janica.sk
01.09.08,19:40
Prosim poradit,lebo uz fakt neviem.Manzel je v Nemecku a hladam co najlacnejsi sposob komunikacie.Cez mobil to stoji privela,pevnu linku nema a ani nemoze mat,lebo byva v penzione.Penzion nema internet,na wifi sa neda pripojit.Nie je tam v okoli vobec nic,ani tel.budka.Chcela som kupit internet u mobilneho operatora,aby mi mohol z notebooku napr.cez skype telefonovat.V obchode som sa dozvedela,ze je takyto sposob telefonovania v Nemecku zakazany a az mi na to pridu,tak so mnou zrusia zmluvu.Dakujem.
arizona
01.09.08,17:49
Najlacnejšie je telefonovanie z tvojho mobilu na jeho nemeckú kartu.Stojí okolo 10-12 sk/ min.Večer a víkendy sú ešte výhodnejšie.
Druhá varianta: Ak nemá pevnú linku,nech ťa prezvoní z búdky a zavolaj mu naspäť.To stojí okolo 4sk/min.
Mám to odskúšané,mám orange-paušál.
Niektoré paušály majú v predplatených minútach aj hovory na pevnú linku-takže-tá búdka.
Iných operátorov nemám vyskúšaných, snáď som Ti pomohla.:)
arizona
01.09.08,17:54
Ešte sa vrátim k tomu zakázanému Skype v Nemecku.
Poznám ľudí,čo takto komunikujú a žiaden problém...(SK-DE)
Akože kto s Tebou zruší zmluvu? Náš poskytovateľ netu? Ako prídu na to,kde sa daná osoba s noteboobom nachádza,či je v Nemecku,alebo inde?A čo kamionisti,manageri a pod.?
Vysvetli mi to prosím ťa:confused:
janica.sk
01.09.08,18:47
V predajni operatora mi povedali,ze konkretny operator,v mojom pripade Eplus,lebo tam som si chcela kupit internet,ked zisti,ze vyuzivam telefonovanie z notebooku v Nemecku,tak so mnou zrusi zmluvu.Ze maju take pripady,ze mi je skoda zbytocne si robit zmluvu,lebo mi aj tak na to pridu,staci 2-3 krat zavolat.
kergulaan
01.09.08,18:49
1. Kedze byva na penzione, predpokladam ze tam maju na recepcii pevnu linku - zisti cislo a v dohodnuty cas zavolaj z pevnej linky na dane cislo a vypytaj si ho - najjednoduchcsia a najlacnejsia varianta. (dopredu dohoda cez sms ze volas 1710 napr nech caka pobliz recepcie)
Varianta 2 - Telecom karta ECHO - but predplatena alebo k mesacnemu pausalu na pevnu linku (podrobnosti u Tcomu) - on z nemecka neplati nic moze volat z lubovolnej tel budky kedy chce alebo aj z krcmi cez pevnu linku - uctuje sa to tu na slovensku a cez vikendy je to fakt lacne.
janica.sk
01.09.08,18:50
A este som chcela dodat,nas operator,teda slovensky s tym nic nema,ked ja zavolam.Ale kedze moj manzel bude mat internet cez nemeckeho operatora,tak to je problem.A co sa tyka prezvonenia,budka v sirokom dalekom okoli nie je.Keby ano,mam volania za korunu na pevne siete,takze to by nebol problem.
janica.sk
01.09.08,18:53
Este raz,nemaju tam pevnu linku,len mobily a nemaju ani pre hosti internet,nie su ochotni ho pre hosti zapojit a nie je tam budka.Keby mal manzel inu moznost,tak sa prestahuje,ale nema.
kergulaan
01.09.08,18:54
Este k mojej predchadzajucej sprava - cez ECHO kart moze volat aj z penzionu - pani / pan si potom zavola na ustrednu kde mu povedia ze hovor nie je v Nemecku spoplatnovany a vola kedy chce aj z izby - teda ak je to penzion a nie chalupa na lazoch bez teplej vody.
Fero11
02.09.08,03:21
Nuz ked tam neni nikde tel. budka, ked tam neni wifi, ked personal neni ochotni poskytnut pevnu linku a mobilny operator ma so skype nejake problemy (ale pochybujem) tak aka je moznost ??? roaming, alebo nevolat si. Respektive, otazka by mala zniet, nie Ako komunikovat co najlacnejsie zo Slovenska do Nemecka, ale AKO KOMUNIKAVAT ZO SK DO DE
kergulaan
02.09.08,05:10
No teda nechapem kde to zije, to je fakt v Nemecku a je to naozaj penzion, alebo sa ta stodola iba tak nazyva.
Mal som kamosov co emigrovali a bol som za nimi aj v lagri pozriet a tam mali teda lepsie podmienky ako tu opisujes a to bolo v roku 1989/90. Nejako sa mi to nezda????
Braňo
02.09.08,05:18
V Nemecku nie je len jeden operátor, skúsil by som iného operátora.
jaja99
02.09.08,05:52
Ak sa mužovi podarí dostať sa k nejakej pevnej linke, skús tú ECHO kartu (predplatené volania) alebo GLOBAL kartu (volania na faktúru volaného).
arizona
02.09.08,05:55
janica.sk , po prečítaní predošlých príspevkov sa vrátim k môjmu prvému.
Manžel nech si kúpi nem. kartu(nie paušál), stačí ju nabiť raz za 1/4 roka, za pár euro.
Alebo to riešiť sms-kami. Ty za ne platíš na Sk kartu,ako keby bol doma, na DE okolo 10 sk. On z nem. aj SK okolo 12 -15 sk.
Ja som s volaním na DE kartu mala takú skúsenosť: volanie takmer denne-pár minút., cez víkendy som sa "vykecávala" niekoľkokrát denne aj pol hodinu.Učet som mala 1000-3000 sk.
Pri kombinácii cez deň sms, večer a víkendy volanie na DE kartu-pri "rozumnom volaní a nevykecávaní sa o počasí" sa zmestíš do tisícky mesačne. A neskôr možno prídete na niečo iné...
janica.sk
02.09.08,06:36
Cez roaming komunikujemm,len je to drahe,wifi je,ale nie volne dostupna,nie je to stodola,je to pekne zariadeny penzion,ktory mu polovicu plati zamestnavatel.Toto je jediny problem s tym telefonovanim.Teraz som volala aj do viphone a aj tam mi povedali,ze talefonovanie cez net je tech.mozne,ale nie je to dovolene.Tak neviem....A naozaj som nie zvedava na pripomienky typu lazy,kde to zije a nejakych kamosov a lager.To si nechaj na ine forum.Toto je PORADA!!!Ked nevies poradit,tak radsej nepis.
Ajuška
02.09.08,06:44
Cez roaming komunikujemm,len je to drahe...

