maadness
01.09.08,17:34
Potrebujeme súrne poradiť. S manželom sme kúpili byt na hypotéku cez realitku. Pani sa mala vysťahovať do 15.8. 2008, lenže banka poslala peniaze neskôr, lebo 1.8. 2008 sa menili podmienky v banke, tak ich mala pani na účte 14.8.2008. Už prešla dlhšia doba a pani je stále v byte, my sa potrebujeme už nasťahovať a nevieme či ju môžme vyhodiť alebo skôr donútiť ju vysťahovať, keďže byt je náš, vlastne banky. Ona tiež kúpila byt, peniaze im dala 19.8.2008, ona tvrdí, že stále nemá kľúče. Čo sa dá v tomto prípade robiť??? Ďakujeme. :mee:
Zoltán Kovács
01.09.08,15:39
Potrebujeme súrne poradiť. S manželom sme kúpili byt na hypotéku cez realitku. Pani sa mala vysťahovať do 15.8. 2008, lenže banka poslala peniaze neskôr, lebo 1.8. 2008 sa menili podmienky v banke, tak ich mala pani na účte 14.8.2008. Už prešla dlhšia doba a pani je stále v byte, my sa potrebujeme už nasťahovať a nevieme či ju môžme vyhodiť alebo skôr donútiť ju vysťahovať, keďže byt je náš, vlastne banky. Ona tiež kúpila byt, peniaze im dala 19.8.2008, ona tvrdí, že stále nemá kľúče. Čo sa dá v tomto prípade robiť??? Ďakujeme. :mee:

Byt nepatrí banke ale vám. Banka má iba záložné právo. Ak už ste právoplatným majiteľom bytu (máte LV), tak podľa mňa môžte ju vystahovať.
Braňo
01.09.08,15:40
Pri predaji bytu nie je podstatné, kedy nastal prevod peňazí resp. zaplatenie kúpnej ceny podľa kúpnej zmluvy. Podstatný je dátum zavkladovania do katastra nehnuteľnosti a podmienky na ktorých ste sa dohodli. V prípade, že máte LV na Vaše meno so záložným právom banky je možné, že neoprávnene používa Váš majetok, za čo ju môžete žalovať. Problém, že nemá kde bývať a nemá kľúče je pre Vás irelevantné.
maadness
01.09.08,15:45
ale ako? asi cez súd, však? chceme ju trošku naplašiť, aby začala už konečne voľačo robiť... a potrebovali by sme trošku viac info.. moji rodičia mali podobný problém pred 5 rokmi a právnik im povedal. že pokiaľ im nenájdu bývanie, tak ich nemôzu vysťahovať..
Zoltán Kovács
01.09.08,15:49
ale ako? asi cez súd, však? chceme ju trošku naplašiť, aby začala už konečne voľačo robiť... a potrebovali by sme trošku viac info.. moji rodičia mali podobný problém pred 5 rokmi a právnik im povedal. že pokiaľ im nenájdu bývanie, tak ich nemôzu vysťahovať..

V tomto konkrétnom prípade nie je povinnosť zabezpečiť náhradné bývanie.
Braňo
01.09.08,15:53
nepoznám podrobnosti dohody a kúpnej zmluvy, ale mám pocit, že moment predaja bytu už nastal.
Halli
01.09.08,16:04
Cez súdy sa u nás naťahovať je sebaklam a tak ak ste si istí, že máte na byt LV a s pani to nejde podobrotky, skúste nepopulárne opatrenie, požiadať elektrárne ako vlastníci o odpojenie elektriny :rolleyes:
Barbara
01.09.08,16:53
Potrebujeme súrne poradiť. S manželom sme kúpili byt na hypotéku cez realitku. Pani sa mala vysťahovať do 15.8. 2008, lenže banka poslala peniaze neskôr, lebo 1.8. 2008 sa menili podmienky v banke, tak ich mala pani na účte 14.8.2008. Už prešla dlhšia doba a pani je stále v byte, my sa potrebujeme už nasťahovať a nevieme či ju môžme vyhodiť alebo skôr donútiť ju vysťahovať, keďže byt je náš, vlastne banky. Ona tiež kúpila byt, peniaze im dala 19.8.2008, ona tvrdí, že stále nemá kľúče. Čo sa dá v tomto prípade robiť??? Ďakujeme. :mee:


keď máte list vlastníctva už na Vaše meno, tak ten byt je už Váš a za asistencie policie ju môžete kľudným svedomím vysťahovať. alebo aj realitku požiadať, aby realitka pani upozornila nato, že sa má vysťahovať, lebo v konečnom dôsledku realitka jednala s tou pani a Vy ste realitke zaplatili v cene bytu províziu zato, že všetko bude v poriadku, tak si myslím, že je ich psou povinnosťou, aby s tou pani porozprávali, ovšem keď sa jedná o serioznú realitku. Mám taký pocit, že Vy vôbec nemáte s tou pani čo jednať, lebo Vy ste ten byt kúpili cez realitku. Mimochodom tá realitka sa mala aj zaujímať o tom, či kúpa prebehla v poriadku.
viem to, lebo som aj ja kupovala byt cez realitku.

