Wlady
02.09.08,09:05
Ahojte poradaci. Chcel by som sa spytat na prakticke skusenosti s cerpanim prostriedkov zo SFRB. Precital som vsetky predchadzajuce temy tykajuce sa SFRB ale nenasiel som Vase skusenosti s cerpanim. Zaujima ma, ako to funguje, fond by mal preplacat stavebne faktury, ale moc si to neviem predstavit, ze pridem do stavebnin a budem si pytat material na fakturu...
RSFredinka
02.09.08,12:55
aj ja som sa o to zaujímala ten príspevok musíš vydokladovať takže budeš potrebovať všetky faktúry a pokladničné doklady aby si preukázal použitie tých prostriedkov na výstavbu
Wlady
02.09.08,18:10
Takze cerpanie z SFRB funguje ako zo stavebka?
Nataša
03.09.08,04:42
Mne sa zdá, že fond vyžaduje len faktúry /žiadne bločky/. Každú faktúru musíš mať 3x /tvoja, ŠFRB, banka/, potom ideš k svojmu stavebnému dorozu, ktorý ti na ne bachne svoju pečiatku, potom na ŠFRB /mestský úrad/, tam ti skontrolujú či neprekračuješ rozpočet, ktorý si dokladal pri žiadaní o úver, opečiatkujú ti faktúry, ideš do banky, kde ti otvorili účet a tam dáš faktúru na preplatenie.
Zdá sa to strašné, ale dá sa. Vybaviť ten úver bolo horšie :).
Drobna
03.09.08,05:50
Presne tak ako pise Natasa...
Wlady
03.09.08,09:01
Mne sa zdá, že fond vyžaduje len faktúry /žiadne bločky/. Každú faktúru musíš mať 3x /tvoja, ŠFRB, banka/, potom ideš k svojmu stavebnému dorozu, ktorý ti na ne bachne svoju pečiatku, potom na ŠFRB /mestský úrad/, tam ti skontrolujú či neprekračuješ rozpočet, ktorý si dokladal pri žiadaní o úver, opečiatkujú ti faktúry, ideš do banky, kde ti otvorili účet a tam dáš faktúru na preplatenie.
Zdá sa to strašné, ale dá sa. Vybaviť ten úver bolo horšie :).

Cize banka uz len preplaca mnou uhradene faktury?
dabratranec
21.04.09,09:25
Ahojte, keď už je reč o tom čerpaní... Pri žiadosti o úver zo šfrb sa odovzdáva položkový rozpočet. Máme projekt z euroline (bung467) a položkový rozpočet+výkaz výmer. Môžeme bez obáv tento rozpočet priložiť k žiadosti o šfrb aj keď sme si dali dodatočne podpivničiť dom (to v tom rozpočte nie je). Nebudú robiť problémy keď predložím napr. faktúru na betové tvárnice pre pivnicu aby mi niekto potom nerobil problémy-veď vy tam nemáte mať pivnicu=nepreplatíme.
Ferdosondo
21.04.09,17:19
Ahojte, keď už je reč o tom čerpaní... Pri žiadosti o úver zo šfrb sa odovzdáva položkový rozpočet. Máme projekt z euroline (bung467) a položkový rozpočet+výkaz výmer. Môžeme bez obáv tento rozpočet priložiť k žiadosti o šfrb aj keď sme si dali dodatočne podpivničiť dom (to v tom rozpočte nie je). Nebudú robiť problémy keď predložím napr. faktúru na betové tvárnice pre pivnicu aby mi niekto potom nerobil problémy-veď vy tam nemáte mať pivnicu=nepreplatíme.
Preplatia, ale prídu na kontrolu a to je na 100%, že prídu, tak to budeš musieť vrátiť na účet a asi aj s penále.