Ryuu
31.08.08,20:39
Zdravim,
mam nanovo preinstalovany Win XP, spolu s novou motherboard, grafickou kartou, procesorom, a novym harddiskom.
Mam pripojene dokopy 3 HDD, maxtor 200 GB, na ktorom mam este stary win XP, pouzivam ho len na kopirovanie dat na novy harddisk, ktorym je Samsung HD403LJ CT100-13 (400 GB), na ktorom mam aj nainstalovany novy windows, teda je nastaveny ako primarny HDD, a externy 500 GB ale ten tu teraz nehra rolu. Vsetko pekne islo asi 4-5 dni, kym zrazu mi nespadol Win, a ked som resetol PC, este pred zapnutim windowsu sa objavila hlaska, ze prave ten novy harddisk ma status BAD - "Pri Master Hard Disk: S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace, press F1 to Resume." (stary maxtor ma status OK). Ked dam pokracovat, nacita sa windows, potom sa mi strasne dlho nacitavaju osobne nastavenia, a ked sa donacitaju, spusti sa mi vsetko ako ma byt, ale ked hocikam kliknem, ci na plochu, ikonu alebo na Start, vsetko sa zasekne, o cca 15 minut sa to "odsekne" a ked znova niekam kliknem tak sa to zasa zasekne, takze nemozem prakticky nic urobit. Skusal som spustit stary win (maxtor) v nudzovom rezime (pretoze inak ani nejde, a to bol aj dovod reinstallu), dal som skontrolovat ten HDD Samsung, a pisalo, ze je uplne v poriadku a pri kontrole nenasiel ziadnu chybu. Ale pri opatovnom spusteni Winu zo samsungu zasa vyskoci upozornenie ze ten HDD je v zlom stave. Skusal som aj resetovat baterku na motherboarde, nepomohlo. Bol by som velmi vdacny za odpoved, radu. Dakujem
Stevo5
01.09.08,14:52
Skúsil by som podotláčať všetky konektory a káble, či niektorý nie je uvoľnený. Ak nepomôže, skús takto (keďže s novým HDD sa vlastne nedá pracovať):

1.- Odobral by som zo systému nový HDD a na starý by som spravil novú inštaláciu Windowsu. Je to nutné, lebo si vymenil mnoho HW aj procesor a najlepšia voľba je nová čistá inštalácia ktorá začne nabootovaním z inštalačného CD Win, potom využiť z ponuky možnosť formátovania - NTFS a po sformátovaní začne nová inštalácia.

2.- Nainštaluj ovládače matičnej dosky a grafiky.
3.- Ak nemáš integrovaný na inštalačnom CD SP2, tak ho nainštaluj, alebo už rovno SP3.

Keď už bude systém funkčný, pridaj nový HDD, sformátuj ho. Ak nie je vadný, malo by to ísť. Ak nepôjde, tak reklamácia.
Ryuu
01.09.08,17:43
Ty si si asi neprecital co som napisal :) Vsetko som mal nainstalovane, vsetky ovladace, vsetko bezalo ako malo, uz bol PC so vsetkym uplne v normalnom stave pripravenom na pouzitie, ked mi zrazu spadol windows a odvtedy to mam. Ale uz mi davno odpisali na inej stranke, idem ho sformatovat a nainstalovat windows znovu. Ale kazdopadne dik za zaujem, uz som myslel ze to vsetci prehliadnu :)
Stevo5
02.09.08,15:00
Ale prečítal som si to čo si napísal. A na to čo som ti doporučil som mal dôvody.
1.- Mohol sa nový HDD pokaziť
2.- Môžeš mať na pôvodnom starom systéme vírus a ten ti "rozhasil" systém.
Preto som ti doporučil nový odobrať a starý preformátovať.
Achy
03.09.08,03:12
Ty si si asi neprecital co som napisal :) Vsetko som mal nainstalovane, vsetky ovladace, vsetko bezalo ako malo, uz bol PC so vsetkym uplne v normalnom stave pripravenom na pouzitie, ked mi zrazu spadol windows a odvtedy to mam. Ale uz mi davno odpisali na inej stranke, idem ho sformatovat a nainstalovat windows znovu. Ale kazdopadne dik za zaujem, uz som myslel ze to vsetci prehliadnu :)

Ako ti teda poradili na tej "inej stranke" ? Vyriesil sa tvoj problem? Alebo to bolo len vypnut smart, vymenit disk, preformatovat?