ZuzuT
02.09.08,08:34
Velmi by som uvitala vase skusenosti s Fordom Focus, konkretne, mame problemy so zhavicom, ktorý sa pri suvislej jazde neocakavane rozvieti a motor prestane tahat. Po opatovnom nastartovani ide v poriadku az ... Ide o dieslovy motor a nevieme si rady, co s tym. Mozno su zle rozvody, nevieme. Vopred dakujem za vase rady.
misomiso
02.09.08,06:58
Tak rozvody so zhavicom urcite nebudu suvisiet. :) Navyse ta kontrolka, co sa rozsvecuje nebude zhavic, ale diagnostika motora (byva tiez zlta).

Ta sa rozsvieti, ked riadiaca jednotka motora vyhodnoti chybu v prevadzke motora a casto potom motor prejde do nudzoveho rezimu (obmedzeny vykon). Riadiaca jednotka dnes uz zbera udaje od velkeho mnozstva snimacov, cidiel a senzorov, staci ze sa jej nepaci jeden udaj (alebo kombinacia viacerych) a uz vyhodi chybu. Tu ine ako diagnostika motora v znackovom servise nepomoze. Treba precitat chybu, ktora to sposobila (ta ostava v pamati)
ZuzuT
02.09.08,10:06
Ozaj vdaka za odpoved ... ale som v tejto veci pesimista. Auto sme kupovali v GE a ked sme ho priviezli, napojili ho na pocitac (stalo sa nam to uz po ceste domov). No nic nezistili. Obavam sa, ci budu mudrejsi v servise :-(
misomiso
02.09.08,10:14
Ide o to,kto ho napojil na aky pocitac. Nepises ake je stare to auto, ale predpokladam, ze Ford Focus uz bol od zaciatku riadeny riadiacou jednotkou. Tam sa vsetky chyby ukladaju do panate ako v ciernej skrinke.
ZuzuT
02.09.08,10:33
Prepac .. ide o starsi model, RV 2001. Moze s tym nejako suvisiet aj volnobeh? Vcera nam, neobvyklo, stracal striedavo otacky (akoby stale pridaval a uberal plyn) ...
misomiso
02.09.08,10:53
No neviem, ja mam auto z 1998 a je riadene ECU, takze predpokladam, ze tem vas Focus urcite bude.

Moze s tym suvisiet absolutne vsetko. Nic nie je v tychto motoroch riadene mechanicky aj plynovy pedal uz nie je spojeny so vstrekovanim, ale ovlada iba potenciometer, ako na radiu. Ked pocitac nema spravne udaje z motora, tak sa sprava ako PC, ktory napr. napadol virus - skratka cudne.

To tu ale nevyriesime, tych cidiel je velke mnozstvo, treba to dat na diagnostiku.
ZuzuT
02.09.08,12:30
Ozaj vdaka za Tvoje rady ... dufam sa Ti razu oplatim
misomiso
02.09.08,18:23
Mozes dat potom vediet, co to bolo? Moze to byt nieco vaznejsie, napr. vadne vsetrkovacie cerpadlo, alebo uplna banalita. Napr. ak system hlasi chybne udaje od nejakeho cidla, to este nemusi znamenat, ze je zle, moze tam byt iba zaoxidovany konektor, co sa da vyriestit za 5 minut a 0 Sk.

Ak by diagnostika vyhodila nieco vazne a hrozila by draha oprava, vzdy sa oplati navseva este aspon jedneho odbornika, aby potvrdil, ze je to naozaj nutna a ze si nejaky znackovy servis nechce "dobre zarobit" - stava sa to casto.
ZuzuT
09.09.08,07:04
Cavik,

takze ked ho nahodili na komp, nezistil nijaku chybu .... jedine nahrali novy kalibracny system, ze ten povodny uz bol nejaky zastarany. Tak snad to pomohlo, zatial chodi ako hodinky ... no uvidime.
Este raz vdaka za Tvoju pomoc a rady!
Vlado.s
24.09.08,14:40
Moj brat mal presne ten isty problem, len s Renault Megane Coupe r.v 2000. Tiez mu auto znizilo vykon a po opatovnom nastartovani bezalo bez problemov, i ten plyn mu kolisal. Vedeli sme ze mu nesvieti zhavic, ale ze to je kontrolka diagnostiky systemu. V Renault servise ho dali na pocitac, nezistili nic, v 'ciernej skrinke' nebola zaznamenana ziadna chyba. Tak mu len vymazali pamat a problemy sa stratili. Auto ide bez problemov doteraz. Zrejme len potrebovalo vidiet 'uja doktora'.
smejka1525
22.04.09,10:55
ta ja by som sa chcel opitat ze ci este vam to stale roby ze sa rozsvecuje kontrolka lebo mne sa stava to iste teras a nieviem si rady dakujem
ZuzuT
22.05.09,09:32
Prekalibrovanie systemu pomohlo .. uz to motor nerobi. Obcas sa kontrolka ale rozsvieti ..
ZuzuT
29.05.09,09:25
Zabudla som vtedy podotknut, ze ide o diesel. Poculi sme, ze tieto motory su velmi citlive a tak sa nam zda, ak si nahodou neustriehneme otazky, ze s anasledne rozviesti aj tato kontorlka. Myslite, ze to spolu suvisi?