yokasta
01.09.08,21:16
Dobry den,

mozno tato tema uz niekde je, ale neviem sa k nej dopracovat:
chystame sa menit kotol v v starsom tehlovom byte (cca52m2). Toto leto prebehlo zateplenie domu, vymena plastovych okien.
Doterajsi kotol uz dosluhuje, vyuzivame ho v zime na kurenie a pocas celeho roka na ohrev vody (prietokovy ohrievac) - sucasny kotol menili este byvali majitelia (cca 7 rokov dozadu) a neviem, ci je bezna prax, ze prietokovy ohrievac "zvladne" ohrev teplej vody len na 7 minut alebo je to opotrebovanie casom?:confused:

Viem, ze je na trhu neuveritelne mnozstvo kotlov od boilerov az po prietokove ohrievace, ale pre nedostatok skusenosti sa neviem rozhodnut. Ake su vase skusenosti s kotlami v byte? na co by som si mala dat pozor a co by ste mi odporucili?

Vopred dakujem!
Braňo
02.09.08,05:11
Mám pocit, že kotol by mal mať vyššiu životnosť ako je 7 rokov. Pri výbere kotla predovšetkým zvážte, koľko vody potrebujete mať ohriatej v zásobníku, resp. či vôbec zásobník na vodu potrebujete.
yokasta
02.09.08,17:49
ved prave - kolko vody je schopny ohriat prietokovy kotol? lebo ak je 7 minut teplej (nie vrelej) vody realita, v tom pripade volim boiler...
jelalim
10.09.08,09:06
Mam v byte kotol Viessmann typ Vitopend 100 a vobec som nespozoroval nejake obmedzenie, ze by po case nedokazal vyrabat vodu. Ked sa 6 ludi po sebe sprchovalo, voda mala vzdy taku istu teplotu.

7 rocny kotol by mal byt cerstvo zabehnuty (musi vydrzat viac), mozno je len zle nastaveny.
pavlicko
25.09.08,17:31
buderus
Adkah
02.10.08,17:22
Mam v byte kotol Viessmann typ Vitopend 100 a vobec som nespozoroval nejake obmedzenie, ze by po case nedokazal vyrabat vodu. Ked sa 6 ludi po sebe sprchovalo, voda mala vzdy taku istu teplotu.

7 rocny kotol by mal byt cerstvo zabehnuty (musi vydrzat viac), mozno je len zle nastaveny.

Super, niekto má taký kotol aký budme mať. Koľko kW máte? Ďakujem
Adkah
10.10.08,15:01
Super, niekto má taký kotol aký budme mať. Koľko kW máte? Ďakujem

Prosím, jelalim ešte stále mám záujem o odpoveď. :)