petranka
01.09.08,18:11
Prijemny podvecer,

viem, ze podobna dilema sa tu uz riesila, pozrela som si historiu. Rovnako ako ta pani vlastnim 90 m2 nebytovych priestorov v komunikacnom uzle. Je to novostavba, tych nebytovych priestorov je tam viacej. Mam potencionalneho najomnika, ktory v nich chce prevadzkovat maso - udeniny. Ma uz podnikatelsku historiu a na Slovensku cca 5 prevadzok.
V praxi som uz niekolkokrat riesila interier v malometraznych bytoch s dorazom na funkcnost a pritom vzdusnost. Viem, ze to je uplne to najtazsie splnit to v garsonke, ktora ma 22 m2, ale sucasne viem, ze je to riesitelne.
Dilema je - prenajat priestory masoprevadzke alebo zalatat medzeru na trhu a vytvorit tam interierove studio, v ktorom by bola prakticka ukazka vyriesenia 22 m2 v praxi. Samozrejme, ze portfolio ponuky by zahrnalo aj ine sluzby, ale tie malometrazne by boli gro. Uvodnou myslienkou presadenia sa na trhu a odlisenia sa od konkurencie

Dakujem za nazory
Chobot
02.09.08,07:20
Prijemny podvecer,

viem, ze podobna dilema sa tu uz riesila, pozrela som si historiu. Rovnako ako ta pani vlastnim 90 m2 nebytovych priestorov v komunikacnom uzle. Je to novostavba, tych nebytovych priestorov je tam viacej. Mam potencionalneho najomnika, ktory v nich chce prevadzkovat maso - udeniny. Ma uz podnikatelsku historiu a na Slovensku cca 5 prevadzok.
V praxi som uz niekolkokrat riesila interier v malometraznych bytoch s dorazom na funkcnost a pritom vzdusnost. Viem, ze to je uplne to najtazsie splnit to v garsonke, ktora ma 22 m2, ale sucasne viem, ze je to riesitelne.
Dilema je - prenajat priestory masoprevadzke alebo zalatat medzeru na trhu a vytvorit tam interierove studio, v ktorom by bola prakticka ukazka vyriesenia 22 m2 v praxi. Samozrejme, ze portfolio ponuky by zahrnalo aj ine sluzby, ale tie malometrazne by boli gro. Uvodnou myslienkou presadenia sa na trhu a odlisenia sa od konkurencie

Dakujem za nazory

Akosi som nepochopil otázku. Pýtaš sa, či máš prenajať priestory mäsiarovi alebo si ich ponechať a urobiť tam interiérové štúdio? Tak to je len na tvojom rozhodnutí, v tom ti ťažko poradíme. Jedni by urobili to štúdio, tí pohodlnejší by priestor prenajali.
Filip Glasa
02.09.08,07:34
musíš zarobiť toľko čo by si dostala ako nájomné + za zasvoj investovaný kapitál do štúdia + za svoju prácu.
Ak ti mäsiar ponúka povedzme 20 000/mesačne, tak ty by si mala zarobiť toľkoto:

1. 20 000
2. min. 10% ročne z investície do zariadenia štúdia
3. min. 25 000/mesačne ako tvoj plat
4. na samotnú prevádzku (telefóny, energie, kancelárske potreby, benzín, ..).

Čiže spolu príjem cca 60 000 /mesačne pre tento vymyslený príklad.
petranka
02.09.08,07:58
ano chobot, otazku si pochopil spravne. ist do rizika, ci ist na istotu. uz raz sa mi ist do rizika vyplatilo, nechcem vsak provokovat osud. ja v tom studiu urcite sediet nebudem. ale pracovna sila s odvodmi ma vyjde asi tak ako odhadol falap. viacej ako strach z neuspechu ma brzdi to, ze som sa s podobnym studiom este v praxi nestretla ani doma ani v zahranici. neviem ci ludia uz vobec dospeli k uvedomeniu si hodnoty svojho casu a nie je to skor oblast kde ludom postacia investicie do casopisov o byvani a pod.

