva odchádza ,lebo ich nebaví donekonečna sa dohadovať s rodičmi a deťmi,ktorí si myslia,že sú v práve a nechcú rešpektovať zákony školy.
Nakoniec zostanú len tí, ktorí nemajú inú možnosť obživy, alebo tí,ktorí síce majú radi svoju prácu,ale zostanú apatickí voči všetkému.
A keď zbadajú fajčiacich,či sfetovaných "študentov",radšej sa otočia opačným smerom,aby sa náhodou "nedotkol" študentových,alebo rodičových práv...
Arizona - úplný súhlas :)
lavi
31.08.08,19:12
...aj to nie vsetci melbak...niektore kolegyne, ktore cerpaju pre chorobu svoju alebo deti dovolenku pocas roka (vsak vieme ako je platena PN), tak chodia do prace aj pocas prazdnin, kedze cast dovolenky je vycerpana.

...myslim, ze je zbytocne sa hadat o vyhodach/nevyhodach ucitelskeho povolania, lebo ako v kazdom povolani, kto ho nerobi, tazko pochopi
Darina1234
31.08.08,19:17
mila melbak, nie som mimo reality, aj ja nie som žiak, takže debatovať slobodne a vyjadrovať svoj nazor možem. Aj ja som si čerpala dovolenku počas choroby mojich detí a nie jeden krat, a ešte niečo a čo tak asi robia učitelia v škole bez detí? pripravuju sa na vyučovanie?
lavi
31.08.08,19:21
moja vychovavatelka za 2 tyzdne tak vyzdobila triedu, ze som skoro odpala....takze napr. toto, inak normalne stahujeme nabytky, upratujeme kabinety, kniznicu...neboj, tam sa praca vzdy najde....neviem aku pracu robis, ale ako by sa ti pacilo, keby niekto, kto ju nikdy nerobil...ju neustale znevazoval? lebo ja ako pacient mozem do istej miery posudit pracu lekara...ale predsa nie som lekar.

...
lavi
31.08.08,19:22
obavam sa, ze s tvojim pristupom to bude neustale boj ty vs. skola :-(
jaros5
31.08.08,19:24
Ste mimo tému dámy. Pozorne som sledoval vašu debatu - škoda že ste odbehli od témy.
lavi
31.08.08,19:26
no ono sa to niekedy lahko stane...vsetko so vsetkym suvisi :-))))
jaros5
31.08.08,19:26
Ste trošku mimo tému dámy.
Darina1234
31.08.08,19:30
Tým, že s Vami debatujem - znevažujem prácu učitelov, to je trochu silná káva. Kto iný ako rodič je priamy účastník deja pri práci učiteľa a dieťaťa? Neznamena teda, že ked nerobim pracu učitela, neprišla som s nimi do kontaktu a nepoznám ich. A keď už tak na mňa vystupujete, povedzte kedy sme potrebovali na zakladnej škole, kedže je zakladne školstvo štátne, platiť si súkromne hodiny doučovania na prijímacie pohovory pre svoje deti? Skoro všetky deti majú súkromné doučovanie.
lavi
31.08.08,19:33
to bol len moj pocit...z tvojich prispevkov...ked uz teda vyjadrujeme svoje nazory

..poviem ti preco maju sukromne hodiny...lebo v tych prijimacih testoch je vela veci, ktore ani len nesli okolo uciva zakladej skoly, su tam ulohy, ktore nie su v ucebnici, v planoch, je to ucivo 2.stupna.
lavi
31.08.08,19:35
hovorim o prijimackach na 8 rocne gymnazia...
Darina1234
31.08.08,19:36
Nebude to boj, keď sa vy učitelia naučite počuvat okrem seba aj iných, predovšetkým teda rodičov SVOJICH detí, zvýraznila som výraz svojich, lebo každy žiak by mal byť aj svojim spôsobom pre vás dieťa, kedže ste si vybrali naročne povolanie akou je praca s deľmi.
lavi
31.08.08,19:38
hovoris o svojej skusenosti a ja zasa o svojej...ja si spolupracu a komunikaciu s rodicmi mozem len chvalit...
Darina1234
31.08.08,19:44
Nehovorila som o prijímačkách na 8 - ročne gymnáziá, mnoho stredných škôl robí ešte prijímačky. Nikde v týchto textoch som si nedovolila písať konkretne o tvojej spolupráci s rodičmi
jaros5
31.08.08,19:45
Vrátim sa k téme;
Nikto nehovorí o zákaze priniesť si mobil do školy (je to dobrá vec ten mobil). Ide o to, či žiak má alebo nemá používať mobil na vyučovaní a o tom nemá význam dohadovať sa; Mám dve školopovinné deti a tiež trvám na tom, aby si mohli mobil vziať do školy, ale uznávam, že má byť počas vyučovania vypnutý;
melbak
31.08.08,19:48
mila darina, precitala som si este raz prispevky, bez obhajovania ucitelov si fakt myslim, ze si nie celkom dobre pochopila tu dovolenku, zaujimava bola tvoja otazka - co robia v skole bez deti -
no hadam sa niekto najde , kto nam to objasni

na zaver , mam pocit, ze mas nedobre spomienky a skusenosti so skolou a s ucitelmi, preto ta asi tak vytaca pouzivanie mob. telefonov, treba pozitivne mysliet a urcite pravidla respektovat aj sa nam velmi nepacia
Darina1234
31.08.08,19:56
Čo to vy mi tu zrazu nenapíšete, o mojich spomienkach na školu, to je už len čosi, ešte k čomu nedospejete za prejav môjho nazoru. Dufam, že moja otazka čo robia v škole učitelia cez prazdniny, nebola brata doslova, myslela som to trochu inak, lebo vyzdobovanie triedy ozaj nepovažujem za prácu učiteľa. Kedže sa pravidelne stretávam na stretavke so svojimi spolužiakmi aj s niektorými učiteľmi, tak to su moje spomienky. Pozitívne myslieť ešte neznamena čušať.
jaros5
31.08.08,20:05
Máš pravdu Darinka, vyzdobovanie triedy skutočne nie je práca pre učiteľa a vidíš oni robia ešte aj to.:) A mali by ešte aj zisťovať či boli žiaci náležite poučení rodičmi o používaní mobilu v škole ?;)
jaros5
31.08.08,20:13
Darinka, sú aj fajn učitelia, ver mi. A toho tvojho blbého treba vymeniť - aj to sa dá .
jaros5
31.08.08,20:39
Teraz v dobrom, pousmiala som pri čítaní textu a to je pre mňa dobry signal, a vidim, že nám na deťoch rovnako zaleží. ešte som takto písomne nedebatovala, lepšie sa citim pri ustnej debate, ale aj tak to bolo fajn.

Darinka, ty si vlastne celý čas žartovala;):)
zdendo
31.08.08,20:49
Darina1234 aj v lietadle maju pravidla, ze nemozes pouzivat mobil, tak isto aj na uradoch. Pokial nie som v lietadle tak si mobil pouzivam, ale v lietadle sa riadime ich pravidlami. Preco niektore, urady rozhoduju o tom, ze tam nemozes vstupit zo zbranou? Ani oni nemaju pravo o niecom takom rozhodovat?
Ja som sa letusky opytal ci si mozem pustit MP3.Vraj pokial nie je na mobile tak ano. Povedal som, ze je na mobile ale ma to letovy mod a vtedy nefunguje vysielac. Jej odpoved bola nie, ze co ked si dalsich 100 ludi zapne mobil len pre to, vidia ako ho mam zapnuty ja, aj ked v tej chvýli len ako MP3 prehravac a nie ako telefon.
Darina1234
31.08.08,20:51
jaroš5 neprovokuj, toto bola debata o celkom inom a myslim, že mala svoj význam/ aspon pre mna/, v kontakte so svojimi detmi zastavam nazor, že učiteľ má pravdu a odpovedať na jednotku vie len on
zdendo
31.08.08,20:53
A este by som dal povinne uniformy. Aspon by sa az tak nad seba nepovysovali
upozornujem, ze som toho nazoru aj ked mam skolopovinneho

dokonca aj v niektorích firmach maju zamestnanci prisny zakaz nosit mobil s fotoaparatom.
strazna sluzba moze zabavit.
Darina1234
31.08.08,20:58
zdendo, ja som sa vyjadrila, že moje deti nosia mobil do školy, lebo sme tak doma rozhodli a o tom rozhodujem ja ako rodič a uznali sme , že ho potrebuju ako my dospelí, ale ani raz sa mi nestalo, že ho mali zapnutý počas vyučovania. V tomto mám jasno. Ja som naozaj odbočila od temy a riešili sme tu celkovo vzťahy medzi školou a rodičmi všeobecne a vyjadrila som svoj názor na pedagogov dnes, ktorý zdielam.
Česť výnimkám, samozrejme, ako všade.
jozka56
31.08.08,21:07
Vyjadrím sa ako bývalá učiteľka. Mobil je úplne bežná vec. Áno, deti ho môžu nosiť do školy, sú na to rôzne dôvody. Problém nastáva, či ho používať cez prestávky, môže byť. Ale, kto zabezpečí učiteľovi, že vstupom do triedy,ešte nebude počuť pípanie esemesiek, nebodaj počas vyučovania/hodiny/, je to zbytočné rozptyľovanie a narúšanie vyučovacej hodiny. Určite z týchto dôvodov sa zakazuje používanie mobilov v školách. Môj názor, počas vyučovania mal by byť mobil vypnutý. Z vážnych dôvodov sa rodič môže s triednym učiteľom spojiť, dohovoriť inak.
zdendo
31.08.08,21:08
Ani sa niektorim ucitelom necudujem.
Mnohe deti dnes nemaju respekt pre nikim.
Ja som bol tento vikend dohovorit pubertakom na ihrisku, ktore nedavno rekonstruovali aby to nenicili a ze su na to velki, skoro ma poslali do pecka. Medzi nami bol rozdiel mozno 20rokov.
My ked sme mali 15 tak sme mali respekt aj pred 17 rocnym.
Ked sa jedna z mamiciek stazovala na nasho syna, bavil som sa s ucitelkou mojho syna a ta povedala, ze keby boli v skole kamery, tak by sa najviac cudovali rodicia co si myslia"to moje by to urcite neurobilo"
Darina1234
31.08.08,21:15
Ja svoje deti poznam a viem ake su, ale pochopte aj vy tie deti, že doba je ina a ony zaživaju to, čo sme nikdy nezažlili a musia tomu v ich veku odolat. Ja nehovorim, že všetko je OK, ale keď povieme, že su zleé a nevypočujemee ich ako to dopadne.
jaros5
31.08.08,21:19
jaroš5 neprovokuj, toto bola debata o celkom inom a myslím, že mala svoj význam/ aspoň pre mňa/, v kontakte so svojimi deťmi zastávam názor, že učiteľ má pravdu a odpovedať na jednotku vie len on

Prepáč ak som sa ťa dotkol a už vôbec som nechcel provokovať. Mal som len chuť trochu odľahčiť témumimotemy:);
Chyba je niekde inde - a preto som zo školstva odišiel a nemám chuť sa tam vrátiť. Je odtrhnuté od života , od detí .....:mad: a namiesto toho aby nový školský zákon riešil toto, rieši mobilné telefóny:cool:
jozka56
31.08.08,21:23
mimotemy nehovorme o deťoch, že sú zlé, ale prečo? To už je na nás rodičoch ako ich vychovávame alebo čo sa stalo, že došlo k zmene ich správania..
Darina1234
31.08.08,21:25
Naozaj sme odbočili od temy, a ak hovoriš pravdu tak suhlasím s tebou, že si od školy odišiel, lebo škola sa vobec neprisposobila dobe ako vždy aj za čias komunizmu sme museli robiť vždy v skole veci, ktore boli proti a teraz je to podobne. Ak suhlasiš si dobry, ak nie si zly a na deti nikto nemysli? Ale mna asi prepustia z prace, lebo slobodne hlasam svoj nazor a som ina.
zdendo
31.08.08,21:26
Netvrdim, ze su vo vseobecnosti zle, len to, ze su niektore aj arogantne a drze.
Ale to je mnohokrat zrkadlo rodica.
Ked pride otec, ktory sa zacne pretlacat v rade na vlek a este vola na syna aby isiel tiez a nech si pohne, tak ako sa asi bude ten jeho syn chovat ked bude mat cakat v skole na obed?
jaros5
31.08.08,21:27
Dnešné deti nie sú vôbec zlé, nie sú o nič horšie ako sme boli my.
zdendo
31.08.08,21:27
darina1234
tvoj nazor si mozes hlasat, ale tak isto nie kazdy musi s tebou suhlasit
Darina1234
31.08.08,21:30
Deti su stale rovnake, len su vždy ovpyvnene dobou a prostredim / rodinným/, v ktorom žiju.
jozka56
31.08.08,21:33
mimotemy A Zdeno, nehovor, ani my sme neboli svätí...Iná doba, iný mrav.
Darina1234
31.08.08,21:33
Netvrdim to, že so mnou každy musi suhlasiť, to je predsa jasné ako facka.
jozka56
31.08.08,21:38
K téme. Ja vyjadrujem názor, počas vyučovania mobilné telefóny majú mať žiaci/ naše deti/ vypnuté. Šlus=dohovorené.
focus3ccd
01.09.08,06:43
Ked som ja chodila do školy, neboli mobilne telefony, hadam, či moje dieťa ma mobil nerozhoduje o tom učiteľ, ale ja rodič. učitelia len nech dbaju, aby deti niečo naučili. Ked som porovnala poznamkový zošit môj z 8 triedy zo slov. jazyka a môjho syna, neporovnateľne. Z mojich poznamok sa da aj teraz po 25 - tich rokoch zistiť, čo konkretne sme preberali v ktorý deň.
Vobec s tym nesuhlasim. Mobil do skoly jednoducho nepatri, ani cez prestavku, uz viem, ako podvedome reaguju decka a planuju, co kedy cez prestavku komu napisu, komu prezvonia, komu zavolaju, je to obycajny blud modernej doby a vyrusuje, aj ked sa pouziva len cez prestavku. My sme ziadne mobily nepoznali a pred hodinou cez prestavku sme sa snazili aspon nieco naucit, co sme nestihli doma. A co z nas je? Myslim, ze stat teraz zaraba na produktovnom veku nas mam 32 a nezije si zle. T, ked vidim, ze mladych zaujimaju len mobily, rozne elektronicke hry, cigarety a alkohol, tak je mi na grcanie.
focus3ccd
01.09.08,06:45
darina1234
tvoj nazor si mozes hlasat, ale tak isto nie kazdy musi s tebou suhlasit
Presne tak.
focus3ccd
01.09.08,06:50
zdendo, ja som sa vyjadrila, že moje deti nosia mobil do školy, lebo sme tak doma rozhodli a o tom rozhodujem ja ako rodič a uznali sme , že ho potrebuju ako my dospelí, ale ani raz sa mi nestalo, že ho mali zapnutý počas vyučovania. V tomto mám jasno. Ja som naozaj odbočila od temy a riešili sme tu celkovo vzťahy medzi školou a rodičmi všeobecne a vyjadrila som svoj názor na pedagogov dnes, ktorý zdielam.
Česť výnimkám, samozrejme, ako všade.
Ty doma mozes rozhodovat kolko chces. Ale v skole musi platit nejaky zakon a pravidla. Presne ako tu niekto niekde pise, su aj firmy, kde ked idem ja ako zakaznik, tak musim vypnut telefon bez akychkolvek problemov, ci som sa doma rozhodol tak, alebo onak.
To nehovorim uz o takych firmach ako su precerpavacky na plyn, si neviem predstavit, ze by som si tam zapol telefon, lebo moj otec tak rozhodol, ze musim byt na prijme. To su fakt sproste argumenty. Oni maju podnikove pravidla, ktore treba respektovat, tak takisto aj skoly maju svoje pravidla. A deti to rozptyluje a vyrusuje, ci je to cez hodinu, cez prestavku atd.....
focus3ccd
01.09.08,06:53
zdendo, ja som sa vyjadrila, že moje deti nosia mobil do školy, lebo sme tak doma rozhodli a o tom rozhodujem ja ako rodič a uznali sme , že ho potrebuju ako my dospelí, ale ani raz sa mi nestalo, že ho mali zapnutý počas vyučovania. V tomto mám jasno. Ja som naozaj odbočila od temy a riešili sme tu celkovo vzťahy medzi školou a rodičmi všeobecne a vyjadrila som svoj názor na pedagogov dnes, ktorý zdielam.
Česť výnimkám, samozrejme, ako všade.
A ked ja rozhodnem, ze moje dieta bude nosit zbran, lebo som tak rozhodol a bude ohrozovat tvoje deti, to bude asi tiez normalne podla tvojho nazoru. Ze? To uz vsetci rovno rozhodujme, co budu deti v skole robit a co si maju nosit a ucetelia tam vlastne ani nemusia byt.
lavi
01.09.08,06:59
focus...tak presne na tie zbrane som aj ja myslela....
ono je to o tom, ze vacsina rodicov myslim tie argumenty chape, ale vzdy sa najdu taki, ktori si skratka za kazdu cenu musia nieco dokazovat. Demokracia nie je to tom, ze si mozem robit co chcem..ale o tom, ze mam svoje prava,ale aj povinnosti.
willma
01.09.08,07:38
už sa to trochu ženie do krajnosti, ale súhlasím s tým, že škola má svoje pravidlá a tie treba rešpektovať. Snažíme sa vo všetkom a dokonca aj voľnou výchovou napodobňovať stále model niekoho iného. Je trestné deti týrať, ale naozaj nemám chuť dopadnúť tak, že ma jedného dňa niekto zbalí na ulici len preto, že zakričím na dieťa, ktoré sa nezvratne blíži k ceste a pod kolesá auta, prípadne, že sa budem musieť obávať o jeho bezpečnosť v škole, lebo niektorý rodič si povie, že zbraň som kúpila preto aby ju nosilo dieťa pri sebe, a je mi fuk, čo na to škola, lebo ja som dieťa poučila. Všade sú nejaké pravidlá a neviem čo by si povedala na to, že na čerpacej stanici sa nájdu experti, ktorí si pri čerpaní pohonných hmôt kľudne fajčia a po ich poslaní do patričných miest sa ešte tvária veľmi urazene. Všetko je to jednoducho o rešpektovaní určitých pravidiel či sa nám to páči, alebo nie.
Darina1234
01.09.08,07:47
lebo moj otec tak rozhodol, ze musim byt na prijme. To su fakt sproste argumenty.
A ked ja rozhodnem, ze moje dieta bude nosit zbran...


