matesso
01.09.08,15:36
Dobry den

Chcel by som sa informovať ako postupovať v prípade rušenia s. r. o.
Odkial co a ako odhlasit a kolko za to zaplatit.
Ak uz mate urcite skusenosti s rusenim tak prosim dajte vediet.

Dakkujem

Martin.
ivo051
03.09.08,13:16
Nie je to take jednoduche. S.r.o. sa rusi dvoma sposobmi:
1. Vyhlasenim bankrotu
2. Konkurzom

V oboch pripadoch je napomocny pravnik, cez ktoreho je mozne podat jednotlive ziadosti korektne.

Presny postup neovladam, ale na zrusenie treba mat vsetky veci vysporiadane so statnymi organizaciami, je potrebne dat na danove hlbkovu kontrolu, atd. atd. V konkurznej podstate bude prideleny sudom spravca, ktory bude mat na starosti majetok firmy, vyrovnanie dlznosti, likviditu firmy.
Zoltán Kovács
03.09.08,13:19
Dá sa aj bez konkurzu, pomocou likvidátora.
Mar.Tinaa
08.09.08,12:14
Dobry den,

Neviete mi poradit ake maju byt kroky ak sa zalozila nova firma s.r.o. a dajme tomu rok, alebo tristvrte roka bude necinna? Je to v poriadku? A ako je to potom s danami, danove priznanie odviest musim, aj ked bude nulovy zisk?

Dakujem za radu...
Zoltán Kovács
08.09.08,12:26
Dobry den,

Neviete mi poradit ake maju byt kroky ak sa zalozila nova firma s.r.o. a dajme tomu rok, alebo tristvrte roka bude necinna? Je to v poriadku? A ako je to potom s danami, danove priznanie odviest musim, aj ked bude nulovy zisk?

Dakujem za radu...

DP podať musí, aj keď nebude vykazovať žiadnu činnosť. Ale náklady predsa pri zakladaní vznikali, takže minimálne to by sa malo objaviť v účtovaní, a samozrejme ZI a jeho splatenie.
Mar.Tinaa
08.09.08,12:38
Dakujem, a nevadi teda, ked bude firma rok necinna. Nemusim nic podavat, alebo vypisovat....Akurat to DP....
Zoltán Kovács
08.09.08,12:38
Dakujem, a nevadi teda, ked bude firma rok necinna. Nemusim nic podavat, alebo vypisovat....Akurat to DP....

Nevadí, len podať DP. Resp. novovzniknutú sro treba registrovať na DÚ do 15 dni od zápisu do OR.
Mar.Tinaa
08.09.08,12:40
Super, dakujem moc za informacie.....
riccado
08.09.08,12:53
Nevadí, len podať DP. Resp. novovzniknutú sro treba registrovať na DÚ do 15 dni od zápisu do OR.

mala oprava: do 30 dni
Bronny
26.09.08,07:57
Poradite mi ako postupovat v pripade ked sme sa rozhodli zrusit s.r.o. v priebehu par mesiacov a nasa zamestnankyna priniesla tehotensky preukaz? Teraz mame skrz nu firmu ponechat dalsich x rokov jej materskej dovolenky? Co s nou v pripade zrusenia s.r.o.?
matesso
25.01.09,14:59
Ahojte.

Co som zistil je ze by bolo treba napisat na DU a odovzdat niektore potvrdenia o tom ze nemata ziadne dlhy, napr. soc. poistovna, zdravotna poistovna atd..
Chcel by som sa len informovat ci nemate nahodou text takejto ziadosti ?
pripadne ci na to neexistuje urcity formular ( toto je troxa odvazne :) ).

Ak ste s timto uz mali skusenosti napiste...

Dik.

Mato.
matesso
25.01.09,15:24
Ahojte.

Co som zistil je ze by bolo treba napisat na DU a odovzdat niektore potvrdenia o tom ze nemata ziadne dlhy, napr. soc. poistovna, zdravotna poistovna atd..
Chcel by som sa len informovat ci nemate nahodou text takejto ziadosti ?
pripadne ci na to neexistuje urcity formular ( toto je troxa odvazne :) ).

Ak ste s timto uz mali skusenosti napiste...

Dik.

Mato.
Rozalka
25.01.09,15:40
:)
Tlačivo pochádza z nejakej ZP, už ani neviem ktorej.
Teraz vidím, že je nejaké "pomitchané", ale snáď si ho vieš upraviť.
wegamizi
27.01.09,17:53
Ja som sa s.r.o-cky " zbavila " tak, ze som ju predala. Novy konatel ziskal firmu s niekolkorocnou historiou, aj lacnejsie, ja som sa vyhla vybavovackam. Pomohla mi v tom firma, ktora mi robi papiere, skus sa popytat uctovnikov,alebo danovych poradcov, oni maju info o pripadnych zaujemcoch.