caucico
02.09.08,07:38
Ahojte poradáci,potrebujem poradit.
1.)Ked zamestnanec skoncil u nas prac.pomer,odhlaseny bol zo zdravotnej poistovne,aj socialnej. Uplatnoval si u nas odpocet nezdanitelnej casti na zamestnanca. V zadnej casti tlaciva sa mal podpisat,ze za ktory mesiac si to poslednykrat upltnuje v nasej firme. to tlacivo sme nemali nikde poslat?
2.)Ked príjmame zamestnanca,tak mu vyplnime toto vyhlasenie a tiez sa zasiela niekde? A kde mozem to tlacivo, prosím Vás zohnať?
Ďakujem moc.
Paula
02.09.08,05:43
Ahojte poradáci,potrebujem poradit.
1.)Ked zamestnanec skoncil u nas prac.pomer,odhlaseny bol zo zdravotnej poistovne,aj socialnej. Uplatnoval si u nas odpocet nezdanitelnej casti na zamestnanca. V zadnej casti tlaciva sa mal podpisat,ze za ktory mesiac si to poslednykrat upltnuje v nasej firme. to tlacivo sme nemali nikde poslat?
2.)Ked príjmame zamestnanca,tak mu vyplnime toto vyhlasenie a tiez sa zasiela niekde? A kde mozem to tlacivo, prosím Vás zohnať?
Ďakujem moc.


Nikam sa neposiela a zamestnanec si ho vyplní sám . Tlačivo je myslím aj tu na Porade medzi tlačivami.
AMM
02.09.08,05:44
To tlacivo sa nikde neposiela. Zostava vo firme pre jej interne potreby. Skus najst to tlacivo na stranke www.drsr.sk, v cervenom riadku je zalozka Danove tlaciva.
caucico
02.09.08,05:53
To tlacivo sa nikde neposiela. Zostava vo firme pre jej interne potreby. Skus najst to tlacivo na stranke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk), v cervenom riadku je zalozka Danove tlaciva.
na tej stranke sa mi to, bohužial nepodarilo najst..
Paula
02.09.08,05:59
cactus
02.09.08,06:00
na tej stranke sa mi to, bohužial nepodarilo najst..

Pomôže?
caucico
02.09.08,06:02
Pomôže?
ďakujem mockrát. a toto tlacivo staci,ked ho len vytlacim,netreba mat original?
cactus
02.09.08,06:02
ďakujem mockrát. a toto tlacivo staci,ked ho len vytlacim,netreba mat original?
Iba si ho vytlač a daj vyplniť zamestnacovi.
caucico
02.09.08,06:11
a ked zamestnanec si uplatnuje danovy bonus na dieta,tak ma byt vyplnene v bode 1, tá prvá tabulka "nezaopatrene dieta do skoncenia povinnej školskej dochádzky" a potom vyplnene v bode III druh zmeny. Je to tak spravne?
cactus
02.09.08,06:14
a ked zamestnanec si uplatnuje danovy bonus na dieta,tak ma byt vyplnene v bode 1, tá prvá tabulka "nezaopatrene dieta do skoncenia povinnej školskej dochádzky" a potom vyplnene v bode III druh zmeny. Je to tak spravne?
áno
caucico
02.09.08,06:16
a ked zamestnanec si to neuplatnuje,tak sa vyplni bod V. a na podslednej strane sa vyplni este "za zdanovacie obdobie 2008 bolo vydane potvrdenie o zdanitelnej mzde?" pretoze sme to potvrdenie dali pri vystupe zamestnanovci
cactus
02.09.08,06:19
a ked zamestnanec si to neuplatnuje,tak sa vyplni bod V. a na podslednej strane sa vyplni este "za zdanovacie obdobie 2008 bolo vydane potvrdenie o zdanitelnej mzde?" pretoze sme to potvrdenie dali pri vystupe zamestnanovci

Máš to tam pekné rozpísané, len vypíš tie veci, ktoré sa zamestnanca dotýkajú
liba2
02.09.08,06:31
a ked zamestnanec si to neuplatnuje,tak sa vyplni bod V. a na podslednej strane sa vyplni este "za zdanovacie obdobie 2008 bolo vydane potvrdenie o zdanitelnej mzde?" pretoze sme to potvrdenie dali pri vystupe zamestnanovci
Ak neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku, nemusí vyplniť Vyhlásenie... Prevzatie Potvrdenia ti podpíše na jeho kópii - to stačí.
caucico
02.09.08,06:35
Ďakujem, moc ste mi pomohli.
Pekny den Vám prajem
Ľudka75
06.09.08,12:06
Zdravím,

aj ja potrebujem poradiť. 4.9.2006 som nastúpila na MD a momentálne čerpám rodičovskú dovolenku do 29.9.2009. Teda u môjho pôvodného zamestnávateľa, od ktorého som odišla na MD som stále vedená ako zamestnanec. K 1.9.2008 som však nastúpila u nového zamestnávateľa. T.j., mám 2 zamestnávateľov.