To su vaše slova, ja som jasne napisala, že ja ako rodič rozhodnem o svojom dietati a o tom , že mobil v škole bude mať. ale počas vyučovania bude vypnuty. Demokracia je aj o slobode slova. Viac sa už vyjadrovať nebudem, včera som tomu venovala polovicu spanku. Píšte si čo chcete, ale vaše špinavosti na mna nehádžte alebo ma chcete ukamenovať, zato že dám mobil svojmu synovi do školy, prosím
Zoltán Kovács
01.09.08,07:53
lebo moj otec tak rozhodol, ze musim byt na prijme. To su fakt sproste argumenty.
A ked ja rozhodnem, ze moje dieta bude nosit zbran...
To su vaše slova, ja som jasne napisala, že ja ako rodič rozhodnem o svojom dietati a o tom , že mobil v škole bude mať. ale počas vyučovania bude vypnuty. Demokracia je aj o slobode slova. Viac sa už vyjadrovať nebudem, včera som tomu venovala polovicu spanku. Píšte si čo chcete, ale vaše špinavosti na mna nehádžte alebo ma chcete ukamenovať, zato že dám mobil svojmu synovi do školy, prosím

Potom načo ho má pri sebe?


Čital som celú tému, a aj som sa zapájal, ale nevidím, že by niekto na teba hádzal špinavosti, nebodaj ťa chcel ukameňovať. Len si vyjadrujeme svoje názory, ktoré nemusia byť totožné s tvojím. A každí stojí za svojim. Pravda je vždy relatívna, podľa toho z ktorej strany pozeráš na vec.
lavi
01.09.08,08:00
no to snad nie...vsak som si nevsimla, ze by niekto na napisal "darinka ty si taka a taka...", takze nemyslim, ze by tu niekto kamenoval alebo dokonca hadzal spinavosti.
lavi
01.09.08,08:05
pokial dietatu mobil das, je to na tvoju zodpovednost,a tvoje rozhodnutie, vsak to je v poriadku, neviem presne co je zakazane....mat mobil, alebo ho pouzivat? Pokial pouzivanie, potomje to naozaj na kazdom rodicovi, ci mobil da alebo neda. Pokial dieta (nemyslim tvoje, ale hocijake) mobil v skole napriek zakazu pouzije (alebo skor zneuzije) bude si niest dosledky.
lavi
01.09.08,08:14
ja napr. pocas vyucovania mam mobil vypnuty (zvonenie) a nikdy nevolam pocas hodiny, ale viem, ze niektori ucitela to robia a to je potom naozaj vysmech, detom nieco zakazovat a sam si vybavovat telefonaty.

mobil moze byt skvely sluha aj zly pan, v tomto uz je to na rodinnej vychove, ako deti poucia.
Bastian
01.09.08,08:24
A este by som dal povinne uniformy. Aspon by sa az tak nad seba nepovysovali
upozornujem, ze som toho nazoru aj ked mam skolopovinneho

dokonca aj v niektorích firmach maju zamestnanci prisny zakaz nosit mobil s fotoaparatom.
strazna sluzba moze zabavit.

To nie je zlý nápad.
misomiso
01.09.08,08:38
A este by som dal povinne uniformy. Aspon by sa az tak nad seba nepovysovali
upozornujem, ze som toho nazoru aj ked mam skolopovinneho

dokonca aj v niektorích firmach maju zamestnanci prisny zakaz nosit mobil s fotoaparatom.
strazna sluzba moze zabavit.

Keby len s fotakmi. U nas vo firme musie vsetci zamestnanci okrem veduceho nechat vypnute mobily v satni.
Bastian
01.09.08,09:02
lebo moj otec tak rozhodol, ze musim byt na prijme. To su fakt sproste argumenty.
A ked ja rozhodnem, ze moje dieta bude nosit zbran...


To su vaše slova, ja som jasne napisala, že ja ako rodič rozhodnem o svojom dietati a o tom , že mobil v škole bude mať. ale počas vyučovania bude vypnuty. Demokracia je aj o slobode slova. Viac sa už vyjadrovať nebudem, včera som tomu venovala polovicu spanku. Píšte si čo chcete, ale vaše špinavosti na mna nehádžte alebo ma chcete ukamenovať, zato že dám mobil svojmu synovi do školy, prosím

Darinka ak dovolíš vyjadrím aj ja názor.
Ako vidím, niekedy jednoducho treba jednoznačne prikázať alebo zakázázať, čo sa má robiť a čo nie. Niekedy rodičia rozmýšľajú dosť divne...

Podľa mňa mobil do školy nepatrí. Ten kto si myslí, že ho stačí iba počas vyučovania vypínať je naivný... nie všetky deti sú tak úžasné, aby odolali pokušeniu zapnúť ho aj počas vyučovania... Zakázané ovocie im chutí najviac.
A nejde tu len o učiteľov...
Akosi málo ľudí si tu uvedomuje, aký nástroj ten mobil je. Čo všetko sa s ním dá robiť... Tak ako by dieťa nemalo mať vo vrecku zápalky, tak by nemalo nosiť do školy ani mobil. Každý rodič, ktorý strčí do ruky dieťaťa mobil, robí niečo, čo sa netýka len jeho a dieťaťa...

Dieťa môže mať tú najlepšiu výchovu, ale dieťa je tvor zvedavý.

Dieťa je dieťa. A väčšina nie je tak múdra, aby ten mobil používala iba na to, čo mu rodič prikáže. Detskú zvedavosť nič nezastaví... nech by malo hocijako dobrú výchovu.
Dočítal som sa tu, že za to čo dieťa urobí či neurobí, je zodpovedný rodič... Ja sa potom pýtam, kto je zodpovedný za to, keď sa môj 9 ročný syn dostane vďaka spolužiakovmu mobilu k sex-obrázkom? Ak mu ho spolužiak požičia a on tam cez orange menu nájde tie obrázky, môžem za to ja že som ho zle vychoval, alebo bol iba on príliš zvedavý? Zobrala by si tú zodpovednosť na seba Darinka v tomto prípade? Skôr si myslím, že by si urobila to, čo urobila mama toho chalana. Ona mi zavolala a jediné čo jej na celej tej veci vadilo bolo to, že mu môj syn takto minul kredit. To ju ani nenapadlo, že sa môj syn dostal vďaka nej k niečomu, k čomu by ešte pár rokov nemal mať prístup.

Skús si pozrieť na youtube, na čo všetko ten mobil deti používajú.
Dáša_
01.09.08,09:18
Nielen k používaniu mobilov v školách ale k používaniu mobilov všeobecne:
Rozpraval kedysi tuším Marian Labuda: bol niekde s nejakou partiou na silvestra. Kedysi v minulosti padla polnoc, ludia sa obijmali, bozkavali - proste boli spolu.
Dnes padne polnoc a kazdy žhavi mobil a o dusu sms-kuje "vtipne texty" :eek:. Miesto aby si užíval pritomnoti ľudí okolo.
A o par dní zase ked bude v prítomnosti tých iných ludí bude zase smskovať tým polnočným.
Je to celé postavené na hlavu.

A k mobilom v školách - chcem vidiet, ako si všetky deti vypnú mobil pred hodinou :cool:. Kolkokrát si ho nevypnu ani dospelí na miestach, kde naozaj nepotrebuju byť v dosahu. Deti by sa hlavne mali cez prestávky baviť medzi sebou a nie izolovať z kolektívu tým, že niekde v kute telefonujú.
Stretla som sa s prvákmi, ktorí nosili do školy mobil. Ale na čo im bol, netuším. Lebo chcela zavolať v mojej prítomnosti mame (robila som s nimi krúžok) a nevedela to. Ani len povedať mamine číslo.
Mobil skôr slúžil na dokazovanie, že na to má, aby mala drahý mobil.

Takže ja niečo takéto rozhodne vítam.
A privítala by so aj uniformy, ale to je už asi na inú debatu:)))
Ajuška
01.09.08,09:27
lebo moj otec tak rozhodol, ze musim byt na prijme. To su fakt sproste argumenty.
A ked ja rozhodnem, ze moje dieta bude nosit zbran...


To su vaše slova, ja som jasne napisala, že ja ako rodič rozhodnem o svojom dietati a o tom , že mobil v škole bude mať. ale počas vyučovania bude vypnuty. Demokracia je aj o slobode slova. Viac sa už vyjadrovať nebudem, včera som tomu venovala polovicu spanku. Píšte si čo chcete, ale vaše špinavosti na mna nehádžte alebo ma chcete ukamenovať, zato že dám mobil svojmu synovi do školy, prosím

Plne chápem Tvoj postoj a som rada že si napriek všetkým reakciám za ním stojíš. Ako som priznala vyššie, mám už dospelákov... ale najmladšieho syna som vybavila mobilom ešte v druhej triede na základnej škole (t.j. pred 10 rokmi) a vôbec nie preto, aby som ukázala, že na to mám (realita bola úplne iná)... ale preto, že mi záležalo na tom, aby dieťa malo pocit istoty... v situácii, ktorú sám nezvládne. Nepotrebovala som vtedy a nepotrebujem ani teraz nikomu vysvetľovať všetky okolnosti ktoré ma k tomu viedli. Moje svedomie a zodpovednosť za dieťa boli tým pravým dôvodom a som rada, že som tú možnosť mala...
Bastian
01.09.08,09:53
Plne chápem Tvoj postoj a som rada že si napriek všetkým reakciám za ním stojíš. Ako som priznala vyššie, mám už dospelákov... ale najmladšieho syna som vybavila mobilom ešte v druhej triede na základnej škole (t.j. pred 10 rokmi) a vôbec nie preto, aby som ukázala, že na to mám (realita bola úplne iná)... ale preto, že mi záležalo na tom, aby dieťa malo pocit istoty... v situácii, ktorú sám nezvládne. Nepotrebovala som vtedy a nepotrebujem ani teraz nikomu vysvetľovať všetky okolnosti ktoré ma k tomu viedli. Moje svedomie a zodpovednosť za dieťa boli tým pravým dôvodom a som rada, že som tú možnosť mala...