Neviem akého máš nášho operátora Ty, ale mne sa osvedčil na hovory do zahraničia T-mobile... Stačí ak si manžel kúpi ich dobíjaciu kartu a Ty mu voláš (z T-mob) na jeho číslo, kde namiesto predvolby 00xxxxxx použiješ predvolbu 33xxxxxxx. V tomto pásme je sadzobník blízky našim miestnym hovorom. Mám odskúšané GB, Švajčiarsko...
Chobot
02.09.08,07:03
Este raz,nemaju tam pevnu linku,len mobily a nemaju ani pre hosti internet,nie su ochotni ho pre hosti zapojit a nie je tam budka.Keby mal manzel inu moznost,tak sa prestahuje,ale nema.

Netvrď mi, že v DE nie je v dosahu telefónna búdka!:confused::confused::confused::confused::co nfused:

Možno priamo v hoteli nie je, ale v každej malej dedine majú búdky, len musí prejsť z hotela kúsok pešo. Ja by som použil tú spomínanú GLOBAL (http://t-com.sk/Default.aspx?CatID=2248§ion=home)kartu - ak ty máš doma pevnú linku. Vyjde to 4,60 SKK/min.
Chobot
02.09.08,07:06
Cez roaming komunikujemm,len je to drahe,wifi je,ale nie volne dostupna,nie je to stodola,je to pekne zariadeny penzion,ktory mu polovicu plati zamestnavatel.Toto je jediny problem s tym telefonovanim.Teraz som volala aj do viphone a aj tam mi povedali,ze talefonovanie cez net je tech.mozne,ale nie je to dovolene.Tak neviem....A naozaj som nie zvedava na pripomienky typu lazy,kde to zije a nejakych kamosov a lager.To si nechaj na ine forum.Toto je PORADA!!!Ked nevies poradit,tak radsej nepis.

