medvedik21
01.09.08,14:06
Ahojte, mám malý problém s prasknutou žilkou na tvári, na nose. Je to dosť viditeľný fliačik o veľkosti cca 5mm. Vie mi niekto poradiť niečo čo je doma? Nemám financie na odstránenie laserom, tak keby niekto poznal nejaký domáci liečik, bola by som veľmi rada. Počula som že vraj pomáha prikladanie zeleného čaju na postihnuté miesto, no nemám s tým skúsenosť. Čo by mi mohlo pomôcť?
BXLmiami
01.09.08,14:25
Odstránenie elektrickou ihlou je lacnejsie o dost.Nezmizne to iným sposobom.
machlastka
01.09.08,14:54
Ahoj ja som mala presne taky isty problem a na moju ziadost u mojej koznej lekarky som podstupila operaciu laserom.Vsetky zilky co som mala cervene mi odstranili ,ale po nejakych 3 rokoch sa to znovu objavilo[lekari mi to vraveli].Takze nie je to navzdy a treba to stale opakovat ale aspon ma to zbavilo na 3 roky tresu a hanby..Operacia vobec nebolela a netrvala ani dlho ,takze drzim palce .A myslim ze na toto ziaden domaci liek ti nepomoze..
kalkulka
02.09.08,05:00
Ahoj ja som mala presne taky isty problem a na moju ziadost u mojej koznej lekarky som podstupila operaciu laserom.Vsetky zilky co som mala cervene mi odstranili ,ale po nejakych 3 rokoch sa to znovu objavilo[lekari mi to vraveli].Takze nie je to navzdy a treba to stale opakovat ale aspon ma to zbavilo na 3 roky tresu a hanby..Operacia vobec nebolela a netrvala ani dlho ,takze drzim palce .A myslim ze na toto ziaden domaci liek ti nepomoze..,
A čo stojí taká operácia?
machlastka
03.09.08,17:04
No mna nestala vtedy nic ale bolo to 3 roky naspat ,teraz nevie predsa sa to nase lekarstvo meni ???Musis sa opytat u koznej lekarky alebo skus cez meil na strankach ktore sa tym zaoberaju..NAPR.www.chirmed.sk
dusansl
16.09.08,06:36
Pekný deň,
mám pre Vás zlú správu. Objavenie sa akýchkoľvek žiliek na povrchu tváre signalizuje Vážny zdravotný problém a tým je blížiaca sa hypertenzia.
Ak sa s týmto stavom dlhodobo nič nerobí, končí fatálne, teda :
a, infarktom
b, porážkou
Smutné na veci je , že si postihnutý ani len nemôže vybrať. Preto by som doporučoval, nemrhať čas a energiu na kozmetické nepodstatnosti. Doporučujem riešiť príčinu, teda hromadenie a usazdovanie sa choresterolu.
Mnoho zdarvia, dušansl.
Gibson Girl
16.09.08,08:11
Zdravim,

ja mam popraskane zilky na nohach a chirurg mi povedal, ze mi s tym nikto nic nespravi a ze sa jedna o vylucne esteticky problem. Hm, tak potom si vyberte.
BXLmiami
16.09.08,09:26
Dá sa to riešiť sklerotherapiou,ale je to z pohľadu zdrav.poistovní estetický problém.
saimily
24.09.08,15:43
ahojte.chcela by som vas upozornit ze tie popraskane CERVENE zilky na tvari mozu byt aj kuperoza.tie sa daju odstranit metodou skin line co je vpichovanie ihly do kazdej zilky kde miesto ako 5koruna vynde cca 1000sk podla toho v akom meste.je to ale dost bolestive a zostavaju po tom jazvicky.takze nedoporucujem.a ktej kuperoze.da sa krasne prekryt zelenou kamuflazou ta stahuje cervenu farbu a na to ked si date make up nic nie je vidno ale zalezi hlavne od toho v akom to mate stave.je to jednoduhsie a hlavne lacnejsie ako akekolvek odstranovanie.a este jedna vec uvedomte si ze koza je nas najvacsi organ a vsetko co sa na nej odzrkadluje ma pociatok vo vnutri tela.