V Amerike si tiež "pre pocit isoty" môže kúpiť a nosiť pri sebe zbraň každý... pomaly aj deti.
Ajuška
01.09.08,10:00
V Amerike si tiež "pre pocit isoty" môže kúpiť a nosiť pri sebe zbraň každý... pomaly aj deti.

Ži... a nechaj žiť... je na každom z nás kto si čo vyberie. Vždy sa "lepšie" vychovávali cudzie deti a odsudzoval postoj iných ľudí... ako zdôvodňovalo vlastné správanie. Týmto vlastnostiam sa snažím vyhnúť. Naopak, nemám problém stáť si za vlastným názorom. Extrémizmus ozaj nemusím...
Bastian
01.09.08,10:29
Ži... a nechaj žiť... je na každom z nás kto si čo vyberie. Vždy sa "lepšie" vychovávali cudzie deti a odsudzoval postoj iných ľudí... ako zdôvodňovalo vlastné správanie. Týmto vlastnostiam sa snažím vyhnúť. Naopak, nemám problém stáť si za vlastným názorom. Extrémizmus ozaj nemusím...

Ty chceš mať pokoj... či ho má druhý to ti jedno?
Ajuška
01.09.08,10:40
Ty chceš mať pokoj... či ho má druhý to ti jedno?

Východniar by zrejme povedal... že aj tak še dá...:---... aj to je možný uhol pohľadu a ja Ti ho nezazlievam. Odkedy som si uvedomila, že nemusím pochopiť všetko, je mi ľahšie... Okolnosti Tvojho (či kohokoľvek iného) konania nemám šancu pochopiť, aj keby som chcela. Zostáva mi preto len Ti dôverovať, že tak konáš podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia (pretože ja sa správam tak)... a o tom je vzájomná úcta a tolerancia.
lavi
01.09.08,10:44
ja si tiez dokazem stat za svojim nazorom...ale dokazem svoj nazor aj zmenit, ak argumenty su presvedcive a racionalne. Nie je nic horsie ako rigidne trvat za kazdu cenu na svojom. Okolnosti sa totiz neustale menia a to co platilo pred 10 rokmi, 5 rokmi..., uz neplati dnes.
Ja nie som jednoznacne proti mobilnym telefonom, urcite maju svoje opodstatnenie aj v rukach deti, v skole by vsak mali byt bezpodmienecne vypnute...ak je nieco surne, rodicia maju kontakt na ucitela, alebo skolu.
Ajuška
01.09.08,10:50
ja si tiez dokazem stat za svojim nazorom...ale dokazem svoj nazor aj zmenit, ak argumenty su presvedcive a racionalne. Nie je nic horsie ako rigidne trvat za kazdu cenu na svojom. Okolnosti sa totiz neustale menia a to co platilo pred 10 rokmi, uz neplati dnes.

Zato, že som to vo svojich príspevkoch neuviedla... znamená že sa sa tak nesprávam? Znova sme u podstaty... všetky okolnosti... ani keby sme chceli, ani pri detailnom vysvetľovaní sa nevyhneme skreslenému pohľadu... človek musí zažiť na vlas tú istú situáciu... aby pochopil.
Halli
01.09.08,10:50
:D ďalšia téma na pechtle- mechtle a je to znova mimotemy, však vyhlaste anketu
1/ za zákaz mobilov
2/ za používanie mobilov
3/ za vypínanie mobilov cez vyučovanie

a nie sa zase ustavične chytat za slovka...veď tieto témy vždy tak končia ... čo to nepoznáte? :D...a ak nevieme potlačiť v sebe emócie treba jednoznačne vyjadrenie.
Ja som za tretiu variantu, nech už si to v škole zariadia akokoľvek ;)
jaja99
01.09.08,10:52
Píšem, ako to beží u dcéry v škole. Škola vydala školský poriadok, ktorý vysvetľuje ako používať/nepoužívať mobily na pôde školy. Dcéra dostala mobil ešte v prvej triede, lebo cestuje do/z školy autobusom a sme kľudnejší, keď viem, že ak ho zmešká, stratí peniaze... môže mi zavolať.
V škole musí rešpektovať, čo hovorí poriadok a hotovo. Ak sa vyskytne nejaká mimoriadna situácia, určite po vysvetlení okolností môže mobil použiť aj napr. cez vyučovanie.
Inak školský poriadok obsahuje aj iné podmienky návštevy školy: šminky, fajčenie, zabúdanie pomôcok, blic ... Je presne určené, kedy je pokarhanie triedneho učiteľa, pokarhanie riaditeľa, znížená známka zo správania ... A funguje to. Riaditeľka zaviedla tento režim, čo sa dcérina škola objavila v hlavných správach za nie práve lichotivých okolností, aj keď to so školou nemalo nič spoločné, len s jedným jej žiakom.
focus3ccd
01.09.08,10:56
ja si tiez dokazem stat za svojim nazorom...ale dokazem svoj nazor aj zmenit, ak argumenty su presvedcive a racionalne. Nie je nic horsie ako rigidne trvat za kazdu cenu na svojom. Okolnosti sa totiz neustale menia a to co platilo pred 10 rokmi, 5 rokmi..., uz neplati dnes.
Ja nie som jednoznacne proti mobilnym telefonom, urcite maju svoje opodstatnenie aj v rukach deti, v skole by vsak mali byt bezpodmienecne vypnute...ak je nieco surne, rodicia maju kontakt na ucitela, alebo skolu.
presne tak.
Bastian
01.09.08,10:57
Východniar by zrejme povedal... že aj tak še dá...:---... aj to je možný uhol pohľadu a ja Ti ho nezazlievam. Odkedy som si uvedomila, že nemusím pochopiť všetko, je mi ľahšie... Okolnosti Tvojho (či kohokoľvek iného) konania nemám šancu pochopiť, aj keby som chcela. Zostáva mi preto len Ti dôverovať, že tak konáš podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia (pretože ja sa správam tak)... a o tom je vzájomná úcta a tolerancia.
Veru nepochopila si. Tu nejde o uhol pohľadu. Taká učiteľka, ktorej každú chvíľu pípajú telefóny v triede, by sa ťa spýtali ako to myslíš s tou úctou... Tiež rodičia, ktorí musia každý deň vysvetlovať deťom, prečo oni nemôžu nosiť so sebou mobil do školy. Tolerancia nie je o tom, akú ja mám predstavu o sebe... to má každý iba tú najlepšiu ;).
lavi
01.09.08,10:59
ano myslim, ze najlepsie by bolo, keby skola si rozhodovala....tym myslim zastupocov ucitelov a rodicov a pouzivanie mobilov upravila v skolskom poriadku.
focus3ccd
01.09.08,11:03
Plne chápem Tvoj postoj a som rada že si napriek všetkým reakciám za ním stojíš. Ako som priznala vyššie, mám už dospelákov... ale najmladšieho syna som vybavila mobilom ešte v druhej triede na základnej škole (t.j. pred 10 rokmi) a vôbec nie preto, aby som ukázala, že na to mám (realita bola úplne iná)... ale preto, že mi záležalo na tom, aby dieťa malo pocit istoty... v situácii, ktorú sám nezvládne. Nepotrebovala som vtedy a nepotrebujem ani teraz nikomu vysvetľovať všetky okolnosti ktoré ma k tomu viedli. Moje svedomie a zodpovednosť za dieťa boli tým pravým dôvodom a som rada, že som tú možnosť mala...
Tu nejde o to , kedy si svojho syna vybavila MT, kludne mu aj v prvaku kup auto, ale ide o nazor, ci mas nazor, ze moze telefonovat pocas hodiny, alebo nemoze, alebo vobec, nakolko podla mna cez prestavky by nic ine nerobili, len si medzi sebou prezvanali, posielali milostne smsky atd, a viem si zivo predstavit pubertalny vek a moja "milovana mi zrazu napise, ze je koniec" sa rozplacem, a celu dalsiu hodinu rozmyslam, co jej asi na to odpisem. To je ako z telenovely.....
focus3ccd
01.09.08,11:05
Pred skolou a po skole, nech si ho kludne pouziva. Chcodim na jazykovku a tam si stazovala mlada pekna profacka, aky su ku nej drzy, maju aj po dva telefony a volaju si kedy oni chcu, objednavaju si pizzu a pod. A ked im nieco povie, tak este na nu vyletia, ze len nech to skusi, ze fotrik ju da na sud.... No pekne to mame na slovensku a este ich aj podporujme, vsak nech maju aj po tri telefony........ Je to na zaplakanie.:confused:
Ajuška
01.09.08,11:07
Veru nepochopila si. Tu nejde o uhol pohľadu. Taká učiteľka, ktorej každú chvíľu pípajú telefóny v triede, by sa ťa spýtali ako to myslíš s tou úctou... Tiež rodičia, ktorí musia každý deň vysvetlovať deťom, prečo oni nemôžu nosiť so sebou mobil do školy. Tolerancia nie je o tom, akú ja mám predstavu o sebe... to má každý iba tú najlepšiu ;).