p.s. a čo pani Vám hovorí, to Vás nemá čo zaujímať, to je všetko jej problém, peniaze od Vás má, tak ostatné má doriešiť ona sama. Ten byt má Vám uvoľniť a basta.
lubica_02
01.09.08,17:03
Myslím, že ak realitka by Vám mala pomôcť.
Korund
01.09.08,17:45
Nuž asi prekérna situácia - ja ich riešim v zmluvách. Okolie zo mna šalie, ale výsledky sú OK. Na všetky plnenia treba dať do zmlúv parádne pokuty - napr. pri dodávke PC pre firmu som za cenu 1,5 mil. dal na nesplnenie akjkoľvek podmienky pokutu 1,5 mil. (pokuta bola stanovená taktiež pre moje neplnenia) - "to len akože, veď vy splníte všetko čo sme sa dohodli, takže nič sa nebude realizovať" - a ak partner takéto podmienky nepodpíše, tak som už vopred zistil, že je podvodník; vtedy s ním končím a teda je to vhodne včasná ochrana mojich investícií. V zmluvách s tou paňou resp. realitkou či s bankou ste mali na to pamätať - zmluvy sa totiž uzatvárajú práve pre "nepohodu" a na to ste asi nepamätali. Toť môj pocit ... alebo aj podľa vás som povedzme čudák ? Učím sa len na chybách druhých.
Chobot
02.09.08,07:27
ale ako? asi cez súd, však? chceme ju trošku naplašiť, aby začala už konečne voľačo robiť... a potrebovali by sme trošku viac info.. moji rodičia mali podobný problém pred 5 rokmi a právnik im povedal. že pokiaľ im nenájdu bývanie, tak ich nemôzu vysťahovať..

Zisti si, či je ešte prihlásená na trvalý pobyt v tom byte. Ak áno, tak je to zrušte a potom ju môžete vysťahovať.

SLavica už načala - odpojiť od elektriny, následne ak máte kľúče a prístup do bytu, tak vysaďte okná a zoberte ich preč. AK ani to nepomôže, tak budete musieť použiť násilnejšie vysťahovanie.
jaja99
02.09.08,07:44
Postupovala by som asi takto:
1/ prečítaj zmluvu o sprostredkovaní s realitkou
2/ prečítaj kúpnu zmluvu - my sme tiež kupovali cez realitku, mali sme dohodnutý termín vysťahovania, spisovali sme o tom protokol, v ktorom boli odpočty energií, prevzatie kľúčov a dokonca nám bývalí vlastníci platili za jeden mesiac nájomné - čo aj bolo vopred dohodnuté
3/ choď do realitky, aj keď to v zmluve nie je, že zabezpečia prevzatie nehnuteľnosti, nech sa snažia to vyriešiť oni
4/ ak nepochodíš vyžiadaj z katastra LV použiteľné na právne účely a napíš bývalej majiteľke list s doručenkou, že ju vyzývaš na uvoľnenie nehnuteľnosti
5/ volaj políciu a žiadaj vypratanie
Petra Nová
02.09.08,10:04
Potrebujeme súrne poradiť. S manželom sme kúpili byt na hypotéku cez realitku. Pani sa mala vysťahovať do 15.8. 2008, lenže banka poslala peniaze neskôr, lebo 1.8. 2008 sa menili podmienky v banke, tak ich mala pani na účte 14.8.2008. Už prešla dlhšia doba a pani je stále v byte, my sa potrebujeme už nasťahovať a nevieme či ju môžme vyhodiť alebo skôr donútiť ju vysťahovať, keďže byt je náš, vlastne banky. Ona tiež kúpila byt, peniaze im dala 19.8.2008, ona tvrdí, že stále nemá kľúče. Čo sa dá v tomto prípade robiť??? Ďakujeme. :mee:
Kým by som čokoľvek urobila, pozorne by som si prečítala kúpnu zmluvu, či predávajúca nemá právo odstúpiť od zmluvy, a to napriek tomu, že jej bola zaplatená kúpna cena. A tiež by som si rozmyslela, či by som realizovala postupy, ktoré sú zrejme mimo zákon.
misoft
02.09.08,17:50
Ak je LV, upozorniť dotyčnú, aby sa OKAMŽITE vysťahovala. Ak neakceptuje, zavolať políciu, pretože už potom neoprávnene obýva cudzí byt (neplatí za nájom). Zrušiť trvalý pobyt a vysťahovať, hoci aj násilím. Chránim si predsa SVOJ majetok.
annamari
02.09.08,18:31
:DVelmi sa mi paci prispevok,kde sa zmluva isti pokutou...je to velmi podobne mojej zmluve o prenajme nehnutelnosti,kde mam klauzolu,ze ak ak najomnik neopusti dany objekt v termine,ked mu konci prenajom,ja mam pravo ho delozovat akymkolvek sposobom.../teda,ked ho budem tahat za vlasy,ci namierim na neho hrackarsku pistol,vsetko bude v sulade so zmluvou/...Ale ten pripad raz naozaj nastal a ja som mu vylozila vsetky veci pred dvere a vymenila zamok...
Petra Nová
02.09.08,18:50
Podľa mňa je jediným legálnym postupom - podať žalobu o vypratanie bytu. Preto žiadna svojpomoc, žiadne násilné vysťahovanie, bez súdneho rozhodnutia. Netlieskam konaniu predávajúcej, ale skutočne sa treba zamyslieť nad tým, aká to kúpna zmluva bola uzavretá v tomto prípade. Preto vždy, keď sa na Porade objaví príspevok s požiadavkou o poskytnutie vzoru kúpnej zmluvy, vidím v tom zárodok budúcej témy, aj napr. s podobným názvom, ako je táto.
Halli
02.09.08,18:55
Ja by som konečne privítala, keby sa ozvala aj zadavateľka témy, kedže nás tak súrne prosila o pomoc a my nevieme vôbec podstatu jej prosby, ani podrobnosti a zbytočne sa tu domnievame a radime bez dôležitých okolností, ktoré nepoznáme. :rolleyes:

... a Maadness už to asi tak nesúri...:confused: