miriza
02.05.05,09:59
Chcem sa opýtať či Vám niekde na výplatnej páske rozpíše, koľko Sk už išlo do druhého piliera. Dala som si tlačiť aj podrobný rozpis a nikde to tu nevidím a niekto mi povedal, že to tam má byť presne vyčíslené.
vladan
02.05.05,08:05
vo výplatných páskach sa to uvádza iba ako 9% + 5% ... nič viac a nič menej ... neviem k čomu by ti bola táto informácia o výške druhého piliera? ... pre teba ako zamestnávateľa to nemá žiadny význam ... no a zamestnanec nech si to vypočíta :D ... resp. Sociálna poisťovňa by mala poskytovať tieto informácie (alebo v niektorých správcovských spoločnostiach to majú zariadené tak, že sporiteľ má svoju kartu, resp. prístup na net, kde si môže zistiť výšku odvodu do druhého piliera)
Kimáková
02.05.05,10:30
Chcem sa opýtať či Vám niekde na výplatnej páske rozpíše, koľko Sk už išlo do druhého piliera. Dala som si tlačiť aj podrobný rozpis a nikde to tu nevidím a niekto mi povedal, že to tam má byť presne vyčíslené.
Miriza, uvažovali sme, či dáme túto informáciu na pásku, ale bolo by to pre ľudí, ktorí si kontrolujú pásku zbytočne mätúce. Myslím si, že veľké percento zamestnancov by si na páske odpočítali od hrubej mzdy aj túto čiastku a potom by sa divili, že im nesedí čistá mzda. Jedná sa totiž o odvod zamestnávateľa za zamestnanca. A po druhé žiaden zákon neprikazuje, aby na páske bola vyčíslená táto suma.