Nekonečná pieseň s Tebou...:---... Nepostrehol si, že my to už máme za sebou... inak by Ťa (možno) zaujímali naše skúsenosti... Invektívy si radšej nevšímam... pekný zvyšok víkendu aj Tebe...
Paula
01.09.08,11:08
Tuším sa téma stala od prvého príspevku kandidátom na kladku:cool:. Ako mnohé iné čierno-biele (občas sa nájde aj sivá):).
Halli
01.09.08,11:13
Tuším sa téma stala od prvého príspevku kandidátom na kladku:cool:. Ako mnohé iné čierno-biele (občas sa nájde aj sivá):).

:D a že potom si majú brať z nás detváky príklad ? :D

Tak kto je za ?:

Vypínanie mobilov cez vyučovanie / je na škole ako si to zariadi/
Dáša_
01.09.08,11:29
:D a že potom si majú brať z nás detváky príklad ? :D

Tak kto je za ?:

Vypínanie mobilov cez vyučovanie / je na škole ako si to zariadi/

nemôžem sa zbaviť pocitu, že toto už za nás vyriešil nejaký zákon. Náš syn mt nemá (aj ked túži po ňom), tak som to až tak presne neštudovala, ale tuším je zákaz používať telefóny na vyučovaní. A našew hlasovanie s tým už asi moc neurobí.

Vyhlaška VŠ
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Vyhlasky/2008-vyhlaska_o_ZS_final.pdf

Len som si nie istá, či to už vyšlo v zbierke
misomiso
01.09.08,11:46
Ja teda nepodporujem vo vseobecnosti politiku tejto vlady, ale dva velmi prospesne navrhy zakonov (na ktore sa Dzurinda nezmohol) som si nedavno vsimol.

1. zakaz mobilov v skolach

2. sprisnenie evidencie vo vykupniach kovov. Dokonca sa uvazuje, ze by boli vykupcovia povinni viest nie len evidenciu ludi, ktori predavaju srot, ale aj fotodokumentaciu kazdeho odovdzaneho srotu (ziaden problem dnes, ked su digitaly).

Ten zakaz mobilov v skolach moze svojim skromnym dielom aspon trocha pribrzdit upadajucu uroven skolstva u nas. Neviem, preco sa niektori tvaria, ze byt "na mobile" je snad nejake zakladne ludske pravo.
Dáša_
01.09.08,11:50
2. sprisnenie evidencie vo vykupniach kovov. Dokonca sa uvazuje, ze by boli vykupcovia povinni viest nie len evidenciu ludi, ktori predavaju srot, ale aj fotodokumentaciu kazdeho odovdzaneho srotu (ziaden problem dnes, ked su digitaly).
mimotemy nakolko s podnikaním o oblasti odpadov mam dlhoročné skúsenosti, otvorene hovorím, že fotodokumentácia odovzdávaneho šrotu absolutne nepomôže.
Halli
01.09.08,11:51
nemôžem sa zbaviť pocitu, že toto už za nás vyriešil nejaký zákon. Náš syn mt nemá (aj ked túži po ňom), tak som to až tak presne neštudovala, ale tuším je zákaz používať telefóny na vyučovaní. A našew hlasovanie s tým už asi moc neurobí.

Vyhlaška VŠ
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Vyhlasky/2008-vyhlaska_o_ZS_final.pdf

Len som si nie istá, či to už vyšlo v zbierke
samozrejme máš pravdu, ale ide len o názor kto je za čo... nezapodievať sa zbytočnými invektívami a chytaním sa za slovičká, ale za to ako to citíme sami v sebe a čo nám rozum hovorí. Jasne a stručne ;)...to nie je také ťažke :)
Barbara
01.09.08,12:45
toto je z tej vyhášky:

7.Počas vyučovania žiak nesmie používať mobilný telefón. Použiť ho môže iba
v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa alebo riaditeľa alebo
jeho povereného zástupcu.


Skúste sa vžiť do úlohy učiteľky, či by Vám nevadilo telefonovanie cez vyučovanie.

ja si myslím, že tá vyhláška dovolí tým dosť, že len na vyučovaní nesmie žiak používať ten mobil.

v 70-tých rokoch keď sme my chodili do školy o mobile sa nám ani len nesnívalo a bolo nám dobre nie? ja viem, že teraz je iná doba, ale si myslím, že mobil do školy nepatrí.

radšej by sa kompetentní mali venovať šikanovaniu na školách a riešiť to , lebo to je vážny problém a nie to, či mať v škole mobil, alebo nie.


toť môj názor stručne.
Bastian
01.09.08,12:48
toto je z tej vyhášky:

7.Počas vyučovania žiak nesmie používať mobilný telefón. Použiť ho môže iba
v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa alebo riaditeľa alebo
jeho povereného zástupcu.


Skúste sa vžiť do úlohy učiteľky, či by Vám nevadilo telefonovanie cez vyučovanie.

ja si myslím, že tá vyhláška dovolí tým dosť, že len na vyučovaní nesmie žiak používať ten mobil.

v 70-tých rokoch keď sme my chodili do školy o mobile sa nám ani len nesnívalo a bolo nám dobre nie? ja viem, že teraz je iná doba, ale si myslím, že mobil do školy nepatrí.

radšej by sa kompetentní mali venovať šikanovaniu na školách a riešiť to , lebo to je vážny problém a nie to, či mať v škole mobil, alebo nie.


toť môj názor stručne.
Súhlasím.
Práve ten mobil používajú tí čo šikanujú na zvečnenie niektorých svojich kúskov šikanovania. Tak ako som už písal, pozrite sa na youtube... mám pocit, že tí čo to nahrávajú sa snažia tromfnúť toho druhého, kto tam pridá "lepšie" video.
Danila
01.09.08,12:50
Jednoducho mobil nepatrí hlavne na detské ucho vzhľadom k jeho škodlivým účinkom.:);) A bez neho by v škole celkom určite prežili.
Milada K
22.09.08,17:55
No tak prepáčte. Nedá mi nereagovať. A kto z vás nie učiteľov, keď má dovolenku pracuje ako toto leto všetci pedagógovia? Kto z vás má striktne dané, že si môže dovolenku vybrať (ešteže je to v lete!)len počas prázdnin? Skúste si všimnúť, kedy je najviac učiteľov u lekára! Zas len počas prázdnin, aby si nemuseli brať počas šk. roka neplatené voľno na vybavovanie súkromných vecí. Kto z vás pracuje aj doma na prípravách, pomôckach atď, len aby vaše deti mali čo najlepší výklad v škole? Za všetku tú vďaku, ktorej sa dočkáte i vy od svojich detí, veď každý najlepšie vie, čo vychoval...Nemýľte si pojmy s dojmami - aj učiteľ má právo na dovolenku a nie na prácu počas dovolenky. Dovolenka nie sú prázdniny, vážení. Tie majú deti!
Milada K
22.09.08,18:01
Ani teraz dieta nepotrebuje doucovanie, ak dava pozor na hodinach a pripravuje sa na vyucovanie. Detom sa bohuzial casto vysvetluje , aka je ta ci ona ucitelka blba, tak potom necakajte respekt a dobrovolnu robotu od deciek. Zle nie su deti, ale ich rodicia...
Milada K
22.09.08,18:06
K mobilom: dá sa aj zneužiť, ako chcete predísť tomuto? Keby slúžil na to, čím sa všetci oháňajú - zavolať rodičovi, kontrola, kde je dieťa, prosím. Neviete si predstaviť, aké sú decká vynaliezavé! A čo učiteľ? Jeho zákon nechráni?!?
palčo
22.09.08,18:43
A čo už len môže byť také neodkladné pre žiaka, aby musel cez prestávku telefonovať, alebo SMS-kovať rodičom? Čo mu rodič donesie desiatu, alebo písanku z domu, keď je napr. v práci? Po vyučovaní-nech sa páči. Ja som veľký zástanca mobilov, ale aj na porade v práci si ich vypíname, aby nerušili priebeh. Ale samozrejme, každý má svoj názor. Ale keby sme dovolili deťom všetko, čo by bolo z nich o, povedzme, desať rokov? Predsa pravidlá nejaké musia byť, či v škole, alebo v práci. Ale samozrejme najväčšia úloha vo výchove je na rodičoch. Učiteľ sa potom môže aj potrhať, keď rodičia ani pomaly nevedia, na akú školu ich dieťa chodí. Bol so štyri roky predsedom rady rodičov na strednej škole, kde mi chodila dcéra, tak viem o čom hovorím.
Darina1234
07.10.08,16:14
Tvrdo som v tejto teme bojovala o mobil u svojho dietata a chcem napisat čo sa mi stalo v piatok. Môj syn asi pred týždnom prišiel o mobilny telefon, ukradli mu ho. Prave vtedy som začala na chviľu pochybovat o mojom nazore v tejto teme a potom sa to stalo. Rano odišiel syn do školy bez telefonu. Asi o 9.40 telefonoval synov spolužiak, ze Julo/syn/ nie je v škole, čo je teda s ním. Neprajem nikomu čo som prežila, ked som nevedela, kde mam dieťa. Nikdy by si nedovolil len tak neisť do školy, toľko ho poznam. Utekala som do školy, dieťa nikde, bez kontaktu. Asi o 11.30 sa mi ozval zo spolužiakovho mobilu a s plačom mi oznamil, že ho nahaňali skini, keďže svojim momentalnym imidžom je trochu iny. Nikdy viac nenecham svoje dieta bez mobilu .
misomiso
07.10.08,18:23
Tvrdo som v tejto teme bojovala o mobil u svojho dietata a chcem napisat čo sa mi stalo v piatok. Môj syn asi pred týždnom prišiel o mobilny telefon, ukradli mu ho. Prave vtedy som začala na chviľu pochybovat o mojom nazore v tejto teme a potom sa to stalo. Rano odišiel syn do školy bez telefonu. Asi o 9.40 telefonoval synov spolužiak, ze Julo/syn/ nie je v škole, čo je teda s ním. Neprajem nikomu čo som prežila, ked som nevedela, kde mam dieťa. Nikdy by si nedovolil len tak neisť do školy, toľko ho poznam. Utekala som do školy, dieťa nikde, bez kontaktu. Asi o 11.30 sa mi ozval zo spolužiakovho mobilu a s plačom mi oznamil, že ho nahaňali skini, keďže svojim momentalnym imidžom je trochu iny. Nikdy viac nenecham svoje dieta bez mobilu .

