sanm
02.09.08,08:05
Dobry den.Potrebovala by som vasu pomoc
Dna 25.07. som podala vypoved ale zamestnavatel sa nechcel dohodnut takze mi ostala dvojmesacna vypovedna lehota.
Nechcela som ju odpracovat a rozhodla som sa ze radsej obetujem jednu priemernu mesacnu mzdu a oznamila som zamestnavatelovi ze 2.9 do prace nenastupim a chcem rozviazat pracovny pomer k 2.9 pretoze 1.9 mi zacne plynut vypovedna lehota a nemohla som dat okamzitu vypoved.
Dna 31.8 mi vsak zamestnavatel pripravil rozviazanie pracovneho pomeru a ja som ho podpisala tak sa chcem opytat ci ma narok na moju priemernu mesacnu mzdu ak so mnou rozviazal pracovny pomer pred zacatim vypovednej lehoty-ved ja som neodisla nedodrzanim vypovednej lehoty a vypoved som mala pred vypovednou lehotou .Dakujem
brčko
02.09.08,07:29
Dobry den.Potrebovala by som vasu pomoc
Dna 25.07. som podala vypoved ale zamestnavatel sa nechcel dohodnut takze mi ostala dvojmesacna vypovedna lehota.
Nechcela som ju odpracovat a rozhodla som sa ze radsej obetujem jednu priemernu mesacnu mzdu a oznamila som zamestnavatelovi ze 2.9 do prace nenastupim a chcem rozviazat pracovny pomer k 2.9 pretoze 1.9 mi zacne plynut vypovedna lehota a nemohla som dat okamzitu vypoved.
Dna 31.8 mi vsak zamestnavatel pripravil rozviazanie pracovneho pomeru a ja som ho podpisala tak sa chcem opytat ci ma narok na moju priemernu mesacnu mzdu ak so mnou rozviazal pracovny pomer pred zacatim vypovednej lehoty-ved ja som neodisla nedodrzanim vypovednej lehoty a vypoved som mala pred vypovednou lehotou .Dakujem

Trochu sa mi to zdá nejednoznačné, nepresne/neúplne napísaná otázka.

Ak ste podala výpoved podla § 67 zákonníka práce a doručila ju zamestnávatelovi dna 25.7.08, tak od 1.8.08 (nie 1.9.08) začala plynúť dvojmesačná výpov.doba (ak nemáte v PZ alebo kol.zmluve inak dohodnuté) a váš PP mal skončiť 30.9.08.

Ak ste následne ešte pred ukončením VD podpísala so zamestnávatelom rozviazanie PP k určitému dátumu, predpokladám, že išlo o rozviazanie PP dohodou podla § 60 ZP a vzhladom na to, že došlo ku vzájomnej dohode, PP neskončil výpovedou ale dohodou.
Chobot
02.09.08,07:39
Dobry den.Potrebovala by som vasu pomoc
Dna 25.07. som podala vypoved ale zamestnavatel sa nechcel dohodnut takze mi ostala dvojmesacna vypovedna lehota.
Nechcela som ju odpracovat a rozhodla som sa ze radsej obetujem jednu priemernu mesacnu mzdu a oznamila som zamestnavatelovi ze 2.9 do prace nenastupim a chcem rozviazat pracovny pomer k 2.9 pretoze 1.9 mi zacne plynut vypovedna lehota a nemohla som dat okamzitu vypoved.
Dna 31.8 mi vsak zamestnavatel pripravil rozviazanie pracovneho pomeru a ja som ho podpisala tak sa chcem opytat ci ma narok na moju priemernu mesacnu mzdu ak so mnou rozviazal pracovny pomer pred zacatim vypovednej lehoty-ved ja som neodisla nedodrzanim vypovednej lehoty a vypoved som mala pred vypovednou lehotou .Dakujem

Upresni, akým spôsobom bol ukončený pracovný pomer: Dohodou? Výpoveďou?

Podľa toho závisí, či má alebo nemá nárok na tú "pokutu" za nezotrvanie v práci počas VD.