Kto zakáže komunikáciu cez net??? A kto to odkontroluje? Veď keď si nainštaluješ SKYPE, tak cez mikrofón môžeš kecať s kýmkoľvek vo svete a ak máte webkameru, tak ho ešte aj vidíš. Len to by musel mať priateľ notebook a pripojenie na internet. Kamarátova žena takto komunikuje so sestrou v USA a stojí ich to len ten mesačný paušál na internet.
iriska
02.09.08,07:23
Neviem, čo je podľa vás drahé, ale ja mám manžela vo Francúzsku a obaja máme paušály a on má Roaming. Keď mu volám míňam si voľné minúty (čiže nedoplácam nič) a on prijíma môj hovor za 9.90 sk/min. a teraz dokonca by to malo byť za 7,90/min. A nezdá sa mi to nejaké drahé, keď denne pokecáme tak max. 2 minúty. To je 20,-Sk za deň = za 30 dní 600,-Sk dopláca k paušálu.
Fero11
02.09.08,07:29
Ale tiez sa mi nechce verit, ze by niekde v okoli nebola nejaka nezabezpecena wifi, len treba trosku hladat. Ja som doma skusal wifi a nechytil som nic, vysiel som na dvor a mal som 6 sieti z toho jednu nesifrovanu. Ak je aspon troska znaly PC tak by nemal mat problem a ak takuto siet najde, tak to ma uplne zadara. samozrejme daju sa hacknut aj zabezpecene siete, ale to uz nieje na tuto diskusiu
arizona
02.09.08,08:14
Neviem akého máš nášho operátora Ty, ale mne sa osvedčil na hovory do zahraničia T-mobile... Stačí ak si manžel kúpi ich dobíjaciu kartu a Ty mu voláš (z T-mob) na jeho číslo, kde namiesto predvolby 00xxxxxx použiješ predvolbu 33xxxxxxx. V tomto pásme je sadzobník blízky našim miestnym hovorom. Mám odskúšané GB, Švajčiarsko...
alebo: orange-vodafone
janica.sk
02.09.08,09:48
Manzel ma notebook a pri kupe internetu v Nemecku mi to bolo povedane,ze je to zakazene telefonovat a ze po 2-3 razoch,ked zavolam,tak zrusia so mnou zmluvu.Ja viem,ze kazdy takto telefonuje cez skype alebo podobne,tak to fakt nechapem.
Chobot
02.09.08,10:09
Manzel ma notebook a pri kupe internetu v Nemecku mi to bolo povedane,ze je to zakazene telefonovat a ze po 2-3 razoch,ked zavolam,tak zrusia so mnou zmluvu.Ja viem,ze kazdy takto telefonuje cez skype alebo podobne,tak to fakt nechapem.

Nie je SKYPE telefonovanie ako telefonovanie. Pokiaľ použijete obaja aplikáciu SKYPE a cez túto budete komunikovať - teda len cez hardware počítačya (mikrofón + repráky + webkam), tak nikto nezistí, že telefonuješ cez internet.

Cez SKYPE sa dá telefonovať aj tak, že si predplatíš nejaký kredit a potom voláš z PC napr. na niekoho mobil alebo pevnú linku. Tot už ale nei je bezplatné, je to spoplatňované spoločnosťou SKYPE.

Ale nechápem, prečo by ti za telefonovanie cez internet mal tvoj operátor zrušiť pripojenie. Alebo to povedal nemecký operátor?
Fero11
02.09.08,11:25
Manzel ma notebook a pri kupe internetu v Nemecku mi to bolo povedane,ze je to zakazene telefonovat a ze po 2-3 razoch,ked zavolam,tak zrusia so mnou zmluvu.Ja viem,ze kazdy takto telefonuje cez skype alebo podobne,tak to fakt nechapem.silne pochybujem aby provider internetu, zakazoval komunikaciu cez skype, pripadne cez iny voice komunikator. Providerovy je to uplne jedno, pre neho su vsetko len data (nic viac, nic menej). A keby to fakt chcel zakazat, tak zakaze porty, ktore pouziva skype.
Prosim daj nam link, na toho operatora, co zakazuje skype a niekto kto vie po nemecky, mu to tam strucne vysvetli :---
janica.sk
02.09.08,12:27
To nebol konkretny operator,to bolo v predajni,kde predavaju telefony a net od roznych nemeckych operatorov,ale vraj to plati to pre vsetkych operatorov.Ale skus zavolat viphone,tiez telefonovanie cez net,to je slovenske cislo.Som sa tam opytala,ze ako to je a tiez mi to povedali.Technicky to mozne je,ale nie je to dovolene.+421220250250.
kergulaan
02.09.08,18:36
Cez roaming komunikujemm,len je to drahe,wifi je,ale nie volne dostupna,nie je to stodola,je to pekne zariadeny penzion,ktory mu polovicu plati zamestnavatel.Toto je jediny problem s tym telefonovanim.Teraz som volala aj do viphone a aj tam mi povedali,ze talefonovanie cez net je tech.mozne,ale nie je to dovolene.Tak neviem....A naozaj som nie zvedava na pripomienky typu lazy,kde to zije a nejakych kamosov a lager.To si nechaj na ine forum.Toto je PORADA!!!Ked nevies poradit,tak radsej nepis.

