nelly1810
02.09.08,08:49
Dobrý deň
je všetko košér keď ......
nesiem ďieťa do školky ale nemá povinné potvrdenie od lekára / úprimne vypadlo mi to z hlavy / ale vyvesili to na školke vo štvrtok a pani riaditeľka neprijala moju dcéru do školky,že až keď bude mať potvrdenie od lekárky o ktorom informovala len vo štvrtok dá sa niekde sťažovať?
ak by som nemala voľno kam mám dať dcéru?
neviem čo mám robiť lebo mám na tú riaditeľku fajne nervy...........
viete mi niekto poradiť?
ďakujem
hanelie
02.09.08,07:20
neviem čo mám robiť lebo mám na tú riaditeľku fajne nervy...........
v prvom rade sa ukľudniť - dcérka tam bude chodiť do škôlky
v druhom - vybaviť lekára - a je po probléme :)



ale nemá povinné potvrdenie od lekára / úprimne vypadlo mi to z hlavy :)
jaja99
02.09.08,07:38
Zavolaj lekárke a daj ju riaditeľke k telefónu, keď nevieš ísť pre potrvdenie.
Ešte by som lekárke pred riaditeľkou vysvetlila, že papier dali do škôlky vo štvrtok ...
Inak riaditeľ určuje vnútorný poriadok škôlky, mal by však zhodnotiť situáciu - začiatok šk. roka ... Každý normálny by ju zobral. U nás napr. ja ako rodič čestne vyhlásim na začiatku roka, že dieťa je bezinfekčné a papier od lekára donesiem až po chorobe, že je OK.
Keď by som zbadala v budúcnosti iné dieťa so soplom, ihneď by som klusala k riaditeľke.
U nás sa stávalo to, že rodič pri chorobe dieťaťa nešiel k lekárovi a ani nenechal dieťa doma, ale šup ho do škôlky - však ešte vydrží .... Potom nebol dôvod pýtať papier o bezinfekčnosti - však nebolo infekčné.
Urobil sa tomu krátky proces - odmietli vziať dieťa so soplom hneď ráno - spravili to pár krát a rodičia to prestali skúšať. A poviem Ti, že dcéra má 4 roky a bola raz chorá - bez antibiotík a keď bola prechladnutá, zostala som s ňou doma a vypýtala som papier od lekárky po telefóne.
nelly1810
02.09.08,07:39
HM?
ASI TAK SOM SI TO PREDSTAVOVALA
ĎAKUJEM
BABYstar
02.09.08,14:04
Je to všetko o osobnosti a ja tiež nepreháňam rodičov,pretože niektorí lekári aj tak dieťa ani nevyšetria a bez toho vydajú rodičovi lístok.Môj názor je,že si lístok mohla priniesť na druhý deň alebo podpísať riaditeľke čestné prehlásenie,že v rodine nie je infekčné ochorenie.A je možnosť si vybrať materskú školu podľa doporučení rodičov.
A sťažovať sa dá u zriaďovateľa materskej školy, to je obecný alebo mestský úrad -odbor školstva.