A čo to znamená, že pripravil rozviazanie PP? Že ti vystavil zápočtový list a odhlásil ťa z poisťovne? Alebo niečo iné?
halúzka
02.09.08,07:44
Dobry den.Potrebovala by som vasu pomoc
Dna 25.07. som podala vypoved ale zamestnavatel sa nechcel dohodnut takze mi ostala dvojmesacna vypovedna lehota.
Nechcela som ju odpracovat a rozhodla som sa ze radsej obetujem jednu priemernu mesacnu mzdu a oznamila som zamestnavatelovi ze 2.9 do prace nenastupim a chcem rozviazat pracovny pomer k 2.9 pretoze 1.9 mi zacne plynut vypovedna lehota a nemohla som dat okamzitu vypoved.
Dna 31.8 mi vsak zamestnavatel pripravil rozviazanie pracovneho pomeru a ja som ho podpisala tak sa chcem opytat ci ma narok na moju priemernu mesacnu mzdu ak so mnou rozviazal pracovny pomer pred zacatim vypovednej lehoty-ved ja som neodisla nedodrzanim vypovednej lehoty a vypoved som mala pred vypovednou lehotou .Dakujem

§ 62 odst.3 ZP hovorí:
(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

v zákone je jednoznačne povedané, že ste sa na dohode museli písomne dohodnúť v pracovnej zmluve, ak ste sa nedohodli , tak nemá čo žiadať, ale ako uviedli kolegovia v predchádzajúcich príspevkoch, treba doplniť viac informácií, aby odpovede na Vašu otázku boli jednoznačne odpovedané...
Chobot
02.09.08,08:28
Dobry den.Potrebovala by som vasu pomoc
Dna 25.07. som podala vypoved ale zamestnavatel sa nechcel dohodnut takze mi ostala dvojmesacna vypovedna lehota.
Nechcela som ju odpracovat a rozhodla som sa ze radsej obetujem jednu priemernu mesacnu mzdu a oznamila som zamestnavatelovi ze 2.9 do prace nenastupim a chcem rozviazat pracovny pomer k 2.9 pretoze 1.9 mi zacne plynut vypovedna lehota a nemohla som dat okamzitu vypoved.
Dna 31.8 mi vsak zamestnavatel pripravil rozviazanie pracovneho pomeru a ja som ho podpisala tak sa chcem opytat ci ma narok na moju priemernu mesacnu mzdu ak so mnou rozviazal pracovny pomer pred zacatim vypovednej lehoty-ved ja som neodisla nedodrzanim vypovednej lehoty a vypoved som mala pred vypovednou lehotou .Dakujem

Ešte by som doplnil, že mnohí si myslia, že uhradením tej pokuty sa pracovný pomer končí. Nie je to síce tvoj prípad, ale mnohí si to zamieňajú.

Nie je to pravda. Aj keď zamestnanec uhradí tú pokutu (zamestnávateľ mu je stiahne z platu), tak zamestnávateľ nie je povinný ukončiť pracovný pomer, kľudne môže uplatniť všetky sankcie, ako keĎ zamestnanec svojvoľne nepríde do práce - teda A, krátenie dovolenky, skončenie PP z dôvodu porušenia pracovnej disciplíny a následne nevyplatenie odstupného a pod.