To je pravda, ja som dal tiez detom mobil. Ale aj tak najvacsi stres zaziva clovek, ak sa potom na mobil nemoze dovolat (neodstupny, mimo siete, vypnuty, vybita baterka). Skratka - ked neboli mobily a dieta napr. meskalo zo skoly, tak to bol stres, ale dnes, ak v takom pripade dieta ma nedostupny mobil, tak je to psychicky este horsie. :)
misomiso
07.10.08,18:29
ale aj na porade v práci si ich vypíname,

Ja si ho tiez vypinam, kym sa prihlasim na Poradu :)

Inak - by ma zaujimalo, kto sa tu hrajka s tymi minusovymi bodmi. Teda ja sa tejto temy prilis nezucastnujem a moze mi to byt jedno, chapal by som ak by ste mi dali vsetci minus za tento prispevok, ktory je o nicom a mimotemy, ale predo mnou je kopec prispevkov k veci s udelenymi minusovymi bodmi. Asi je medzi nami dost takych, ktorym sa nenaplnil zivotny sen stat sa policajtom :)
Darina1234
07.10.08,18:46
Minusy som udelovala aj ja všetkym prispevkom, ktore boli proti , že ja ako rodič rozhodujem o mobile svojho dietata.:mad:
Ale kto ich dal mne?:)
liveman1
07.10.08,19:02
Moji milí, ešte pred pár rokmi sme ani netušili čo sú to mobily a žili sme, vychovali sme naše deti a neboli problémy. Už ste niektorí od toho úplne závislí, to je choroba. Do školy mobil nepatrí, to je bez diskusie.
Darina1234
07.10.08,19:04
A hotovo, bez diskusie.
misomiso
07.10.08,19:07
Minusy som udelovala aj ja všetkym prispevkom, ktore boli proti , že ja ako rodič rozhodujem o mobile svojho dietata.:mad:


Este raz sa pytam vsetkych Poradakov. Na to sluzia minusy? aby sme nimi peciatkovali prispevky, ktore vyjadruju opacny nazor?

Nie, nerypem, chcem sa nechat poucit, aby som sa aj ja mohol spravne a nalezit espravat na Porade a aby som vedel vyuzivat vsetky tlacitka.
judita1971
07.10.08,19:10
Minusy som udelovala aj ja všetkym prispevkom, ktore boli proti , že ja ako rodič rozhodujem o mobile svojho dietata.:mad:


Milá Darina táto odpoveď ma troška metie, otvorila si túto tému, lebo si chcela poznať názor iných a teraz si dávala mínusy tým čo nemajú taký istý názor ako ty ? Ak nechceš počuť iný názor tému zamkni, lebo potom je to pekná demokracia :D Tie tlačítka -červené - slúžia na sprehľadnenie témy, ak sú napr. príspevky mimo témy.


čo sa týka mobilov - ako rodič naozaj rozhoduješ či tvoj syn bude nosiť do školy mobil alebo nie, ale ako rodič by si mala vysvetliť synovi, že nie je vhodné, aby ho používal počas hodín, lebo porušuje školský poriadok.
V súčasnosti je veľká doslova móda mobilov - neučme deti byť otrokmi mobilov. Môj syn mal jeden čas mobil, dochádza do školy do iného mesta, hovorím mal, mobil slúžil na všeličo možné, len nie na to na čo mal - kontakt s rodičmi. Kredity minuté, keď som ho volala,hlavne po vyučovaní, stále bol nedostupný. A tlak sa mi zvyšoval.
Darina1234
07.10.08,19:10
Ja neviem, či na to služia, ale ja som to tak citila pri diskusii, že tu maš dam ti minus za tu odpoved.
Darina1234
07.10.08,19:14
Ja som nebola zadavatelom temy, len som pridala svoj nazor a o pravidle poživania mobilu svoje deti som JASNE poučila , počas vyučovania ho maju VYPNUTY, to som pisala aj predtym. Dnes som tu napisala, len môj piatkovy zažitok, ktory sa ozaj stal a nie som tomu nadšena. Len sa mi potvrdilo, že mobil je dnes dôležity nielen pre nas dospelých.
misomiso
07.10.08,19:15
Ja neviem, či na to služia, ale ja som to tak citila pri diskusii, že tu maš dam ti minus za tu odpoved.

Este ze Darina nema problem sa takto uprimne priznat. Smutne ale je, ze to v podstate vyjadruje ducha dnesnej Porady (aj ked nie kazdy ma tolko odvahy sa priznat, naco tie tlacitka pouziva, ko Darina). Preto si ja stale myslim, ze tie tlacitka su nezmysel.
judita1971
07.10.08,19:32
Ja som nebola zadavatelom temy, len som pridala svoj nazor a o pravidle poživania mobilu svoje deti som JASNE poučila , počas vyučovania ho maju VYPNUTY, to som pisala aj predtym. Dnes som tu napisala, len môj piatkovy zažitok, ktory sa ozaj stal a nie som tomu nadšena. Len sa mi potvrdilo, že mobil je dnes dôležity nielen pre nas dospelých.

Piatkový zážitok tvojho syna - škoda, že sa stal, lebo takéto veci narušia pohodu našich detí
- ešte raz k mobilu -trocha mimo témy - všetko s mierou - aj jeho používanie, mobil je vec, ktorá má nám slúžiť na určitý účel tak ako iné veci, ale mnohí z nás sú už jeho otrokmi - :D spíme s ním, chodíme s ním tam, kde zvyčajne chodíme sami, /ale teraz už s mobilom/, pravidelne ho dobíjame, aby mal šťavu, sme nervózni - keď nám volajú, sme nervózni - keď nám nevolajú, :D atď.. chvalabohu nie som jeho otrokom, ..... mám inú závislosť -mimotemy PORADU
Darina1234
07.10.08,19:36
Prečo by som nebola uprimna, nie som si vedoma toho, že tlačidla som nepoužila spravne, aj na gympli jeden profak nam udeľoval minusy a plusy za odpovede a pravidlo bolo podobne tomu mojmu.
liveman1
07.10.08,21:00
Este raz sa pytam vsetkych Poradakov. Na to sluzia minusy? aby sme nimi peciatkovali prispevky, ktore vyjadruju opacny nazor?

Nie, nerypem, chcem sa nechat poucit, aby som sa aj ja mohol spravne a nalezit espravat na Porade a aby som vedel vyuzivat vsetky tlacitka.
milanko222
07.10.08,22:55
Tvrdo som v tejto teme bojovala o mobil u svojho dietata a chcem napisat čo sa mi stalo v piatok. Môj syn asi pred týždnom prišiel o mobilny telefon, ukradli mu ho. Prave vtedy som začala na chviľu pochybovat o mojom nazore v tejto teme a potom sa to stalo. Rano odišiel syn do školy bez telefonu. Asi o 9.40 telefonoval synov spolužiak, ze Julo/syn/ nie je v škole, čo je teda s ním. Neprajem nikomu čo som prežila, ked som nevedela, kde mam dieťa. Nikdy by si nedovolil len tak neisť do školy, toľko ho poznam. Utekala som do školy, dieťa nikde, bez kontaktu. Asi o 11.30 sa mi ozval zo spolužiakovho mobilu a s plačom mi oznamil, že ho nahaňali skini, keďže svojim momentalnym imidžom je trochu iny. Nikdy viac nenecham svoje dieta bez mobilu .


A keď ho chytia zoberú mu aj mobil . A takisto nebude môcť zavolať.

Milan
Chobot
09.10.08,10:25
Pre všetkých:

Na porade existujú okrem adnima aj moderátori, ktorí majú určité právomoci napr. môžu vymazať nevhodný príspevok. Keďže bežní členovia takúto možnosť nemajú, Richard zaviedol systém bodovania príspevkov, kde všetci členovia porady majú právo vyjadriť svoj názor na príspevok či už pridaním plusových alebo mínusových bodov. (Poradabody sú iné, tam existuje len ocenenie bodom, nič negatívne sa tam hodnotiť nedá, len pridať bod).

Nie sú určené pravidlá, ako a kedy môžu členovia udeliť bod (či už + alebo -), je to na ich rozhodnutí. Na zákalde týchto bodov si potom môžu iní nastaviť poradu, či chcú vidieť všetky príspevky alebo len príspevky s X množstvom bodov.

