ZuzanaP
01.09.08,19:08
Poprosím o radu: stala sa nám dopravná nehoda, ktorú spôsobil vodič Wolkswagenu, ktoré nemalo EČV. Mal prevoznú značku, ale v kufri auta:(. Viete mi poradiť zákon, paragraf, ktorý by stál na našej strane, čo sa týka toho, že auto bez EČV nemá čo robiť na ceste?
Dáša_
01.09.08,17:38
Poprosím o radu: stala sa nám dopravná nehoda, ktorú spôsobil vodič Wolkswagenu, ktoré nemalo EČV. Mal prevoznú značku, ale v kufri auta:(. Viete mi poradiť zákon, paragraf, ktorý by stál na našej strane, čo sa týka toho, že auto bez EČV nemá čo robiť na ceste?

Prečo potrebujete dokazovať, že auto bez EČV nemá čo robiť na ceste?
Nepoznáte majiteľa?
Lebo ak je "vinné", tak by to malo byť už jedno, či malo alebo nemalo byť na ceste.
pavol54
01.09.08,19:01
Osobne nevidím dôvod, prečo by auto bez prideleného EČV nemalo vojsť na komunikáciu nejakým spôsobom sa musí dostať ne políciu ku kontrole, alebo od predajcu domov, skôr sa natíska otázka aký porušil predpis tým že prevoznú značku nemal umiestnenú na vozidle Ak sa priznal že nehodu spôsobil nie je čo riešiť Auto by mal mať poistené predajca
misomiso
01.09.08,19:26
Troska mi z toho vyplyva, ze auto bez ECV nesposobilo nehodu, iba chcete vyuzit, ze ECV nemalo.

Myslim ze mate smolu. Aj keby to bol naozaj priestupok, tak to nijako nesuvisi s nehodou a policajti to budu riesit uplne nezavisle na nehode.
ZuzanaP
02.09.08,03:51
Troska mi z toho vyplyva, ze auto bez ECV nesposobilo nehodu, iba chcete vyuzit, ze ECV nemalo.

Myslim ze mate smolu. Aj keby to bol naozaj priestupok, tak to nijako nesuvisi s nehodou a policajti to budu riesit uplne nezavisle na nehode.


Práveže spôsobilo a dokonca aj ušiel z miesta nehody a vrátil sa až po cca 10 min a kričal na nás, že ako sme to išli. Dokonca sa chcel dohodnúť, čo o niečom svedčí. Ale už som si to zistila aj na iných miestach. Ďakujem..

Našla som aj toto a nehoda sa stala v nedeľu, takže na DI ísť nemohol:
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=547