Teda tá pokuta je len niečo navyše, čo môže zamestnávateľ uplatniť na neserióznych zamestnancov. Nie je to substutúcia ukončenia PP.
sanm
02.09.08,15:40
Tak este raz.Urobila som chybu pri pisani a tak sa vopred ospravedlnujem.
Vypoved som podala 25.8.2008 ale moj zamestnavatel sa nechcel dohodnut takze si musim odpracovat dva mesiace.A tak som mu pisomne oznamila ze dna 2.9.2008 do prace nenastupim a ze podla kolektivnej zmluvy beriem na vedomie sankciu 1 priemerneho mesacneho zarobku.Pracovny pomer som chcela ukoncit 2.9.2008 pretoze od 3.9.2008 mam novu pracu ale nemohla som dat okamzitu vypoved lebo nato nemam dovody podla zakonnika prace a zaroven som chcela mat zaplatene odvody do zdrav.a social.poistovne.Ale moj zamestnavatel si ma zavolal a dal mi podpisat rozviazanie pracovneho pomeru k dnu 31.08.2008 a do vypovede dal ze vypoved konci nedodrzanim vypovednej lehoty a ze mi udeluje sankciu 1 priemerneho mesacneho zarobku. S tou sankciou som pocitala ale zamyslam sa nad tym ci ma nato narok ak mi vypovedna lehota nezacala ani plynut a teda to nemoze byt nedodrzanie vypovednej lehoty.
Gabi03
02.09.08,15:59
Tak este raz.Urobila som chybu pri pisani a tak sa vopred ospravedlnujem.
Vypoved som podala 25.8.2008 ale moj zamestnavatel sa nechcel dohodnut takze si musim odpracovat dva mesiace.A tak som mu pisomne oznamila ze dna 2.9.2008 do prace nenastupim a ze podla kolektivnej zmluvy beriem na vedomie sankciu 1 priemerneho mesacneho zarobku.Pracovny pomer som chcela ukoncit 2.9.2008 pretoze od 3.9.2008 mam novu pracu ale nemohla som dat okamzitu vypoved lebo nato nemam dovody podla zakonnika prace a zaroven som chcela mat zaplatene odvody do zdrav.a social.poistovne.Ale moj zamestnavatel si ma zavolal a dal mi podpisat rozviazanie pracovneho pomeru k dnu 31.08.2008 a do vypovede dal ze vypoved konci nedodrzanim vypovednej lehoty a ze mi udeluje sankciu 1 priemerneho mesacneho zarobku. S tou sankciou som pocitala ale zamyslam sa nad tym ci ma nato narok ak mi vypovedna lehota nezacala ani plynut a teda to nemoze byt nedodrzanie vypovednej lehoty.

Stále nie je jasné, z akého dôvodu bol ukončený pracovný pomer.
Ak to bola výpoveď, mala plynúť aj z jeho strany výpovedná lehota do 30.10. A tvoj podpis bol asi iba k prevzatiu výpovede.
Ak to bolo skončenie PP dohodou, teda potrebný aj tvoj aj ZĽov súhlas, PP končí DOHODOU k 31.8. bez akýchkoľvek ďalších následkov. Ani ten jeden mesačný plat nemôžu strhnúť, pretože PP skončil dohodou a nie výpoveďou zo strany ZCa. (Ešte mi je trochu divné, prečo sa PP končí spätne.)
Ešte mohlo ísť o okamžité skončenie PP zo strany ZĽa, ale na to musí mať ZĽ zákonný dôvod. Nepredpokladám, že v tomto prípade by to bolo ono.

Takže ako skončil tvoj PP?
Zrejme tvoj ZĽ chcel zlúčiť dohodu (k 31.8.) a výpoveď zo strany ZCa, aby si mohol uplatniť ten jeden mesiac. No to nejde. Predpokladám, že ešte do 31.8. si "riadne" (tu mám na mysli sobotu a nedeľu) chodila do práce a ZĽ nemal dôvod predpokladať, že výpovedná lehota z tvojej strany nebude dodržaná. Otázka je, akú právnu silu by mal ten tvoj list, kde mu nedodržanie výpovednej doby oznamuješ.
V každom prípade, postup tvojho ZĽa nie je čistý.
sanm
03.09.08,16:54
a este jedna mala otazocka.Pracujem ako zdravotna sestra a moja mesacna mzda bola okolo 10000 sk ale ako sankciu mi vypocitali priemernu mesacnu mzdu 13900 sk podla coho to pocitali???Chcem sa opytat ci do priemernej mesacnej mzdy sa pocitaju aj odrobene sviatky , nocne sluzby a priplatky ako osobne a ine napr: infekcný.
Chobot
03.09.08,21:22
a este jedna mala otazocka.Pracujem ako zdravotna sestra a moja mesacna mzda bola okolo 10000 sk ale ako sankciu mi vypocitali priemernu mesacnu mzdu 13900 sk podla coho to pocitali???Chcem sa opytat ci do priemernej mesacnej mzdy sa pocitaju aj odrobene sviatky , nocne sluzby a priplatky ako osobne a ine napr: infekcný.

Priemerná mzda sa počíta v zmysle § 134 ZP:
1) Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len "priemerný zárobok") zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období.

(2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.