Nedá sa nikomu zakázať udeliť "-" bod, aj keď je je príspevok dobrý. Môžu ho udeliť aj za to, že s príspevkom nesúhlasia. Takže je to taký demokratický nelimitovaný nástroj. Radšej nech dá niekto "-" bod, ako neprístojnú alebo nič nehovoriacu reakciu.


Este raz sa pytam vsetkych Poradakov. Na to sluzia minusy? aby sme nimi peciatkovali prispevky, ktore vyjadruju opacny nazor?

Nie, nerypem, chcem sa nechat poucit, aby som sa aj ja mohol spravne a nalezit espravat na Porade a aby som vedel vyuzivat vsetky tlacitka.

AKo už bolo uvedené - neexistuje presné pravidlo, kedy môžeš a kedy nie udeliť bod. Je to čisto na tvojom rozhodnutí. Člena to v členstve neobmedzí. Je to čisto hodnotenie kvality jeho príspevku, nie jeho ako člena. Takže kľudne klikaj a klikaj, ak to uznáš za vhodné a chceš udeliť červený alebo zelený bod.


Minusy som udelovala aj ja všetkym prispevkom, ktore boli proti , že ja ako rodič rozhodujem o mobile svojho dietata.:mad:
Ale kto ich dal mne?:)

Tí, ktorí asi nesúhlasili s tvojím spôsobom rozhodovania...:D Tak ako ty si mohla dať mínusové body, tak ich mohli aj tebe iní dať. Prečo sa nad tým čuduješ - všetko sa ti raz vráti....;):D


Ja si ho tiez vypinam, kym sa prihlasim na Poradu :)

Inak - by ma zaujimalo, kto sa tu hrajka s tymi minusovymi bodmi. Teda ja sa tejto temy prilis nezucastnujem a moze mi to byt jedno, chapal by som ak by ste mi dali vsetci minus za tento prispevok, ktory je o nicom a mimotemy, ale predo mnou je kopec prispevkov k veci s udelenymi minusovymi bodmi. Asi je medzi nami dost takych, ktorym sa nenaplnil zivotny sen stat sa policajtom :)

Ľudia sú rôzni. Možno fakt mal niekto klikmániu a udeľoval tie body bezhlavo. Ale možno mal taký názor. Ak tvoj príspevok získa zelené body, buď rád. AK bude mať červené, buď sa nad ním zamysli, alebo to ignoruj. Nemá zmysel to nejak hlbšie riešiť. TO je ako keby si sa zamýšľal nad tým, prečo je na autobusových zastávkach plno nedopalkov, keď na každej zastávke je smetný kôš... :rolleyes: LEBO.

Aj tu môže ktokoľvek dať bod a ani sa nemusí hlbšie zamyslieť. Dokonca ani nemusí príspevok čítať. Stačí, že sa mu zdá dlhý a udelí mínusový bod za to.
pepiiino
20.10.08,13:28
toto je z tej vyhášky:

7.Počas vyučovania žiak nesmie používať mobilný telefón. Použiť ho môže iba
v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa alebo riaditeľa alebo
jeho povereného zástupcu.


Skúste sa vžiť do úlohy učiteľky, či by Vám nevadilo telefonovanie cez vyučovanie.

ja si myslím, že tá vyhláška dovolí tým dosť, že len na vyučovaní nesmie žiak používať ten mobil.

v 70-tých rokoch keď sme my chodili do školy o mobile sa nám ani len nesnívalo a bolo nám dobre nie? ja viem, že teraz je iná doba, ale si myslím, že mobil do školy nepatrí.

radšej by sa kompetentní mali venovať šikanovaniu na školách a riešiť to , lebo to je vážny problém a nie to, či mať v škole mobil, alebo nie.


toť môj názor stručne.
.. tá vyhláška je zo strany školy nepochopená, pretože sa mi stalo, že dcére bolo ZAKÁZANÉ telefonovať rodičovi zo školského klubu !!! s odvolaním sa na uvedenú vyhlášku..
pepiiino
20.10.08,13:34
Súhlasím.
Práve ten mobil používajú tí čo šikanujú na zvečnenie niektorých svojich kúskov šikanovania. Tak ako som už písal, pozrite sa na youtube... mám pocit, že tí čo to nahrávajú sa snažia tromfnúť toho druhého, kto tam pridá "lepšie" video.
.. je zaujímavé, že ten mobil tak prekáža hlavne pedagógom.. ale prečo nie je tým pádom zakázané nosiť do školy notebook, vysielačku, kameru, fotoaparát???
misomiso
20.10.08,13:48
.. je zaujímavé, že ten mobil tak prekáža hlavne pedagógom.. ale prečo nie je tým pádom zakázané nosiť do školy notebook, vysielačku, kameru, fotoaparát???

Myslim, ze keby si si precital konkretny skolsky poriadok, nasiel by si zakaz aj tych veci, ktore spominas. Samozrejme, bavime sa o ZS a ni o notebooku na VS.
misomiso
20.10.08,13:49
.. tá vyhláška je zo strany školy nepochopená, pretože sa mi stalo, že dcére bolo ZAKÁZANÉ telefonovať rodičovi zo školského klubu !!! s odvolaním sa na uvedenú vyhlášku..

Ano, ide v podstate o jeno velke nedorozumenie. Ako v pripade madarskych ucebnic zemepisu...:)
555555
22.02.10,05:33
Pripájam sa k názoru,že mobily majú byť cez vyučovanie vypnuté.Deti sa majú v škole učiť a nie telefonovať.Mám na starosti deti 1.stupňa a naozaj nie je potgrebné,aby prestávky využívali napr. pozeraním fotiek v mobile ma WC.Asi tak.
axbx
19.03.10,17:11
OK.Ved sa nemusim ani ucit, staci ked mam kamarata mimo triedy a ten mi povie spravnu odpoved, nalistuje a je to. Nakoniec ostanem sprosty. To je ciel? Do skoly chodime aby sme sa nieco naucili pre buduci zivot. Takze radsej ich vypnut a podobne.
misoft
20.03.10,13:30
Môj osobný názor: MT počas vyučovania by mali byť vypnuté. A ak by mal byť zapnutý, tak len v odôvodnenom prípade (no často sa stáva, že vyučujúci nepovolí ani to - osobná skúsenosť). Mimo vyučovací proces (školské kluby, krúžky) by to však nemalo platiť, pretože toto už nie je vyučovací proces, ale záujmová činnosť.

A čo sa týka mojej skúsenosti: potreboval som, aby dcéra bola kvôli určitým úradným záležitostiam na "príjme" a aby som ju mohol prostredníctvom MT vyžiadať z vyučovania. Žiaľ, vyučujúci kategoricky trval na vypnutí MT, takže som sa k nej nedovolal, následne som musel prekladať termín a zobrať v tej dobe zo školy. Výsledok? Kým v prípade zapnutého MT a vyžiadania by meškala 1 vyučovaciu hodinu, takto vymeškala 6! Je to logika?
pizzanoel
22.03.10,14:59
:eek::eek: To sú teda ,, problémy dnešnej doby!" :D
bettylou
22.03.10,20:11
Myslím, že MT by počas vyučovania mali byť vypnuté. Okrem toho, že rušia učiteľa vo výklade, v neposlednom rade rušia aj ostatných spolužiakov a berú im možnosť sústrediť sa na výklad učiteľa alebo na zadanú prácu, a tým ich oberajú o možnosť vzdelania, následne získavania obživy a uplatnenia sa v živote.
amoo
01.04.10,19:59
Pozrime sa na seba, sme dospeli a zabudame vypnut mobil u lekara ... atd. urcite sa vtedy citime trapne. Moje deti bezne zabudaju tak ako aj ich spoluziaci vypinat mobil, ak im zazvoni vsetci sa rozosmeju, cez prestavky si prezeraju kde ake videa... co ich rozptiluje a dnesnou hektickou dobou sa stavaju agresivnejsimi a to aj vdaka technike, volny cas vyplna rodina televizorom, PC, prestava komunikovat ...
Niekedy mi pripada ze na svoje deti nedame dopustit... Ja osobne svojim nedovolujem mobil do skoly, maju tam aj tel. automat, akeby nieco naozaj vazne da sa zavolat aj od sekretariatu skoly.
Aby sme nedosli casom k tomu ze aj ked nebude na chleba ale na kredit musi byt.
Myslým ze 50% nasej nasho usilia vyhodime do vduchu na celkom daromne veci, nicime si zdravie a este si aj znecistujeme maticku zem.
babca
20.04.10,17:36
Milá poraďáčka, prepáč, ale takýto názor môže vyjadriť len človek neznalý pomerov. Keby si bola na škole len týždeň a len ako taký tichý pozorovateľ, zakázala by si žiakom aj iné veci... Vieš, každá ustanovizeň má svoje pravidlá a nedáva ich len tak pre nič za nič. Preto by sme mali naše deťúrence učiť rešpektovať a dodržiavať pravidlá. Raz prídu do zamestnania a čo potom? Prispôsobia sa, alebo si vytvoria svoje pravidlá? A Ešte stručne. Na jednej nemenovanej škole vybielili spolužiaci spolužiakom tašky. Stratili sa mobili,...a iné dosť cenné veci. Čo myslíš, ako riešiť túto záležitosť? Zákaz ich nosenia bol zakotvený vo vnútroškolskom poriadku. Z tohoto dôvodu polícia odmietla riešiť túto záležitosť. Hoci táto škola má dobré meno; stalo sa.! Kde sa stala chyba? Prepáč za obšírnosť. Pozdravujem všetkých poraďákov. Babca.
babca
20.04.10,17:46
Úplne s tebou súúúhlasíííím. Iste si pedagóg.Vitaj v klube. Pekný večer. Babca.
babca
20.04.10,17:52
Prepáč, ale zašla si už niekde celkom inam.
babca
20.04.10,18:03
A veru by si sa čudovala , ale pripravujú sa. A ešte niečo. Nemajú 2 mesiace voľno , ale dovolenku. A na ďaľšie prázdniny v roku si pekne krásne odsuplujú len tak zadarmo. Tak, aj toto patrí k učiteľskému povolaniu. Nesťažujem si. Mám svoju prácu rada. Chcela som len vysvetliť. Pekný večer.Babca.
arizona
20.04.10,18:06
Úplne s tebou súúúhlasíííím. Iste si pedagóg.Vitaj v klube. Pekný večer. Babca.