Poriadne si precitaj moje predchadzajuce prispevky a az potom ma niekam posielaj. Radil som ti ako prvy ECHO kartu od T-com. MMCH - karta Global uz neexistuje.
Viac ako pol svojho propduktivneho zivota som stravil na cestach po vseliakych krajinach sveta a viac menej vsade kde som chcel sa mi podarilo zavolat domov cez tuto kartu a bol som vskutku vo vseliakych krajoch a budku som nasiel, alebo penu llinku niekde v obchode alebo na pumpe

To ze byva v peknom penzione, je asi iba tvoj / jeho nazor, pretoze ja posudzujem kvalitu ubytovania aj podla ostatnych sluzieb a nie len podla toho ze mam postel a studenu vodu, alebo ze je penzion pekne natrenty
No ale to je vec nazoru.
janica.sk
02.09.08,20:23
No ja neviem...Ked som napisala,ze tam nie je budka,ani nijaka pevna linka,tak preco mi tu pises o echo karte z pevnej.Keby bola,tak aj ja mam volania za lacno.A neries uz prosim ta jeho byvanie,je to trapne.Ja potrebujem radu ohladom telefonovania pocitac-pocitac,aby to bolo legalne a nezrusil mi mobilny operator zmluvu.
Chobot
03.09.08,06:36
No ja neviem...Ked som napisala,ze tam nie je budka,ani nijaka pevna linka,tak preco mi tu pises o echo karte z pevnej.Keby bola,tak aj ja mam volania za lacno.A neries uz prosim ta jeho byvanie,je to trapne.Ja potrebujem radu ohladom telefonovania pocitac-pocitac,aby to bolo legalne a nezrusil mi mobilny operator zmluvu.

Aha, takže máš internet cez mobilného operátora! Tak potom preto ťa strašili, že ni eje dovolené telefonovať cez internet, lebo sa báli o tržby.

Obstaraj si internet cez iného operátora, ktorému nevadí, že budeš cez internet telefonovať. Vlastne ty nebudeš telefonovať, lebo komunikácia medzi dvomi PC, na ktorých je nainštalované SKYPE nie je telefonovanie, ale internetový chat, kde sa komunikuje nie písaním textu, ale prenosom zvuku či obrazu. Telefonovaním by bolo, keby si z PC prostredníctvom aplikácie SKYPE zavolala niekomu na jeho telefón.

A skutočmi mi chceš tvrdiť, že nikde nablízku nemá k dispozícii verejnú telefónnu búdku????:eek:
Chobot
03.09.08,06:45
Radil som ti ako prvy ECHO kartu od T-com. MMCH - karta Global uz neexistuje.


Myslím, že to je naopak, ECHO karta už neexistuje, teraz je len GLOBAL (http://t-com.sk/Default.aspx?CatID=2248&Section=home).

Názvy postupne zjednotili, teraz sú to buď predplatené Global karty (za 200 alebo 400 SKK), alebo volacie karty Global (tá bola predtým Echo).
janica.sk
03.09.08,06:55
Bolo mi povedane,ze to plati pre vsetkych mobilnych operatorov,poskytujucich internet.Tiez som rozmyslala,preco mi to povedali.Ved ked sa hraju napr.hry cez net,tak tam tiez komunikujes a nie je to zakazane.
luigi72
03.09.08,08:20
Ja by som bol len zvedavy, ako by zistil ten operator, ze niekto pise alebo vola z PC do PC cez Skype alebo MSN messenger...
Ved su to len sifrovane data ako vsetky ostatne.
janica.sk
03.09.08,09:54
Ze vraj to je mozne.Som sa pytala u nas vo firme,ktora prevadzkuje internet,v ktorej ja mam pevnu linku.Pre mna je to sice spanielska dedina,,ked mi to vysvetloval,ale je to mozne.Tak by som teraz len chcela vediet,cez co okrem skype a podobne,komunikuju ludia v Nemecku.
Chobot
03.09.08,11:31
Ze vraj to je mozne.Som sa pytala u nas vo firme,ktora prevadzkuje internet,v ktorej ja mam pevnu linku.Pre mna je to sice spanielska dedina,,ked mi to vysvetloval,ale je to mozne.Tak by som teraz len chcela vediet,cez co okrem skype a podobne,komunikuju ludia v Nemecku.