Moja otázka:
1) ak nechcem ukončiť pracovný pomer u pôvodného zamestnávateľa aspoň do skončenia rodičovskej dovolenky, môžem podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov u nového zamestnávateľa????

2) môj nový zamestnávateľ odo mňa požaduje zápočtový list, ale ja ho nemám, nakoľko som neukončila prac.pomer u môjho pôvodného, a doteraz jediného zamestnávateľa, ale tento mesiac to bude presne 15 rokov, čo pracujem. Ako inak vydokladovať odpracované roky, aby som mala nárok na 25 dní dovolenky?

Ďakujem dopredu za vaše odpovede.
azuz
08.09.08,05:07
Zdravím,

aj ja potrebujem poradiť. 4.9.2006 som nastúpila na MD a momentálne čerpám rodičovskú dovolenku do 29.9.2009. Teda u môjho pôvodného zamestnávateľa, od ktorého som odišla na MD som stále vedená ako zamestnanec. K 1.9.2008 som však nastúpila u nového zamestnávateľa. T.j., mám 2 zamestnávateľov.

Moja otázka:
1) ak nechcem ukončiť pracovný pomer u pôvodného zamestnávateľa aspoň do skončenia rodičovskej dovolenky, môžem podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov u nového zamestnávateľa???? Môžeš, ak si vyhlásenie na tento rok nepodpísala u svojho pôvodného zamestnávateľa.

2) môj nový zamestnávateľ odo mňa požaduje zápočtový list, ale ja ho nemám, nakoľko som neukončila prac.pomer u môjho pôvodného, a doteraz jediného zamestnávateľa, ale tento mesiac to bude presne 15 rokov, čo pracujem. Ako inak vydokladovať odpracované roky, aby som mala nárok na 25 dní dovolenky? Doporučujem vyžiadať od pôvodného zamestnávateľa doklad o tom kedy vznikol pracovný pomer, a že tento PP stále trvá.

Ďakujem dopredu za vaše odpovede.

Odpovede máš zelné.
Ľudka75
08.09.08,08:33
Ďakujem azuz.

Budem sa riadiť tvojimi radami.
L-M
10.09.08,08:54
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,pracovala som na DOVP- vtedy som podpísala vyhlásenie na zdanenie príjmov. Teraz som do tej istej firmy nastúpila na TPP - to tlačivo stále platí - netreba tam nič meniť- dátum? Ja myslím,že nie. Ale nie som si istá ,tak sa radšej opýtam skúsenejších:)
Ďakujem pekne za rady
Tweety
10.09.08,08:56
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,pracovala som na DOVP- vtedy som podpísala vyhlásenie na zdanenie príjmov. Teraz som do tej istej firmy nastúpila na TPP - to tlačivo stále platí - netreba tam nič meniť- dátum? Ja myslím,že nie. Ale nie som si istá ,tak sa radšej opýtam skúsenejších:)
Ďakujem pekne za rady
Nie je potrebné nové vyhlásenie k zdaneniu.
L-M
10.09.08,11:27
Nie je potrebné nové vyhlásenie k zdaneniu.
Ďakujem pekne:) a prajem pekný zvyšok dňa
Benko
17.09.08,07:01
Prosím Vás a musí byť alebo nemusí byť to vyhlásenie?
liba2
17.09.08,07:15
Prosím Vás a musí byť alebo nemusí byť to vyhlásenie?
Ak to myslíš všeobecne, tak vyhlásenie... nemusí byť.
Ale - ak si chce zamestnanec uplatniť nezdaniteľnú čiastku, deklaruje to práve podpísaním vyhlásenia (ak ho už v danom roku nepodpísal u iného platiteľa dane z príjmu).
Benko
17.09.08,10:09
Ďalej neviem pohnúť. Prosím vás, vysvetlite mi polopate články IV. a V. vo vyhlásení.
ďakujem
Benko
17.09.08,10:54
Takto to mám:
17.9.2007 nastúpil k našej firme.
V mzde za 9. mesiac má už uplatnený daňový bonus aj nezdaniteľnú časť.
Vo vyhlásení časť IV. a V. nemá vyplnenú. Mám obavy, že mzda za 9.2007 nie je správna.
Poradí mi niekto?
vikinka
17.09.08,11:03
Články IV.a V sa vypisujú v prípade zmeny zamestnávateľa,ak u vás ukončí PP do vyhlásenia sa vypíše dátum,kedy nastala zmena a prestal sa uplatňovať DB a NČ.
Benko
17.09.08,11:16
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.