Takže môže byť, že tvoj priemerný zárobok je 13.900. Počíta sa do toho celý príjem, teda aj príplatky, sviatky, nočné služby a pod.
Chobot
03.09.08,21:25
Tak este raz.Urobila som chybu pri pisani a tak sa vopred ospravedlnujem.
Vypoved som podala 25.8.2008 ale moj zamestnavatel sa nechcel dohodnut takze si musim odpracovat dva mesiace.A tak som mu pisomne oznamila ze dna 2.9.2008 do prace nenastupim a ze podla kolektivnej zmluvy beriem na vedomie sankciu 1 priemerneho mesacneho zarobku.Pracovny pomer som chcela ukoncit 2.9.2008 pretoze od 3.9.2008 mam novu pracu ale nemohla som dat okamzitu vypoved lebo nato nemam dovody podla zakonnika prace a zaroven som chcela mat zaplatene odvody do zdrav.a social.poistovne.Ale moj zamestnavatel si ma zavolal a dal mi podpisat rozviazanie pracovneho pomeru k dnu 31.08.2008 a do vypovede dal ze vypoved konci nedodrzanim vypovednej lehoty a ze mi udeluje sankciu 1 priemerneho mesacneho zarobku. S tou sankciou som pocitala ale zamyslam sa nad tym ci ma nato narok ak mi vypovedna lehota nezacala ani plynut a teda to nemoze byt nedodrzanie vypovednej lehoty.

Pletieš hrušky s jablkami a tretie cez deviate. Ale stále si nám neprezradila, akým spôsobom skončil tvoj PP - či výpoveďou alebo dohodou. Pozri prosím ťa na výstupnom liste (zápočte rokov), čo je tam uvedené ako dôvod skončenia PP. Je tam na 2. strane uvedený paragraf, ten nám sem odpíš.
sanm
08.09.08,08:46
Ako prepac este stale si vybavujem vystupne doklady cize vystupnu prehliadku na ktoru som objednana az dnes , potvrdenia z uctarne , pokladne , odovzdanie inych veci takze vypoved este nemam v ruke a preto som neodpisala vsetko to co som napisala bolo to co si pamatam z toho papiera ktory mi dali podpisat.Inak mily Chobot dakujem za zaujem .Vypoved budem mat v rukách az dnes poobede.
Chobot
08.09.08,08:50
Ako prepac este stale si vybavujem vystupne doklady cize vystupnu prehliadku na ktoru som objednana az dnes , potvrdenia z uctarne , pokladne , odovzdanie inych veci takze vypoved este nemam v ruke a preto som neodpisala vsetko to co som napisala bolo to co si pamatam z toho papiera ktory mi dali podpisat.Inak mily Chobot dakujem za zaujem .Vypoved budem mat v rukách az dnes poobede.

Zase tu píšeš zavádzajúce údaje. Veď výpoveď si predsa podala ty! Tak neviem, akú výpoveď, ktorú dostaneš až dnes, spomínaš. Mala si na mysli asi výstupné doklady, nie?:rolleyes:

Treba používať presnú terminológiu, aby sme vedeli presne poradiť. ;)

Keby ti napr. tá firma dávala výpoveď a dali by ti ju až dnes, tak od 1.10.2008 by začala bežať výpovedná doba a tvoj PP by potom končil 30.11.2008. A tak to asi nie je.
sanm
08.09.08,16:22
Citujem:
Odpoved na žiadost o rozviazanie pracovneho pomeru.

Dňa 25.08 .2008 ste požiadali o rozviazanie pracovného pomeru vypoveďou v zmysle § 67 Zákonníka práce.Následne ste nám llistom oznámili , že počas výpovednej lehoty nemôžete zotrvať v pracovnom pomere v našej organizácií.Podľa kolektívnej zmluvy platnej na rok 2008 vám vznikol záväzok voči zamestnávateľovi zaplatením peňažnej náhrady v sume priemerného mesačného zárobku za jeden mesiac.Jedná sa o finančnú čiastku 13070 sk , ktorá vám bude zrazená z výplaty za mesiac august.
Na základe uvedeného môžme pristúpiť k dohode o skončení pracovného pomeru v zmysle zákonníka práce § 60 končí Vám pracovný pomer v našej organizácíí dňa 31.08.2008 vzájomnou dohodou.

Tak takýto papier mi dnes odovzdal môj bývalý zamestnávateľ.
Nič iné mi nedal.
Tweety
08.09.08,16:27
Citujem:
Odpoved na žiadost o rozviazanie pracovneho pomeru.