Podľa mňa, ľudia v Nemecku komunikujú cez rovnaké prostriedky ako na Slovensku.

Existujú aj občianske vysielačky na voľných frekvenciách. Ale neviem, ako ďaleko ste od seba, tie vysielačky určite nemajú dosah 1000 km. Ale môžete si zriadiť občiansku rádiostanicu s dosahom niekoľko tisíc km, pred pár desiatkami rokov to bolo celkom populárne.:D

Komunikujú ešte aj písomnou formou - či už listom cez poštu alebo cez e-maily.

Takže neviem, o čo ti ide. Veď možností sme ti tu vymenovali kopec, tak čo ešte hľadáš? Nič z toho, čo sme ti poradili, ti nevyhovuje (mobil je drahý, pevnú linku či búdku nemá, cez internet sa bojíš volať,...), tak čo vlastne hľadáš? :cool:

Chceš komunikovať s ním výhradne len akusticky? Čo keby ste sa dohodli, že v presne stanovený čas sa stretnete na nejakom chatovacom kanáli, vytvoríte si vlastnú miestnosť a môžete si privátne písať. :rolleyes:
janica.sk
03.09.08,12:27
Hladam komunikaciu cez internet v Nemecku,ktora by bola legalna a pri ktorej by mi nezrusili zmluvu.Ak je tu niekto,kto uz dlhodobejsie cez internet komunikuje z mobilneho operatora v Nemecku,tak prosim napiste,cez ktoreho a ci cez skype alebo nieco ine.
Fero11
03.09.08,14:17
Ja stale neverim, ze operator nedovoli, pouzivat voice komunikator, podla mna je to blbost. To potom moze kludne povedat, ze nesmies chodit na google, vsetky stranky mozes pozerat, ale nesmies pouzivat google, ved je to smiesne Alebo keby ti na benzinke povedali, ze nesmies si nacerpat benzin do bandasky, mozes len, do nadrze. Ja si bemzin (s prepacenim) mozem nacerpat aj do ust.
Fero11
03.09.08,14:20
Ja by som bol len zvedavy, ako by zistil ten operator, ze niekto pise alebo vola z PC do PC cez Skype alebo MSN messenger...
Ved su to len sifrovane data ako vsetky ostatne.Veru da sa to zistit. Dokonca provider musi tieto data archivovat (napr. kvoli internetovej kriminalite)
dodo222
03.09.08,17:50
Pozri telefonovanie cez internet od T-Com-u.
arizona
03.09.08,18:50
Orim
03.09.08,19:20
Ja kecám s celým svetom a používam tieto komunikátory:
Kedysy:
NetMeeting už nie
Odigo už nie
Teraz:
MSN
Skype
PalTalk
Bolo to do USA, Kanada, Mexiko, Argentína, Španielsko, Luxembursko, Holandsko, Syngapúr a Česko. Ešte Anglicko
vyr skalny
03.09.08,19:27
Neviem co riesis, normalne volaj cez skype, ked ti ako vravis zrusia zmluvu tak ti to musia aj zdovodnit na zaklade akeho bodu v zmluve - pochybujem ze taky bod v tej zmluve bude, cely svet komunikuje cez net roky a to ze to niekto zakazuje pocujem prvy krat. Ked sa ti budu vyhrazat zrusenim zmluvy s konkretnym odovodnenim tak ostanete ako tu uz bolo pisane pri chatovani a je to vybavene. Chat je aj tak pohodlnejsi - som v kontakte cely vecer a zadarmo a mozem popri tom odbiehat, riesit deti, veceru a otravnu susedu... A nie "rychlo hovor ako sa mas lebo je to drahe". To moj nazor.
misoft
03.09.08,20:37
V tom plne súhlasím s vyrom. To by si mohla akákoľvek firma alebo spoločnosť dať do zmluvy, že nesmieš prenášať súbory, počúvať on-line hudbu a podobne. Je to len vychcanosť providera. Ak by toto uplatňoval natvrdo, tak na 100% stratí klientov.