cloe
24.09.08,16:11
ahojte.chcela by som vas upozornit ze tie popraskane CERVENE zilky na tvari mozu byt aj kuperoza.tie sa daju odstranit metodou skin line co je vpichovanie ihly do kazdej zilky kde miesto ako 5koruna vynde cca 1000sk podla toho v akom meste.je to ale dost bolestive a zostavaju po tom jazvicky.takze nedoporucujem.a ktej kuperoze.da sa krasne prekryt zelenou kamuflazou ta stahuje cervenu farbu a na to ked si date make up nic nie je vidno ale zalezi hlavne od toho v akom to mate stave.je to jednoduhsie a hlavne lacnejsie ako akekolvek odstranovanie.a este jedna vec uvedomte si ze koza je nas najvacsi organ a vsetko co sa na nej odzrkadluje ma pociatok vo vnutri tela.

Tiež si myslím, že zelený korektor a kvalitný makeup to v pohode porieši:)
saimily
25.09.08,04:36
urcite ano som vizazistka a mam to niekolko krat overene dokonca dostat zelenu kamuflaz ktora zaroven kuperozu lieci a stahuje
BXLmiami
25.09.08,10:25
Popraskané žilky na tvári sa volaju kuperoza.Skin line je vlastne el.ihla.A zelená korektor má Eucerin-525,-Sk a Avene-Diroseal-566,0 Sk,Dostať v lekárni.
Blazenka1
14.06.10,15:07
ja som mala take iste cievky na nohach,lekarka mi predpisala lieky na posilnenie cievnej steny, zabralo to,nazov liekov neviem bolo to pred 5 rokmi asi, dnes som si vsimla ze sa mi znovu spravili,chystam sa k lekerovi potom sa ozvem
Bionda
14.06.10,15:48
rozšírené cievne kapiláry = teleangiektázia .
najčastejší ich výskyt je na tvári. odstraňovanie- elektrokoagulačnou ihlou.
Teleangiektázia môže vzniknúť aj pri opakovanom použití parafínu na tvár, preto aj v kozmetike, by sa malo obmieňať napr. so zábalom, rovnako nevhodné sú horúca voda, opaľovanie .....
Ja by som odporučila starý "babský" recept. pleť natieraž čerstvou šťavou z boráka lekárskeho . Vplyvom sťahujúceho účinku šťavy sa vlásočnice zúžia, koža na tvári sa odkrví a zbelie.
Staré knihy popisujú aj blielenie efelid ( pieh) aj šťavou citronovo- jahodovou alebo toaletným octom z chrenu :D
zdenka131
14.06.10,16:30
Pri popraskaných žilkách na tvári je vhodné užívať Ascorutin tbl./dostať ho aj bez lekárskeho predpisu/ , resp. jesť potravu s obsahom pohánky, ktorá obsahuje rutín.
Tilia20
09.11.11,10:02
Ahoj Blazenka1, mohla by si napísať názov toho lieku na posilnenie cievnej steny? Ďakujem
DanielaSL
13.11.11,07:30
Na kuperózu mi bola doporučené kozmetika Alisa Beauté ..... rada Derma Sensitive, ktorá je presne na ošetrenie pleti s popraskanými žilkami. Ale vraj aj AA kozmetika má takúto sadu na tento problém.
katuska231
05.02.13,18:06
Ahojte, ja som absolvovala ošetrenie pomocou prístroja IPL - intenzívne pulzné svetlo v kozmetickom štúdiu Lumi v Nitre. Mala som rozšírené metličkové cievky na tvári v okolí nosa aj na nohách a zákrok mi pomohol. Ošetrenie bolo bezbolestné a výsledok viditeľný- zatiaľ sa mi cievky nevrátili. Odporúčam :)
Vincooo
13.04.14,05:23
Dobry deň. Mohol by som sa opytať ak by ste mi mohli poradiť nejaky konkretny ? :) za odpoved vopred Dakujem .