Dňa 25.08 .2008 ste požiadali o rozviazanie pracovného pomeru
vypoveďou v zmysle § 67 Zákonníka práce.Následne ste nám llistom oznámili , že počas výpovednej lehoty nemôžete zotrvať v pracovnom pomere v našej organizácií.Podľa kolektívnej zmluvy platnej na rok 2008 vám vznikol záväzok voči zamestnávateľovi zaplatením peňažnej náhrady v sume priemerného mesačného zárobku za jeden mesiac.Jedná sa o finančnú čiastku 13070 sk , ktorá vám bude zrazená z výplaty za mesiac august.
Na základe uvedeného môžme pristúpiť k dohode o skončení pracovného pomeru v zmysle zákonníka práce § 60 končí Vám pracovný pomer v našej organizácíí dňa 31.08.2008 vzájomnou dohodou.

Tak takýto papier mi dnes odovzdal môj bývalý zamestnávateľ.
Nič iné mi nedal.
No, je to málo. Toto je len odpoveď na žiadosť o ukončenie PP. Na skončenie PP dohodou je potrebný súhlas obidvoch, nie len zamestnáv..
sanm
08.09.08,17:43
Ale ja som mu tento papier podpisala.Mám mat este nejake ine papiere????
Na zaklade tohto papiera mozem byt sankcionovana pokutou jedneho priemerného mesacného zárobku???
Chobot
08.09.08,20:53
Ale ja som mu tento papier podpisala.Mám mat este nejake ine papiere????
Na zaklade tohto papiera mozem byt sankcionovana pokutou jedneho priemerného mesacného zárobku???

:D:D:D:D

Zamestnávateľ sa teda riadne dobehol! Oni ti vlastne odsúhlasili dohodu, pri ktorej nie je výpovedná lehota. PP skončil dohodou, nie výpoveďou z tvojej strany. Nemusíš nič platiť.

Tento list vlastne vyznieva tak, že ty si im oznámila, že nemôžeš zotrvať v PP, preto oni upozornili, že v takom prípade by mali nárok na pokutu, preto aby sa všetkým komplikovanostiam vyhli, tak ti navrhujú ukončiť
PP dohodu. Tým ,že ste to podpísali obaja, nemajú nárok na pokutu.

Urobili zásadnú chybu. Mali tú dohodu napísať až po uhradení pokuty, alebo aspoň po začiatku výpovednej doby. Takto vlastne výpovedná doba ani nezačala, preto si ani nemohla nezotrvať počas VD.;)
sanm
09.09.08,06:17
Dakujem velmi pekne.
Prosim este o radu.Co mam teraz robit?
Mám ist za byvalym zamestnávatelom a povedat mu ze pravne to nieje v poriadku a upozornit ho ze mi plat nesmu stiahnut alebo co mam podla vás robit???
Chobot
09.09.08,06:48
Dakujem velmi pekne.
Prosim este o radu.Co mam teraz robit?
Mám ist za byvalym zamestnávatelom a povedat mu ze pravne to nieje v poriadku a upozornit ho ze mi plat nesmu stiahnut alebo co mam podla vás robit???

Tak teraz to bude naťahovanie sa - kto je silnejší. Ak si ešte nedostala poslednú výplatu, tak zamestnávateľ ti z nej tú pokutu asi strhne.

Tiež je otázne, či máš so zamestnávateľom podpísanú dohodu o zrážke zo mzdy. K tej dohode pozri tu:

http://www.porada.sk/t70077-nahrada-za-nezotrvanie-zamestnanca-v-praci-pocas-vypovednej-doby-62-ods-3-a.html

Ak nie, tak tú pokutu ti nemôžu strhnúť z výplaty, ale mali by ťa vyzvať, aby si to zaplatila. Teraz uvidíme, čo urobia ak ti vyplatia výplatu, tak budeš vo výhode. Ak nie, tak budeš musieť o svoje peniaze bojovať.

