Rick
01.09.08,20:19
Zdravím,
pred nedávnom som sa hral na svojom pc, keď zrazu mi začalo vyhadzovať nejaké chybové správy. Vtedy som im nedával nejakú váhu, ale zrejme som mal, lebo ochvíľu sa počítač sám od seba reštartoval a Windows sa už nespustil. Po načítaní nabehla modrá obrazovka s logom Windows XP a ďalej sa nič nedialo ani po hodine. Horšie bolo že, to isté sa stalo aj keď som sa pokúsil spustiť ho v núdzovom režíme. Tak som skúsil cez Konzolu zotavenia "chkdsk /r", ale nepomohlo. Našlo vraj nejaké chyby, aj ich opravilo, ale vlastne to mi vypisuje stále aj keď to spustím zase. Spustil som teda Opravu inštalácie systému Windows XP, ale tu nastal problém:
Počas opravy sa asi v troch štvrtiach inštalácie počítač reštartuje sám od seba a to sa deje stále dokola. Keď sa reštartuje, zopakuje opravu inštalácie odznova a znova sa sám od seba reštartuje na tom istom mieste. Netuším, čo sa stalo, ale nad kompletným preinštalovaním Windowsu budem rozmýšľať až keď budem veľmi zúfalý. Vopred ďakujem za odpoveď.
Fero11
02.09.08,03:23
ja by som na tvojom mieste uz bol zufaly :D
Rick
02.09.08,06:15
Ja zúfalý som, ale nie až tak, že by som sa rozhodol prísť o svoje dokumenty:)
Chobot
02.09.08,06:50
Ja zúfalý som, ale nie až tak, že by som sa rozhodol prísť o svoje dokumenty:)

Ak ten disk nemáš rozdelený do partícií a všetko máš na c: (aj inštaláciu Windowsov aj svoje dokumenty), tak jednou z možností je urobiť to, že ten disk vložiš do iného PC (trebárs ak máš doma iný, alebo u kamaráta) a tam ten disk necháš načítať ako D:. Z neho si odzálohuješ trebárs na DVD tie svoje dokumenty a potom normálne nainštaluješ nanovo Windows.

Už ale budeš skúsenejší a rozdelíš si disk na dve partície - C: a D:. Na C: urobíš inštaláciu Win. a D: ti bude slúžiť ako priestor pre dokumenty. Ak a vyskytne problém, stačí na C: reinštalovať Win. a D: zostane nedotknutý.

Ak už máš disk rozdelený na partície, tak na systémovú preinštaluj Win. tá druhá zostane tak, ako bola predtým.

Môžeš skúsiť aj preinštalovať Win. na súčasný disk a dať pri inštalácii len rýchly formát. Potom po inštalácii spustiť nejaký soft na obnovu stratených súborov a vyhľadať všetky dokumenty, ktoré inštaláciou neboli prepísané. Tu ale určite stratíš nejaké dokumenty. V tom prvom postupe si zachrániš skoro všetky, pokiaľ disk nie je fyzicky poškodený.