Prepáč, ale zašla si už niekde celkom inam.
babca, ak odpovedáš na konkrétny príspevok, stlač najskôr tlačítko "cituj" pri tom príspevku. Lebo inak nik nevie na čo odpovedáš;)
babca
20.04.10,18:17
babca, ak odpovedáš na konkrétny príspevok, stač najskôr tlačítko "cituj" pri tom príspevku. Lebo inak nik nevie na čo odpovedáš;)
Ďakujem.
cathyc
20.04.10,19:11
Ja by som len tak na pripomenutie, cca okolo roku 2000 ešte neboli mobily tak rozšírené, aby ich nosili deti. Dokonca aj medzi dospelými ich pobiehalo len zopár. Pamätám si dobu, keď moja klientka v roku 1994 nosila tažkú veľkú bedňu do auta čomu sa vtedy vravelo mobil. Táto hromada šrotu stála asi 90 litrov. Záver? Prežili sme bez mobilov a povedala by som, že sme si boli akosi bližšie. Čím ďalej tým viac sa uchyľujeme k technike a s ľuďmi na živo už ani nevieme rozprávať.
Darina1234
20.04.10,19:19
Nie som za vsetky tzv. vydobytky vedy. ale mobil je ozaj dobra vec, ked sa možem presvedciť, že zvlašt v dnesnej dobe je s mojimi detmi vseko OK. Ťažko sa mi spomina na dobu ako asi trpela moja mama, ked som sa v piatok vratila zo školy / z mesta a byvala som na dedine / až polnocným vlakom a nemala som možnost jej dat vedieť, že sme zostali na diske, čo k mladi patri
Silvernola
21.04.10,02:16
Nie som za vsetky tzv. vydobytky vedy. ale mobil je ozaj dobra vec, ked sa možem presvedciť, že zvlašt v dnesnej dobe je s mojimi detmi vseko OK. Ťažko sa mi spomina na dobu ako asi trpela moja mama, ked som sa v piatok vratila zo školy / z mesta a byvala som na dedine / až polnocným vlakom a nemala som možnost jej dat vedieť, že sme zostali na diske, čo k mladi patri
A kontroluješ deti cez vyučovanie?! Určite nie!. Tak máš ako rodič právo žiadať, aby ho mal vypnutý. Ani tvoji rodičia nemali ako dať ti vedieť, že "dedko zajtra nepríde", a prežili ste to takisto. Táto diskusia ne je o tom, že mobil nepatrí dieťaťu do rúk, ale že nepatrí do školy.Okrem iného aj preto, že my sme sa cez prestávku bavili s kamarátmi a dnes sa decká bavia s mobilom. Technika nám v mnohom pomáha, ale nezabudnime, že sme ĽUDIA. Ako rodičia by me mali tlačiť na to, aby ich v škole nepoužívali.
babca
21.04.10,14:29
Môj osobný názor: MT počas vyučovania by mali byť vypnuté. A ak by mal byť zapnutý, tak len v odôvodnenom prípade (no často sa stáva, že vyučujúci nepovolí ani to - osobná skúsenosť). Mimo vyučovací proces (školské kluby, krúžky) by to však nemalo platiť, pretože toto už nie je vyučovací proces, ale záujmová činnosť.

A čo sa týka mojej skúsenosti: potreboval som, aby dcéra bola kvôli určitým úradným záležitostiam na "príjme" a aby som ju mohol prostredníctvom MT vyžiadať z vyučovania. Žiaľ, vyučujúci kategoricky trval na vypnutí MT, takže som sa k nej nedovolal, následne som musel prekladať termín a zobrať v tej dobe zo školy. Výsledok? Kým v prípade zapnutého MT a vyžiadania by meškala 1 vyučovaciu hodinu, takto vymeškala 6! Je to logika?
Milý poraďák.Učiteľ sa zachoval správne, keď trval na vypnutí mobilov.Dalo sa to riešiť aj inou cestou. Mal si dcére napísať žiadanku o uvoľnenie s vyučovania s tým, že keď zavoláš na sekreteriát môžu ju uvoľniť. Žiadny telefonický dohovor neplatí. Čo keby sa jej cestou k tebe niečo stalo? Koho budú brať na zodpovednosť? No samozrejme učiteľa, pretože uvoľnenie žiaka nemá ničím podložené. Buďme k sebe chápavejší a tolerantnejší. Prajem ti peknučký deň. Babca
555555
26.04.10,04:56
Milý poraďák.Učiteľ sa zachoval správne, keď trval na vypnutí mobilov.Dalo sa to riešiť aj inou cestou. Mal si dcére napísať žiadanku o uvoľnenie s vyučovania s tým, že keď zavoláš na sekreteriát môžu ju uvoľniť. Žiadny telefonický dohovor neplatí. Čo keby sa jej cestou k tebe niečo stalo? Koho budú brať na zodpovednosť? No samozrejme učiteľa, pretože uvoľnenie žiaka nemá ničím podložené. Buďme k sebe chápavejší a tolerantnejší. Prajem ti peknučký deň. Babca

Milá babca.Ty mi hovoríš rovno zo srdca. A táto téma je úplne na správnom mieste. U nás je to tak,že cez deň a v škd musia byť mobily vypnuté,a keď niekto niečo chce riešiť,musí sa spýtať učiteľa.Deti si na to zvykli a je to v pohode.
amoo
26.04.10,16:32
Skutocne musim suhlasit, vaznost tejto temy je na mieste, ono sa to lahko na nieco lakave navyka, ale tazko odvyka. Ja osobne nepovazujem za normalny stav ak v 6 clennej domacnosti je 6 az 8 mobilov, ved to rodicia musia zaplatit, a co v skole plastove zbrane, noze...
Nechcel som svojmu stvrtemu najmladsiemu synovi dovolit kupit mobil pokial bude na ZS, no spoluziaci ho povazovali za nerovnocenneho a ked ho nakoniec ako 15r. dostal, teraz uz spoluziaci maju lepsie s kamerou atd... Nie je to nahodou o vydierani? A tie priserne videa co si natacaju a preposielaju a to v drvivej vacsine triedy... len ja rodic sa tvarim ze z mojim dietatom je to OK ale som na omyle! Pre mna primerane po zadku bolo lepsie ako niektore vydobytky doby, nic zo mna neubudlo.
Kedze som si vsimol ze sa k tejto teme vyadrili aj ucitelia ap. chcem sa im verejne v mojom mene ospravedlinit za vsetky prikoria ktore musia znasat od nas rodicov a ziakov, ved to nieje praca to je infarktovy stav co sa deje v triedach. Dobre sa kritizuje nam nezucastnenym, ale mal som moznost pri svojej ocasnej praci v skolach vidiet veci, za ktore sa ako rodic hambim.
leso25
28.04.10,02:54
Zákaz mobil škole podľa môjho názoru zaviedli aj kvôli opisovaniu a podobným "aktivitám". Sama som bola svedkom, keď ľuďom, ktoré mali voľné minúty cez hands-free slúchadla na skúške nadiktovali komplet celú otázku. Taktiež je ľahšie odfotiť si danú látku a jednoducho ju na písomke opísať, namiesto toho, aby sa to naučili. To ani nehovorím o nahrávaní učiteľov, aby si žiak nemusel robiť poznámky. A pre učiteľku musí byť dosť hlúpe, keď namiesto výkladu sa hrajú na telefóne hry alebo sa esemeskuje. Myslím, že ak by sa stalo niečo súrne v rodine, do školy sa dovoláte, takže to dieťa bude vedieť a taktiež to platí aj naopak. Riešením by mohli byť nejaké "trezory", kde by sa mobily odkladali, ale kto zaručí, že žiak, ktorý príde so "šunkou" nakoniec neodíde s práve vydanou novinkou? Ak by nastala vážna situácia a dieťa by mobil muselo mať pri sebe, myslím, že keby sa to učiteľke vysvetlilo, výnimka by sa dala zariadiť.
Aankaa
28.04.10,04:36
Mám deti, majú mobily, starší občas aj do školy vzal....

Som proti mobilom v škole. Avšak - uvítala by som možnosť niekedy výnimočne dieťaťu do školy mobil dať, z dôvodu mimoškolských aktivít, v prípade zmeny....poobedňajšie tréningy, - TEDA V PRÍPADE POTREBY RODIČA.
Napísať odkaz triednej učiteľke, dať jej ráno spolu s mobilom a po vyučovaní si mobil zobrať späť.
Bol by chaos? Nemyslím, v jednej triede ak by maxim. dvaja, traja žiaci....to by učiteľka mala zvládnuť.