na 79% som rozhodnuta to dat masiarovi. tie zvysne percenta je moja intuicia ponuknut niecoho co chyba
jaja99
02.09.08,08:19
Neviem odkiaľ si, ak by bol v budúcnosti problém nájsť nájomcu, asi by som uprednostila mäsiara.
Záleží aj od toho, čomu sa venuješ teraz a či to bude v budúcnosti Tvoja hlavná činnosť.
Nešla by som do toho, ak by mi tam od začiatku mal sedieť len zamestnanec, o ktorom nič neviem.
Plánuješ tam mať ukážkovo zariadené priestory? To budú určite na začiatok veľké investície.
Dá sa niečo také spraviť aj 3D projekciou?
petranka
02.09.08,09:01
pohybujem sa v oblasti, ktora uzko suvisi aj so zariadovanim interierov, teda bytov, domov a pod. moja specializacia by bola fakt tie malometrazne. tie su uplne najtazsie. mam spolupracu (vraj) s jednym z najlepsich architektov na slovensku. to studio by som planovala spravit formou soku. t.j. nic take sladke na oko, ale nieco co donuti ludi sa pristavit. predispozicie nato su.
v texte som uz spominala, ze by som dokonca z toho priestoru vyclenila 22m2 ako prakticku ukazku toho, co sa da na tak malom priestore dosiahnut

zamestnanec - byt musi, ja nemam nato cas, aby som tam mohla byt ja. kedze sa jedna o pomerne uzko specifikovanu oblast, nebojim sa uniku informacii ani vytvarania si konkurencie

3d projekcia by v dnesnej dobe mala byt uz samozrejmou sucastou

problem s preobsadenim priestorov by vzhladom na polohu a lokalitu nemal byt. ja som vsak bezec na dlhe trate, ak by som uz isla do toho, prepojila by som to aj z prepracovanou netpropagaciou, spolupracou s developermi atd...
do buducna by sa dokonca dalo uvazovat cestou zdokumentovania vsetkych rieseni a po istom case knizne vydanie toho najlepsieho z najlepsich
BXLmiami
08.09.08,10:03
Jedine ak si blízko pri Blave a máš známych z Markízy,ktorí z toho spravia ,,cool" vec,bez ktorej sa neobíde žiadna celebrita.:)
Aendy
09.09.08,07:48
No zalezi na tom ako by si chcela to interierove studio zriadit, ale pokial posobis v BA alebo nejakom velkom meste mas rovnaku sancu uspiet alebo neuspiet - velke mesto = velka konkurencia , pretoze aj v obchode s nabytkom ti uz pomaly naprojektuju co a ako, sice na ...... (vacsinou) ale zadarmo (tiez vacsinou) ale VELKE MESTO = VELKE PRIJMY, ale ozaj neviem,
a pokial chces mat studio kde nebudes pracovat a budes tam mat cloveka, ktoreho potom ides prijat, a ani nepoznas tak neviem, ale studio interierove moze byt aj niekde inde aj na 2-3 poschodi nemusi byt na cool mieste ako masiar, to by sme asi nesli do kancelarii, ze ano. Osobne si myslim je zbytocne rozbiehat nieco comu sa clovek nechce venovat, aspon na zaciatku a prijat si na to cloveka . ak ale mam niekoho kto to vie a len nema kapital a da sa na neho spolahnut mozno by som do toho siel
petranka
09.09.08,13:23
Jedine ak si blízko pri Blave a máš známych z Markízy,ktorí z toho spravia ,,cool" vec,bez ktorej sa neobíde žiadna celebrita.:)

nesuhlasim s tebou BXLmiami. kultura byvania je dolezita pre nas vsetkych, nie len pre par vyvolenych. moja myslienka je im ju spristupnit za prijtelne ceny

Aendy, sluzba gratis pri projekcii v nabytkovych obchodoch je znama aj mne, je vsak obmedzena projekciou na kuchynu a na kupelnu,pokial sa situacia na trhu nezmenila. moja nadhodnota - komplexnost a to co opat zdoraznujem - malometrazne byty . ta myslienka urobit to v komunikacnom uzle vyplyva z chute urobit to formou soku a oslovit aj nahodnych okoloiducich, co by sa mi na x-tom poschodi, resp. v priestoroch bez vykladu nepodarilo

forma prevadzky by bola : ja a architekt spolumajitelia - s.r.o. , zamestnanec s.r.o.-cky ten clovek co by tam sedel. uloha architekta ako spolocnika: tvorit. uloha mna ako spolocnika: marketing. spolupracujem na developerskom projekte kde bude 70 bytovych jednotiek, v dalsom 55. to ma vypovednu hodnotu len z hladiska dalsej skupiny potencionalnych klientov.

toto je sebarealizacia, vyplnenie medzery na trhu, ale masiar su ciste prachy,bez namahy
BXLmiami
10.09.08,13:02
Súhlasím,kultura bývania je dôležitá pre nás všetkých,ale trochu poznám slovákov a neverím,že by ten podnik mohol prosperovať.Je to absolutne skvelý nápad a prevedenie do USA,ale nie u nás.Lenže je to len môj názor.Nech sa Ti darí.:)