Choď za ním a povedz im, že v takomto prípade, čo oni urobili, nemajú nárok na pokutu. Ak ti to neuznajú, nájdi si právnika, ktorý by napísal žalobu a spíšte predžalobnú výzvu zamestnávateľovi. Predpokladám, že sa podradí aj on s nejakým právnikom a zase sa uvidí, ako zareaguje. Ak nebude súhlasiť s vyplatením zostáva ti len súdiť sa. Dúfam, že aj právnik zhodnotí situáciu ako výhodnú pre teba a pôjde do toho.
sanm
09.09.08,10:58
Vzhladom nato ze sa blizi vyplatný termín tak som bola za zamestnavatelom uz dnes a neuverite.
Priznal ze mozno mam pravdu (teda ze mozno mate pravdu poradaci) ale peniaze mi aj tak stiahnu a ze neviem co je to ludskost...Upozornila som ho ze penazi sa budem domahat a on mi povedal ze ho to vobec netrapi pretoze kym sa sudny spor skonci ... Podla mna si myslel ze mi peniaze stiahnu a ja to na sud nedam.
Chcem sa teda opytat moze mi v tomto pomoct nejako aj inspektorat prace ???Teda ide aj o to aby som ich trosku postrasila ze to nenecham len tak a mozno ako prvy krok by som volila inspektorat prace.
Aky je Vas nazor??? Co robit ?
Viem ze moj zamestnávatel vsetky sudne spory so zamestnancami prehral aj ked naposledy sudny spor trval skoro 10 rokov ale zamestnanec nakoniec vyhral.
Je mozne ze jeho pravnik bude mat nejaky iny nazor???
Gabi03
09.09.08,11:18
Vzhladom nato ze sa blizi vyplatný termín tak som bola za zamestnavatelom uz dnes a neuverite.
Priznal ze mozno mam pravdu (teda ze mozno mate pravdu poradaci) ale peniaze mi aj tak stiahnu a ze neviem co je to ludskost...Upozornila som ho ze penazi sa budem domahat a on mi povedal ze ho to vobec netrapi pretoze kym sa sudny spor skonci ... Podla mna si myslel ze mi peniaze stiahnu a ja to na sud nedam.
Chcem sa teda opytat moze mi v tomto pomoct nejako aj inspektorat prace ???Teda ide aj o to aby som ich trosku postrasila ze to nenecham len tak a mozno ako prvy krok by som volila inspektorat prace.
Aky je Vas nazor??? Co robit ?
Viem ze moj zamestnávatel vsetky sudne spory so zamestnancami prehral aj ked naposledy sudny spor trval skoro 10 rokov ale zamestnanec nakoniec vyhral.
Je mozne ze jeho pravnik bude mat nejaky iny nazor???

Trochu sa zamýšľam už mimotemy, ale fakt.... kde je tá ľudskosť?
Ja viem, že pravda je na tvojej strane a podľa skutočností by ti nemali strhnúť nič z výplaty, ale... .
V konečnom dôsledku si chcela odísť ihneď. Čo sa ti aj podarilo. Dokonca bez akýchkoľvek ďalších postihov (mimo toho jednomesačného príjmu). Myslím tým, žiadna absencia, žiadne krátenie dovolenky, musia ti všetko preplatiť, žiadne vymáhanie súdom o ušlom zisku ZĽa... proste všetko, keby ZĽ nespravil chybu a neukončil by PP dohodou.
Ergo, tvoje ďalšie správanie bude zrejme zodpovedať podľa doterajšiemu vzťahu s tvojim ZĽom. :rolleyes:
sanm
09.09.08,11:46
Mám velmi zle spomienky na zamestnavatela za tie odrobene roky a skusenosti.Ale mas pravdu s tou ludskostou ale kde je ich ludskost???Mna okradali o peniaze cele obdobie zamestnavania a nebolo to malo, tak kde je ich ludskost -podakovanie za odrobenu pracu a ten posledný plat ved ten som nastupila odrobit po PN-na ktoru som sa dostala vdaka nim a PN som ziadala ukoncit ja aby som mohla nastupit lebo boli dovolenky a chcela som aby aj ostatne kolegyne mali letnu dovolenku.PN mi mala trvat najmenej 6 tyzdnov a ja som nastupila po 2 tyznoch .
sanm
11.09.08,18:27
Chcela by som sa podakovat vsetkym poradakom ktorí mi pomohli s vyriesenim mojho problemu.Moj zamestnavatel so mnou rozviazal pracovny pomer dohodou a vyplatil mi moju mzdu.Nebola ziadna sankcia.DAKUJEM
a dufam ze raz vam to niekde inde oplatim