svecova
02.09.08,08:48
Viete mi povedat, ci sa niekde urobila chyba?znamy bol dlhu dobu nezamestnany, poberal davku v nezamestnanosti, 1.4.2008 zacal podnikat ako zivnostnik, na podnikanie dostal prispevok z uradu prace vo vyske 90tisic a do dnesneho dna mu mesacne chodi davka v nezamestnanosti ako predtym.Je to spravne?nejak sa mi to nezda..dakujem za odpoved
veronikasad
02.09.08,08:18
Viete mi povedat, ci sa niekde urobila chyba?znamy bol dlhu dobu nezamestnany, poberal davku v nezamestnanosti, 1.4.2008 zacal podnikat ako zivnostnik, na podnikanie dostal prispevok z uradu prace vo vyske 90tisic a do dnesneho dna mu mesacne chodi davka v nezamestnanosti ako predtym.Je to spravne?nejak sa mi to nezda..dakujem za odpoved
v akej výške ? nie je to aktivačný príspevok?

Občan, ktorý začal vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť a:
· bol dlhodobo nezamestnaný,
· pred začatím vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti mal zabezpečované základné životné podmienky.
doba poskytovania – najviac 6 mesiacov
svecova
03.09.08,05:16
neviem ci ide o aktivacny prispevok, ale je v takej vyske ako davka v nezamestnanosti..neviete kde by som to zistila?
alenka57
03.09.08,11:04
Musíte to nahlásiť do SP, aby dávku zastavili, známy ju musí vrátiť, lebo zrejme úrad práce zabudol nahlásiť zmenu, že dotyčný už nie je nezamestnaný.
veronikasad
03.09.08,14:13
neviem ci ide o aktivacny prispevok, ale je v takej vyske ako davka v nezamestnanosti..neviete kde by som to zistila?
uved prosím výšku dávky. Dávka v nezamestnanosti sa vypláca 6 mesiacov, ty píšeš, že bol dlhú dobu nezamestnaný. Neide teda náhodou o dávky v hmotnej núdzi? Tie sa vyplácajú aj živnostníkom, pokial príjem rodiny nedosiahne stanovený príjem. Odkial mu chodia peniaze - zo socialnej poisťovne /tá vypláca dávku v nezamestnanosti/ alebo z ÚPSVaR ?
svecova
04.09.08,05:50
je to suma 3000sk mesacne